Chcimír
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Flastenec. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
Chcimír je člověk s jednoduchým životním cílem: chce mír, a to co nejrychleji.
Ostatní diplomaté, kteří se zabývají mezinárodními vztahy a válečnými konflikty často vášnivě rozebírají pozice zemí velmi podrobně. Na tom jim nelze nic moc vytknout, ale někdy jim to prostě trvá.
Chcimír si velmi dobře uvědomuje, že všechny války jsou zbytečné, a že je nutné jim co nejdříve ukázat ráznou stopku. Kvůli válečným konfliktům lidé trpí — bojovníci umírají, ekonomika stagnuje, inflace roste, lidé před válkou prchají. Jeho cílem zůstává vymyslet plán, jak válku co nejrychleji ukončit.
Genialita chcimírů[editovat | editovat zdroj]
V nejmodernějších dějinách v Česku válečné konflikty moc lidí nezajímaly, třeba z důvodu, že byly daleko. To se však změnilo, když byla v únoru 2022 Ruskem napadena Ukrajina, země, která sousedí se Slovenskem.
Češi se snažili tento konflikt vyřešit. Přes počáteční snahy vlády o pomoc napadené Ukrajině měli chcimíři pocit, že se takto nic nevyřeší.
Začali proto intenzivně zkoumat války v minulosti a souvislosti v chování napadeného státu a délkou konfliktu. Výsledek byl pro veřejnost překvapivý — čím dříve napadený kapituluje, tím dříve válka skončí.
Svůj objev se rozhodli prezentovat v ulicích na shromážděních. Prohlašují, že když okolní státy přestanou napadený stát finančně a vojensky podporovat, bude donucen se vzdát, čímž si chcimíři splní svůj sen.
Chcimír se neobává, že by agresor mohl, když vidí, jak k invazi ostatní přistupují, pokračovat ve své rozpínavosti. Někteří by ho ve své zemi dokonce s otevřenou náručí rádi přivítali.
Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]
Jeho život se v mnohém podobá životu průměrného flastence — také bojují primárně za klávesnicí na frontě v diskuzních fórech.
Jídelníček s skládá z jednoduchého pokrmu, který však lze připravit na mnoho způsobů. Hádáte správně — konzumují jen a pouze dezinformace.
Výskyt v přírodě[editovat | editovat zdroj]
Když vyrazí ven, za mír bojují na náměstích velkých měst převážně pomocí transparentů.
Chcimírství[editovat | editovat zdroj]
Tento filosofický směr, spočívající v diskuzi s agresorem (i když on o ni nejeví zájem) a snahou o ukončení konfliktu za každou cenu, by v mnoha historických událostech objektivně výrazně pomohl všem stranám.
Prigožinův útok na Moskvu[editovat | editovat zdroj]
"Putinův šéfkuchař" velel při ruské invazi na Ukrajinu své soukromé vojenské Wagnerově skupině.
Prigožin po neshodách s ruskou vládou otočil své vojáky a započal 23. června 2023 vzpouru. Vojenská vozidla jela směrem do Moskvy. Putin naprosto zbytečně prodloužil konflikt tím, že se bránil. Kdyby nechal vojáky dojet do Kremlu, konflikt by skočil rychleji. Nikdo neví, co by se dělo potom, ale určitě by to bylo skvělé.
Poddruhy[editovat | editovat zdroj]
Chcimíři jsou jako Pokémoni — každý je trochu jiný a má unikátní vlastnosti. Narozdíl od nich se však chcimíři dokáží křížit a mutovat. Uvádíme proto jen výčet základních druhů chcimírů. Mějte na vědomí, že chcimír, kterého na náměstí potkáte, klidně může být kombinací několika druhů.
Transparentář obecný (Chcimirus flagellatus)[editovat | editovat zdroj]
Jejich hlavní zbraní je transparent. Nosí s sebou zásoby fixů a kartonů, aby mohli rychle reagovat na jakoukoli situaci, ať už jde o válku, nebo zdražení rohlíků. Pravidelně se účastní demonstrací.
Chcimír dezinformační (Chcimirus misinformus)[editovat | editovat zdroj]
Sdílí na sociálních sítích nesmysly, aby poškodil napadenou stranu.[1]
Petičník zarytý (Chcimirus papyrologicus)[editovat | editovat zdroj]
Věří v sílu papíru. S sebou nosí desky a alespoň tři různé petice. Myslí si, že dokáže vyřešit mezinárodní konflikt a změnit chování celých státu deseti podpisy na všech svých peticích (v součtu).
Online bojovník (Chcimirus digitalis)[editovat | editovat zdroj]
Bojištěm je Facebook, Twitter a Instagram, zbraní pak lajky, komentáře a hashtagy. Zákopem je jeho pokoj.
Chcimír proruský[editovat | editovat zdroj]
Narozdíl od online bojovníka jde bojovat za zemi, která je zcela náhodou jeho názorům nejblíže.[2]
Chcimír exekuční (Chcimirus exekutismus)[editovat | editovat zdroj]
Má velké cíle, ale nemá na jejich dosažení peníze. Proto organizuje demonstrace a nechává si peníze posílat od svých fanoušků.[3]
Věčný diskutér (Chcimirus disputator)[editovat | editovat zdroj]
Každý konflikt lze dle jeho názoru řešit nekonečnou debatou. Snaží se o uspořádání kulatých stolů mezi válčícími zeměmi. Jeho superschopností je, že dokáže debatovat tak dlouho, dokud už nikdo nemá sílu válčit.
Samozvaný expert (Chcimirus omniscientus)[editovat | editovat zdroj]
I když nikdy nevystudoval politologii, historii, ani neabsolvoval VŠŽ, přesně ví, jak řešit konflikty.
„ | Já bych to udělal jinak... |
“ |
Rád navrhuje řešení, která jsou naprosto odtržená od reality, ale vypadají skvěle na papíře.
Příkladem je Elon Musk, který by konflikt na Ukrajině vyřešil darováním Krymu Rusku, udělením zákazu Ukrajině vstoupit do NATO a znovuuspořádáním "referend" v Ruskem anektovaných oblastech.[4]
Reference[editovat | editovat zdroj]
- ↑ https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-sireni-tuberkulozy-olomouc-valek-hygiena-hamplova_2302211646_gen
- ↑ https://hlidacipes.org/bojoval-na-donbasu-aby-v-cr-chystal-teroristicke-utoky-ted-je-zpet-a-s-foldynou-vita-nocni-vlky/
- ↑ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-5-59-dezinformator-vrabel-a-fanousci-protivladniho-odporu-plati-mu-dluhy-218796
- ↑ https://www.npr.org/2022/10/04/1126714896/elon-musk-ukraine-peace-plan-zelenskyy