Potřební (lidé)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zahraniční dopravní značka vyzývající k podpoře potřebných
Se zadrsňováním potřebných se začíná již od nejútlejšího věku
Speciální edukativní hřiště určené nejmenším potřebným
Potřební si vystačí s málem
„Bude-li u tebe potřebný ... nebude tvé srdce zpupné a nezavřeš svou ruku před svým potřebným bratrem. Ochotně mu otvírej svou ruku.“
- Bible

Potřební jsou lidská kasta, speciálně připravovaná pro případ zhroucení civilizace. Mají být nasazeni v případě jaderné války, zombie apokalypsy nebo zničující srážky Země s kosmickým tělesem. Po takové pohromě bude lidstvo potřebovat (odtud název kasty) jedince, kteří jsou na takové podmínky zvyklí (tzv. zadrsňování).

Pracující populace za normálních podmínek považuje potřebné za zcela nepotřebné .

Místo v kastovním systému[edit]

 1. Nedotknutelní (Intouchables)
 2. Nahraditelní (Expendables)
 3. Mladí a neklidní (Young & Restless)
 4. Potřební (Needy)
 5. Nepotřební (Les Miserables)

Výcvik[edit]

Potřební jsou pro svoji roli vybíráni na základě přirozeného talentu pro zadrsňování, nebo se sami dobrovolně hlásí, aby unikli alkoholismu, vzpomínkám na nevydařený rozvod nebo životní krach.

Celý výcvik se důsledně řídí principem postupného graduálního zadrsňování. Potřebný se civilizačních výdobytků zbavuje postupně. Nejprve auta a smartphonu, které prodá do bazaru. Dále se zbaví pravidelného příjmu, a to nejlépe prostřednictvím výhodné půjčky a následných exekucí. Dále se potřebný zbavuje masa na jídelníčku, domácích spotřebičů a nakonec i střechy nad hlavou. Ideálním výsledkem výcviku je potřebný, který už k životu vůbec nic nepotřebuje. Potřební, kteří se silně identfikují se svým povoláním, se majetku zbavují ochotně a vlastním přičiněním. Méně zdatným jedincům musejí pomáhat loupežníci a právníci - pak hovoříme o tzv. asistovaném zadrsňování.

Základní[edit]

Každý potřebný musí umět:

Elitní[edit]

Pro určité úkoly jsou dále cvičeni potřební-specialisté. Někteří z nich:

 • Dovedou demontovat i mohutně zabezpečená elektrotechnická zařízení, okapy a metalické struktury, o čemž musejí přivážet důkazy do sběren (tzv. sběrny surovostí neboli sběrny drsňáren)
 • Umějí vyrobit past na zombie i z obyčejné kanalizační šachty odstraněním víka.
 • Jsou schopni jen s použitím vyhozeného nábytku, koberců, krabic a dílů z autovraků vybudovat zateplený přístřešek či polní nemocnici.
 • Vědí, že demoralizované obyvatelstvo po globální katastrofě bude třeba i pobavit. Tato schopnost se zpravidla cvičí na nádražích, kde je dost publika. Slabinou výcviku je, že prozatím mají potřební k dispozici jedinou historku "Nedal byste mi sedm korun, co mi chybí na jízdenku?"

Zajímavosti[edit]

 • Popularita potřebných je taková, že dochází ke spontánnímu zakládání dětských a mládežnických fanklubů (tzv. Skaut, TOM a podobné). V nich si děti hrají na potřebné se vším všudy (spí na zemi v lese, jedí rýži s kečupem, shromažďují se na nádražích apod.), ačkoliv jsou ve skutečnosti potomky zazobaných buržoustů. Někdy dokonce tyto fankluby na podporu Potřebných organizují sbírky.
 • Neřádí-li zrovna globální katastrofa, bývají potřební často terčem opovržení nebo dokonce posměchu. Aby se těmto krátkozrakým posměváčkům připomnělo, že i oni jednou mohou schopnosti potřebných potřebovat, byl vyhláškou Rady Evropy změněn název kasty z "póvl" na "potřební".
 • Zadrsňovat se můžete i doma. Začněte spát na podlaze v předsíni, jezte jen suchou čočku, vypněte si topení.
 • Kastu potřebných založil sám Ježíš Kristus. Prvnímu potřebnému tehdy řekl: "Jdi, prodej všechno, co máš, a rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi. Pak přijď a následuj mě." (z webu KSČM)
 • Proč potřební nic nepotřebují.


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec