Bier

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Pivo.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.

Řádová sestra Margarethe von Scheiße, duchovní vůdkyně a Teutonská Valkýra Svatého Řádu das Bier.
Řádová sestra Margarethe von Scheiße, po půlroční řeholní službě, již jako matka představená.
Léčením následků konzumace das Bier se v Německu zabývá řada specializovaných pracovišť.
V celém USA lze pravé německé das Bier ochutnat pouze u Kundy.

Bier je německý národní nápoj z kvašeného zrní, do kterého se v Bavorsku přidává jako přísada prasopsí žluč a ve zbytku Německa pak syntetická močovina vyráběná speciálně pro tento účel chemickým koncernem IG Farben.

Německé das Bier se do češtiny někdy nesprávně překládá jako pivo. S tímto nápojem ale nemá vůbec nic společného, kromě nažloutlé barvy. Chybný překlad mají patrně na svědomí němečtí turisté, kteří si při návštěvách Prahy oblíbili české pivo pro jeho nízkou cenu a vzhledem ke známé německé genetické úchylce považovali české pivo za německé Bier (z doposud neobjasněných příčin nemají Němci vyvinuty chuťové pohárky).

Německému das Bier se velmi blíží oblíbený nápoj Brňanů nazývaný Starobrno, který se sice vyrábí podle tradiční receptury pro vaření piva, ale je dochucován přírodní močovinou z kašny na Zelném trhu, která mu dodává nezaměnitelné chuti a vůně, podobně jako německému Bier dodává chuť syntetická močovina z produkce IG Farben.

Němečtí turisté jsou jediní, kteří kromě domorodců dokáží Starobrno pozřít a podržet v útrobách déle než 23 minut. Hrdí Brňané z této pozoruhodné afinity vyvozují, že jejich město se proto řadí mezi světové metropole jako je Mnichov či Sachsenhausen. Důvod bude ale patrně mnohem prozaičtější, v poměrně nedávné době tvořili Němci v moravské metropoli Brünn většinu populace a zvláštní příprava Starobrna je nejspíše jejich odkazem dnešním Brňanům.


Gebraut nach deutschem Reinhard-Heydrich-Gebot.

Hlavně se nedívejte na[editovat | editovat zdroj]