Alkohol

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Typická řecká siesta nemá s alkoholismem nic společného. Na ilustrační fotografii rumunský folklorní soubor Manželky něpoznáješ.
Balzam na rty.jpg
Alkoholici za volantem mají svá rezervovaná parkovací místa.
I dopravní značky pamatují na opilce.
„Boj s alkoholem nelze vyhrát. Jen Poláci uhráli plichtu.“
„Řekl jsem alkoholu své rezolutní NE! Ukázalo se však, že alkohol je hluchý jako pařez.“
„Nemáme problém s alkoholem, jenom bez něj.“

Alkohol jako takový je tajemným džinem pocházejícím z Blízkého Východu. Podle pověsti byl první alkohol uložen v lampě patřící jinochovi jménem Usama bin Aladin, kterému Al Kohol, jak se džin představil, splnil tři přání. Jelikož byl ale Aladin velmi nenasytný, tak si přál i počtvrté a skončil tedy Campare.

Po těchto skromných začátcích velkého mága se Alkohol přestěhoval z lamp, které se blbě skladovaly, do lahví, převážně skleněných. Objevily se sice pokusy, dostat jej za účelem zlevnění do lahví z plastu, ale po protestech fanoušků filmu Vratné lahve a dalších oddaných uctívačů Alkohola byly tyto lahve demonstrativně vylity. Dnes se Alkohol požívá moderním způsobem, a to pitím, odborně řečeno nasáváním.

Alkoholismus[edit]

„80% Rusů jsou alkoholici, zbytek jsou děti do tří let.“

Alkoholismus je náboženství uctívající boha Alkohola. Je nejrozšířenější vírou na světě. Na alkoholistické svatyně narazíte v každé menší i větší vesnici. Kromě států Blízkého Východu, kde je Alkohol nepřítelem číslo jedna, neboť je po celém světě známější, než kniha vrchního velitele Iráckých jaderných sil, Ali Paše, Korán. Jelikož jsou ale alkoholici tajnůstkáři, tak neříkají svým svatyním svatyně, nýbrž hospody nebo restaurace, protože se v nich hospodářům ztrácí výdělky a pokud člověk opustí takovýto podnik, tak potřebuje buď restaurovat, nebo restartovat, většinou i resetovat.

Alkohol a muslimové[edit]

Panuje mnoho nejasností o tom, proč je alkohol muslimům zakázán. Vysvětlení je přitom tak prosté, pouhé selhání organismu! Prorok Mohamed stejně jako jeho vrstevníci podlehl pokušení Démona alkoholu. Bohužel patřil k tomu zlomku populace, kterému je po požití blahodárného alkoholu špatně. Proroku Mohamedovi bylo dokonce velmi špatně a dlouho. Jeho opakované pokusy s chlastem skončily stejně. Prorok Mohamed byl jistě muž nevalného charakteru, a tak z pouhé závisti (když nemůžu já, nebudou ani oni), muslimům alkohol zakázal s poukazem na to, že to byl Alláh, kdo jej zakázal. Byl tedy ke všemu i pokrytec.

Alkohol je metla lidstva?[edit]

„Ta píše!“

- prof. Ing. Václav Klaus, CSc.

Velmi rozšířený názor u zlomku populace, ovšem ne zcela oprávněný. Tito lidé se hluboce mýlí. Je zcela jisto, že základem jejich kardinálního omylu je v nepochopení významu slova metla a jejího užití. Metla je jak známo nástroj sloužící k metení, tudíž k posunu čehokoliv kupředu. (Srovnej s úslovím Metla vyhání děti z pekla.)

Z toho jednoznačně vyplývá, že posunuje-li se smetí, posunuje i lidstvo, a to jednoznačně vpřed. Jestliže je alkohol metla lidstva (připusťme tuto tezi), je jednoznačně hnacím motorem vývoje lidstva. Na polidštění opice měl bezesporu hlavní slovo alkohol, prvotně pospolní společnost vznikla za účelem založení zemědělství které se využívalo pro výrobu alkoholu. Nikdo snad nepochybuje o tom, že největší vynálezy lidstva vznikly díky alkoholu, například rumu, zelené, slivovici a dalším. Najděte umělce nebo vědce, kteří by svá nejlepší díla nevytvořili jsa lehce ovlivněni alkoholem (Renoir, Edison, Einstein a další). Např. ani takové veledílo jako Josef Švejk nemohlo vzniknou nikde jinde než v hospodě.

Je ovšem třeba umět s alkoholem správně zacházet. Nejlépe se osvědčil panák na lačno po probuzení, tak zvaný rozbřeskovák. Probudí mozek, roztáhne cévy, nastartuje v organismu důležité životní pochody, zlepší peristaltiku střev. Zde je důležité podotknout, že jako rozbřeskováka nelze použít piva. Pivo po ránu totiž zažene žízeň, zažene hlad, ale také spolehlivě zažene chuť do práce. To kořalka rozhodně nedělá, naopak, pudí člověka k činorodosti a bystří jeho intelekt. Důležité je pak udržovat stálou přiměřenou hladinu alkoholu v krvi (je třeba stanovit individuálně řadou pokusů,) protože časté startování jakéhokoliv zařízení vede k jeho předčasnému opotřebení a tělo člověka bezesporu složité zařízení je.

Blahodárný účinek pití alkoholu[edit]

K detoxikaci organismu je třeba použít přesnou dávku piva

Mezi lidmi je rozšířeno mnoho omylů, polopravd a mýtů o pití alkoholu. Všechny programy horečně vybízející k masové abstinenci jsou pouze výsledky úplatkářských akcí americko-vietnamských výrobců smrtelně jedovatých[1] výrobků jako Nuka-Cola, Finta, Srajt nebo 8Down. Jak by mohly jinak upřít všechny výhody, které spolu pití nese?

Tady jsou:

1) Alkohol je jak známo kvalitní rozpouštědlo, takže logicky rozpouští usazeniny v organismu - cholesterol, krevní sraženiny, zánět po prasklém slepém střevu, žlučníkové a ledvinové kameny, zácpu, rýmu... pro schopnost krotit cholesterol se komerčním, vzhledem ke snížené účinnosti předraženým derivátům alkoholických nápojů říká též RevertCholesterol™ zkráceně Revastrol.

2) Látky usazené v cévách, které alkohol určitou náhodnou shodou okolností nedokázal rozpustit, zvýšeným tlakem prošťouchne, posléze se masa materiálu uloží do útrob těla, kde si již alkohol spolu s nikotinem, čpavkem, sirovodíkem, chlorovodíkem a toluenem s tím poradí

3) Alkohol je výbornou, a narozdíl od léků zdravou náhradou za sedativa a jiné primitivní přípravky, které mají jen za účel nabudit závislost a "potřebu" užívat, poněvadž v nervovém centru vytvoří fiktivní důvod

4) Alkohol zaručí dokonalou zábavu jak v den pití, tak i druhý den, kdy se alkohol zpracovává a vytváří blahodárný samočistící účinek. Toť nepřekonatelná ochrana vůči nudě

5) Líh má mnoho vedlejších použití, tudíž je nutnost v nejbližších dnech zaslat do Sněmovny pozměňovací návrh, ve kterém se stane povinností mít láhev alkoholu jako povinnou výbavu vozidla, lékárničky, evakuačního balíčku pro případ krize plynu nebo elektřiny.

a) povinná výbava vozidla - v zimě se například stává, že zamrzne zámek u vozu, ale ten je třeba otevřít. Jsou možnosti, jak toto provést. Buď nalít životodárnou vodku přímo do zámku, nebo se nejprve napít (nejlepší návrh) a pak foukat do zámku, kde srážející se páry rozmrazí led, a nebo se napít, škrtnout sirkou či zapalovačem a fouknout do zámku (toto je nejúčinnější a nejefektivnější řešení). Kapalina do ostřikovačů se díky slivovici stane nemrznoucí. To samé platí o chladící kapalině - zde se ale doporučuje používat raději Fridex.. Nedoporučuje se nahrazovat slivovici Fridexem! V případě dojití benzínu je možné mít pohon na alkohol. Při zamrznutí Nafty značky Shit lze slivovicí naředit. Becherovka se nedoporučuje, co kdyby obsahovala nějakou pevnou bylinku.

b) lékárnička - při zranění a bezvědomí často postačí alkohol přímo vlít do úst, člověk se zpravidla sám nastartuje; při desinfekci se osvědčil lépe než peroxid vodíku 125,1234 %; v nejhorším stavu postiženého je nutné se sám napít, aby se překonal ostych nebo zvedající se žaludek a začalo s resuscitací

c) evakuační balíček - jste evakuováni, někde v .... zima, nuda, hlad, žízeň, přežít se dá pouze užíváním alkoholu, který uklidní a zahřeje

d) viz "c"

6) Alkohol se dá ve výjimečných případech použít jako palivo nebo podpalovač

7) Vedlejší produkt pití alkoholu, jehož expedice je poněkud méně oblíbená, je snadno odbouratelný a nepřekonatelný v zemědělství. Tohoto využívali již naši sovětští předci.

8) Díky pití alkoholu se ulehčí trhu s pervitinem a podobným svinstvem

9) K pití je vhodný téměř každý uhlovodík, je k sehnaní lépe než voda

10) Výroba alkoholu podporuje zlepšování klimatu díky zeleni, která alkohol přeneseně poskytuje

Nevýhodou je vyšší cena oficiálních produktů způsobená falešnou snahou o změnění směru světa k horšímu. Největším nepřítelem konzumentlů jsou špačci, housenky a manželky (až na výjimky).

Doporučená výbava při pití alkoholu

Pravidla pití alkoholu[edit]

Viz dvojitě také[edit]

47-alkoholikovamorseovka.jpg
1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno