Šéf

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Šéf je velmi Tvrdý. Jeho slova nemohou být publikována na serveru, kam chodí i děti. Omluvte prosím opatření cenzury.

Systém padajícího hovna
(názorná ukázka)

Hugo-chavez w fidel-castro.jpg
Ani známý šéf Hugo Boss není kápem ve fabrice. Tím je Infidel, kterému se nelíbí, jak malá očka jeho fabrika produkuje. Seřve tedy Huga a názorně mu svýma očima ukazuje, že očka musí být větší.

Hugo-chavez-02.jpg
Zde už je Hugo, jak ho známe a máme rádi: prostě Boss! Spadlo na něj hovno, ale on se nedá. Vyrábí větší hovno a hází je na mistry směn bravurním seřváním! Všimňete si, že velikost očka (naznačeno dlaněmi) je pro jistotu také ještě větší. Velikost očka a hovna jsou přímo úměrné a rostou společně.

Ateo.cz-balet.jpg
Mistr směny právě schytal hovno. Myslíte, že se z toho posral? Ani hovno! Vyrobil ještě větší hovno a pustil je na své podřízené (opět, velikost očka se úměrně zvětšila).

Poly2.jpg
Pracovníci schytali řádně velké hovno. Důležité je vyjít z toho s (relativně) čistým štítem. Pár vtípků na nadřízeného, předák ještě jednou předvádí přibližný rozměr očka (radši pár cenťáků přidat, hoši) a jde se do výroby. Hovno padá dál!

Dutch.jpg
Opravář traktorů Luboš má smůlu. Je posledním článkem v systému padajícího hovna. To on má za úkol nasadit očko do motoru. Ale takové očko prostě nenasadíš!

Šéf (také ředitel, boss, king, velký zvíře, hlava, kápo, kmotr, numero uno, admin, správce nebo vulgárně pan vedoucí) je entita, která vyslovuje svá přání. Aerodynamickými vlivy se přání rychlostí zvuku transformuje a jakmile dosáhne ušního boltce podřízené entity (zvané prostě podřízený, zaměstnanec, pracovník, pěšák, nula, votrok nebo klaun), stává se rozkazem. Alespoň při ideálních atmosférických podmínkách to platí. Pokud jsou atmosférické podmínky příhodné, podřízená entita s nadšením rozkaz plní, ať už má o jeho smyslu sebevětší pochyby. Propagandu o tom, že šéf dává zaměstnancům peníze, je třeba mírnit už v úvodu. Ano, dává. Ale opravdu by nestačil piškot v mléce a podrbání na bradě?

Základní poučení[editovat | editovat zdroj]

Přestože je obecně známé a dostatečně rozšířené (alespoň v České republice nenajdeme pracoviště, kde by nebylo vyvěšeno vytištěné písmem velikosti minimálně 36 a pokud možno fontem Comic Sans MS), z necyklopedických důvodů se mu nemůžeme vyhnout.

  1. Šéf má pravdu.
  2. Šéf má vždycky pravdu.
  3. Pokud šéf pravdu nemá, je potřeba se řídit pravidlem č. 1.

Šéf, podřízený a výjimečné stavy[editovat | editovat zdroj]

Zcela výjimečně se stává, že k podřízené entitě se dostane příkaz v deformované podobě nebo vůbec. Na základě toho vykoná podřízený svou práci blbě nebo vůbec. To si však podřízený většinou uvědomí, až když obdrží úlisnou pozvánku do šéfovy kanceláře. Zde pak vpravdě dochází k porušení přírodních zákonů. Šéf v tomto momentě nevyslovuje přání, ale častuje podřízeného zvukovými efekty, v kterém je možno rozeznat cizí slova takovou kadencí, že tyto musí překonávat rychlost zvuku, aby mezi šéfovými ústy a uchem podřízeného nevznikala kolona. Jediné, co měřitelně přesahuje kadenci zvukových efektů, je jejich hlasitost.

Hlasitost a rychlost se udává dohromady, a to v jednotkách kiloconcordů. Běžně používané jednotky jako m/s nebo dB zde nepostačují, pokud hodnoty nehodláme psát na rozvinutou roli toaletního papíru.

Podřízenému nezbývá, než sklopit uši, jednak proto, že tento zvuk může trvale poškodit sluch, ale především proto, že kvůli zachování pracovně-právního vztahu prostě nic jiného nezbývá.

Ještě výjimečněji se stává, že přání opustivší šéfova ústa dojde v nedeformované podobě k uchu podřízeného, tam se ale nezmění na příkaz a putuje skrz hlavu, aby jí opustilo. Poté, co šéfovi tato skutečnost dojde, je podřízený většinou (pochopitelně v kiloconcordech) označen za jedince bez mozku. To není myšleno jako urážka; šéf v tu chvíli oprávněně dedukuje, že jedině tak bylo možno dojít situace, kdy přání bez překážky proletí hlavou.

Nejhorší případ však nastává v momentě, kdy přání opouštějící ucho podřízeného se dál šíří prostorem a naráží do ucha jiné podřízené entity (zvané většinou protekční mazánek, šplhoun, vlezdoprdelka, kretének, voser), která, jindy se práce štítící, s potěšením přání okamžitě plní a samolibě se usmívá, když je entitě t.č. bez mozku předhazována jako příklad.

Šéf a systém padajícího hovna[editovat | editovat zdroj]

Systém nachází uplatnění ve větších korporacích, kde prakticky každý nadřízený má svého nadřízeného. Princip je jednoduchý:

  1. Hovno nikdy nepadá nahoru
  2. Každé hovno, které dopadne na něčí hlavu, generuje hovno padající na podřízenou hlavu
  3. Na čím nižší pozici v žebříčku jsme, tím větší hovno se na nás řítí

Tato pravidla však nelze chápat tak, že stačí stát se jednoduše CEO nějaké korporace a jsme hovnuvzdorní. Pokud máme manželku, bude to právě ona (náš boss), kdo sešle hovno na nás, protože na ní seslaly hovno děti (její bossové), na které seslala hovno učitelka, na kterou seslal hovno ředitel... ano, z pohledu laika to může vypadat jako začarovaný kruh, ale hovno se podle posledních a především předposledních vlastních výzkumů opravdu pohybuje po přímce. Zbývá zjistit, kdo první hodil hovnem.

Šéf a assistentka[editovat | editovat zdroj]

Assistentka je jedním ze základních atributů šéfa. Pokud navštívíme podnik, kde šéf nemá assistentku, s největší pravděpodobností se jedná o boudu neboli šmé. Do takového podniku nenastupujeme jako zaměstnanci, tím spíše neuzavíráme smlouvy coby zástupci jiného podniku.

Assistentce se dříve říkalo sekretářka. Nové móresy si vyžádala nová doba, politická korektnost a především emancipovaná společnost. Rozdíl je v tom, že sekretářka uměla leda sekret a vtipy o ní jí žraly, kdežto assistentka neumí nic a vtipy o ní jsou jí u zadnice (anglicky ass). Z toho i jedinec ne zcela postižený genialitou usoudí, k čemu ta emancipace je.

Názvy sekretářka i assistentka snad mohou zastydlé puberťáky svádět také k představě poskytování erotických, konkrétně rektálně zaměřených služeb šéfovi, avšak nenechme se mýlit: to není představa.

Šéfová[editovat | editovat zdroj]

„Kazeň musi byt!“

- Nadporučík Mazurek
Peake polni.jpg

Šéfová je speciálním druhem nadřízené entity, přesněji řečeno je speciálním druhem v živočišné říši vůbec. Pakliže i nejtvrdší šéf má své dny, kdy je možno opatrně naznačit, že jeho přání se neshoduje se všeobecně přijímaným záměrem posunovat společnost do hvězdných výšin, pak šéfová má své dny, kdy je lepší nechat jí kvokat, jedákat, bučet, pištět či štěkat kraviny a pak to udělat podle svého (za což bude pochopitelně pochválena ona). Tato období přicházejí v pravidelných měsíčních periodách a trvají většinou 17 až 22 pracovních dní. Jinými slovy, šéfová je jediným druhem v živočišné říši, který to má furt.

Šéf, restaurace a jídelny[editovat | editovat zdroj]

Někteří lidé si rádi nechávají říkat šéfe i od lidí, ke kterým žádný pracovní vztah nemají. Jedná se o pokročilé a neléčitelné stádium šikanérství, kdy je osoba zcela oproštěna od úcty k ostatním lidem. Z českých celebrit trpí touto chorobou Zdeněk Pohlreich, ze zahraničních lze jmenovat o něco méně úspěsného Gordona Ramsaye. Vlastním výzkumem, jehož výsledky byly přepočítány v Excelu, bylo zjištěno, že se tak děje výhradně v závodních kantýnách, pajzlech a podnicích pochybné úrovně vůbec. Obvyklý postup je takový, že dotyčný si to z blíže nevysvětlených důvodů přisere do dané vývařovny a okamžitě začne trpět utkvělou představou, že je bohem a nutí tamní pracovníky líbat v předklonu jeho vařečku.

Šéf očima podřízených entit[editovat | editovat zdroj]

Šéf je v očích podřízených především příkladem, správným parťákem co nezkazí legraci, v případě meších společností zároveň tím, kdo jim dává za splněná přání odměnu. Podřízení proto s oblibou šéfovi nějak říkají nebo mluví o jeho činech. Protože žargon je dost specifický a protože většina čtenářů nikdy šéfa neměla a mít nebude, je na místě uvést alespoň několik příkladů pro seznámení.

Řečeno Míněno
Ten debil zas řval, že chce... Pan vedoucí mi taktně připomenul věc, na kterou jsme nedopatřením zapomněli
Zprcal mě na tři doby Pan šéf projevil značné znepokojení nad mým nedbalým přístupem k úkolu
Si myslí, že tu chcípnem? Přesčasy jsou maličkost, přijďme všichni i v sobotu, ano?
...a Zadar je v hajzlu, hajzl hajzlovskej Chápu, že vzhledem k situaci v podniku mi šéf neumožnil čerpat půl roku naplánovanou dovolenou
Mi přidal tři stovky, židák Pan majitel si v době finanční krize ukrojil ze svého a zajistil mou rodinu proti hladomoru
Sám si vozí prdel v audině Pan majitel je velmi schopným kapitalistou
Co by tam dělali, píchaj V tuto dobu bylo velmi nevhodné klepat na dveře ředitelovy kanceláře
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativecHistorik WGSwiftie