Opilec

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Opilec
Йог.jpg
Překrásně zbarvený samec druhu v období námluv

Stupeň ohrožení
nechráněný
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia) / plazi (Reptilia)
Binomické jméno
homo sapiens chlastalis


„Je mi jedno, co piju, hlavně když se motám.“

- anonymní opilec

Pivo po ránu zažene žízeň, zasytí a hlavně zažene chuť do práce.“

- lidová moudrost

Opilec je podle teorií člověk, kterému se konzumace alkoholu vymkla z rukou. Jako o všech teoriích se i o této dá diskutovat. Podle nestora bijců alkoholu doc. Skály, blahé paměti, je to člověk, který denně vypije pravidelně 3 (slovy tři) piva a, ta hrůza, ráno si dává panáka. Směšné, že?

Biologická poznámka[edit | edit source]

Opilec je jediným známým druhem savce, který vykazuje většinu poznávacích znaků plazů. Tedy něco jako ptakopysk, ten je taky takový nalevačku. Například opilec kráčí po dvou, nešoupe bříško po zemi, nasává (což jsou znaky savců), ovšem vzápětí plazí tak, že by mu třeba had mohl závidět. S teplokrevností je to také takové podivuhodné, protože opilec je zpravidla schopen sám sobě vyrobit teplo, ovšem při návratu od krmelce zpravidla přejímá teplotu okolí, což zase dělají plazi a tudíž vyhřívání na sluníčku je pro něj činnost nezbytná, jakkoli namáhavá. Zařazením do jedné ze skupin tedy nemůžete z biologického pohledu učiniti chybu.

Trocha historie[edit | edit source]

O opilcích pojednává i klasická literatura

Nejstarší zdokumentovaný opilec je praotec Noe. Jeho první počin po přistání Archy nebyla péče o rozchod zvířátek, ale zasazení sazenic vinné révy. Dále už je v Bibli popisována událost jež následovala poté, co réva začala rodit. Praotec Noe ochutnával až do úplného bezvládí. Takto jej ve stanu zahlédl jeho povedený synáček Chám, velmi se tím bavil a utíkal k zábavě pozvat brášky Séma a Jafeta. Ti se ovšem zachovali k taťkovi s TEHDÁ obvyklou úctou, vzali deku a otce přikryli, aniž si prohlíželi jeho odhalenost. Když se Noe prospal a zvěděl co se dělo, zdárným synům žehnal, Chám pak za svou nestydatost i kladbu slízl a byly po něm pojmenovány chámovody.

Jak se stát opilcem[edit | edit source]

Chce to píli a vytrvalost, v dnešní pohnuté době také dost finančních prostředků. (Kde jsou ty časy, kdy za pouhých dvacet korun bylo 10 piv, velký rum a 4,75 Kčs ještě člověku vrátili.) Čím dříve člověk začne, tím dříve se stane plně kvalifikovaným opilcem. Počátky bývají krušné, opice se dostavuje velmi brzy, již po malých dávkách alkoholu se všemi negativními následky, jako kocovina apod. Ovšem pravidelným tréninkem člověk zvyšuje konzumaci prakticky bez následků, až se dostaví kýžený okamžik, kdy zjistí, že opici nevyspal, ráno se mu třesou ruce a je zapotřebí si dát panáka nebo pivo, aby se spravil a organismus začal opět uspokojivě fungovat. Takový člověk pak může o sobě hrdě prohlásit: „Konečně jsem opilcem!“

Život opilce[edit | edit source]

Když se člověk ožere jako prase

Život opilce má své světlé i stinné stránky. Opíjení zabírá spoustu času (z počátku), takže opilci nezbývá než ukracovat čas strávený v práci, aby se mohl plně věnovat své zálibě, což zpravidla přináší ztrátu zaměstnání a tím pádem nedostatek financí na jeho nejoblíbenější činnost. Ke světlým stránkám pak patří snadnost s jakou opilec proplouvá životem, jeho mysl je lehká, zatížena pouze starostí, kde sehnat peníze na chlast. Jídlo je pro opilce podružnou, nedůležitou záležitostí, když je, je dobře, když není, tak co, hlavně že je chlast. Pravda, v nechápavé a pokrytecké lidské společnosti mnohdy opilec budí pohoršení a nelibost, ovšem jeho to pramálo zajímá a neláme si s tím hlavu. Opilci jsou zpravidla družní, veselí a velmi komunikativní. Ale jsou i tací, kteří se stávají agresivními, to jsou černé ovce mezi opilci.

Výskyt opilců[edit | edit source]

Znak česko-moravské pobočky Klubu anonymních alkoholiků.

Vzato z marxistického třídního hlediska, opilci se rekrutují ze všech společenských tříd bez rozdílu. Zkušenost a statistiky říkají, že ponejvíce se opilci rekrutují z řad celebrit všeho druhu, novinářů, vojáků z povalování (nebo z povolání?), umělců a lékařů, stavbařů a inženýrů (ING = International Notoric Group). Politici nezůstávají v tomto ohledu pozadu, jak by taky mohli, pracují přece pro blaho nás všech.

Místa výskytu opilců jsou: bary, vinárny a restaurace, hospody, putyky, bufety, nádraží a ulice. Všimněme si pořadí těchto míst, jedná se o sestupnou řadu co do kvality prostředí a finančních možností, tato řada se plně odvíjí od kvalifikace opilce, čím kvalifikovanější opilec, tím méně mu záleží na prostředí, kde svou činnost vykonává, neboť účelu musí být dosaženo co nejrychleji a nejlevněji a zde na prostředí nezáleží.

Opilec a zdraví[edit | edit source]

Pití alkoholu před jízdou je zakázané, ovšem během jízdy nikoliv

Zeptejme se kteréhokoliv opilce, zda se cítí být nemocen. V lepším případě řekne, že co je vám po tom, v horším případě vás pošle rovnou do prdele. Pravda, jeho játra dostávají poněkud zabrat, ale to lze napravit chlastem. Opilec vychází z ověřené teorie, že bacil je sviňa a musí se otrávit - funguje to. Málokterý opilec trpí nachlazením, rýmou, revmatizmem a podobnými prkotinami, přesto, že zhusta nocuje v přírodě pod širým nebem navzdory rozmarům počasí, nemaje již sílu dojít do postele.

Shrnutí[edit | edit source]

V měsíci září nejvíce se paří

Lidé se opíjejí od té doby, co vynalezli alkohol. Odrůda lidí, kteří si hrdě říkají abstinenti jsou buď blbci, kteří neví o co přicházejí, dále lidé, kterým je po alkoholu špatně a tudíž se mu vyhýbají aby neblili a nejhorší jsou napravení opilci, to jsou skuteční fanatici, asi jako napravení kuřáci. Ti všichni z plných sil bojují proti konzumaci alkoholu a snaží se jej všem zošklivit. V poslední době se proslýchá, že těmto pokusům bude učiněna přítrž, údajně již bylo založeno občanské sdružení „Liga proti abstinenci“. Lze tedy s nadějí hledět do budoucna, opilci nevymřou.

  • Jak je abstinence bezvýchodná stačí jeden odstrašující příklad za všechny:

Přijde muž do hospody a pije jednu minerálku za druhou.
To máte takovou žízeň?" zajímá se podiveně výčepní.
"Ani ne," přiznává host, "ale pohádal jsem se s manželkou! A tak piju na vztek."
"To chápu, ale vodu?"
"A co mám dělat?" smutně odvětí nešťastník, "když jsem abstinent?"

Mrkni taky na[edit | edit source]

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno

Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec