Slovenské pivo

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Paris Hilton po degustaci v pivovaru Vyhne

Slovenské pivo (Szlovák sör) - opojný mok vyráběný z drceného vápence. Největším odběratelem je Miloš Zeman, který si do půllitru se slovenským pivem odkládá svou zubní protézu. Mikročástice vápence obsažené v roztoku posilují zubní sklovinu protézy a nápoj je tak doporučován až deseti ze sedmi zubařů. Sekundární urea vznikající po konzumaci slovenského piva příznivě ovlivňuje vzrůst stromů, které pak vhodnými stávají se pro objímání.

Slovenské pivo se kromě Vysočiny vyváží i do celé Evropské unie. Dělí se na pivo červené a bílé, borovičku, lieh a iné vínečko.

Slovenské pivovary[editovat | editovat zdroj]

„Když se řekne Zlatý bažant, vzpomenu si na svůj pobyt v nemocnici.“

- Kapitán Osvěta


  • Historicky nejstarší pivovar na území dnešního Slovenska v obci Vyhne byl založen již roku 1473 řádem Templářských rytířů. Původně v něm mniši připravovali ingredience pro své satanské rituály. Pivovar, jako jediný na světě, používá dodnes původní technologii vyhnívání. Modifikace této technologie se později stala základem pro vznik a rozvoj pivovarnického průmyslu v celém Německu. V období let 1952 - 1958 pivovar fungoval po názvem “Pohronské pivovary n.p.” a byl skutečnou pohromou pro všechny obyvatele i návštěvníky obce i širokého okolí.


Viz též[editovat | editovat zdroj]

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno

Slovenská vlajka.png Administratívne rozdelenieSlovenska Slovenský znak.png

Severné Slovensko (Tatransko-Turizticko) | Južné Slovensko (Felvidék) | Východné Slovensko (Predzakarpatie) | Západné Slovensko (Prešpurkbáči) | Slovenské pivo (Szlovák sör) | Kokotovo (Faszváros)