Soused

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Soused při ostraze vedlejšího pozemku

Soused je osoba převážně mužského pohlaví, která je vůči autorovi výroku relativně blízko v geografickém smyslu. Specifickým, ale běžným typem, jsou tzv. zkurvení sousedi.

Slovem soused může být též míněna soulož, kterážto je v tomto případě prováděna vsedě. Takže může nastat i situace, kdy soused bude provádět soused se sousedkou, aniž by přitom nutně muselo dojít k narušení sousedských styků.


Upřesnění pojmu[edit | edit source]

Definice, jak je popsána v úvodním slově se ukázala jako velice vágní, bylo tedy třeba přesně stanovit veličiny. Na všestátnickém shromáždění v centru celosvětového dění, vesnici vedle Práglburgu, která se zove Brno, bylo demokraticky stanoven jako mezník, zda je dotyčný subjekt sousedem či nikoli tzv. Dostřel. USA, Rusko, Izrael a Henryk Lahola tedy sousedí prakticky s každým.

Praktické využití souseda[edit | edit source]

Zde je potřeba rozlišiti, jedná-li se o souseda státního, či takového toho domácího souseda. Případné rozmíšky se sousedy pak mohou nabývat katastrofálních rozměrů od pokoutního sázení hříbků až po ošklivé, ale opravdu velmi ošklivé nápisy na zdech.

Využití souseda státního[edit | edit source]

Státního souseda využíváme zpravidla ku vlastní potěše. Převážně je-li vojensky slabší, nebo vnitřně nestabilní. Sem tam překročíme hranice se svými vojáčky a čekáme, co na to slabší soused poví. Ten zpravidla poté provádí chválu u jiného (mnohem silnějšího) souseda na naše hračky a my se stáhneme. Celá legrace se v nepravidelných intervalech opakuje, aby se na ní nezapomnělo. Mistrem v oboru je Palestina a v poslední době kočovná artisticko-estrádní skupina Putinland.

Vstřícní sousedé neváhají pomoci i při hnojení anglického trávníku.

Využití souseda domácího[edit | edit source]

Soused domácí přináší do našich životů nemálo radosti. Proto je jej potřeba míti v úctě a čas od času oblažit drobnou pozorností. Považte, jakého má soused domácí využití:

  • budíček o sobotách a nedělích za tklivého tónu příklepové vrtačky
  • kdykoli váš pes zakousne jeho slepici, přijde vám oznámit, že bude muset vařit polévku (obrovská příležitost k výměně receptů a kulinářských fíglů)
  • můžete mu zapůjčit zahradní náčiní a on se postará o to, abyste si nemuseli lámat hlavu s jeho ukládáním
  • můžete mu očumovat ženu, milenku, dceru, miminko - to vše podle vaší ctěné sexuální orientace
  • můžete mu půjčit peníze, aby je vaše manželka nemohla prošustrovat

a v neposlední řadě

  • můžete na něj delegovat výrobu potomků (i nevědomě) a stává se pak členem rodiny

Historie[edit | edit source]

Hodně hodně hodně strašně moc dávno[edit | edit source]

Fenomén sousedství se objevuje již v ranných dobách lidstva. Nejprve šlo o takzvané sousedství jeskynní, kdy sousedé ještě spolupracovali a šli společně ulovit mamuta. Zde ještě kladné povahové rysy nebyly tolika patrné, protože mlácení kyjem po budce bylo tehdy považováno za velmi vstřícný dialog (vzpomeňme na velmi úspěšnou balící frázi tehdejších můžů: "Ugá ugá!" následovanou romantickým švácnutím přes lebku kolozubé krasavice).


Paleontologicko-sociálně-šovinistický kroužek našich výzkumníků rekonstruoval na základě otisků hýždí v jeskynním systému Moravského krasu následující důkaz přátelského soužití člověka doby kamenné.

Soused Ugh tedy zdvořile požádal souseda Chrmpf o pomoc následujcí frází (překlady jsou uvedeny v závorce):

"Chrmpf pyčo baník mamut?" (Dobrý den sousede? Jak se dnes daří? To máme krásné počasí, co takhle skočit pro něco na zub?)

vlídný soused odhalil zbytky chrupu a odpověděl:

Ugh! maso! ende kuleváloš, mamuth sofort šlus kaputt!" (Ach zdravíčko sousede, děkuji za optání, dnes je opravdu příjemné počasí. A jaký to máte výtečný nápad! Ihned přestávám lelkovati a vyrazíme pro maso)

poznámka lingvistického týmu: Povšimněte si prosím, že osoba Ugh je z oblasti Ostravska, zatímco opice Chrmpf je zcestovalý jedinec, který očividně byl i ve vedlejším hvozdu.

Otisky chodidel podél napajedla hovoří výmluvně o epické asistované sebevraždě mamuta pomocí vrhacího svíracího špendlíku a kladkostroje poháněného myší na osobní žádost komického dua Ugh & Chrmpf. Otisk ruky, ramene, hrbu, obličeje a hýždí posléze barvitě líčí poděkování občana Ugha kolegovi za spoluúčast při nákupu potravin.

Méně hodně dávno[edit | edit source]

Krásná ilustrace přátelských sousedských vztahů je uvedena v článku Sýrie, oddíl Historie. Ve zkratce - oni, jiní oni, ještě jiní oni, jiní oni, úplně jiní oni a pak zas oni. A nějaké ty redukce počtu obyvatel.

Současnost[edit | edit source]

V současnosti, jak již bylo předesláno v perexu tohoto článku, se pěstuje univerzální sousedství v několika zemích. Převážně těch, jejichž vojáci trpí klaustrofobií a potřebují se protáhnout někde venku. Proto například Rusko či USA sousedí prakticky s jakýmkoli státním útvarem. Z takového toho lidštějšího pohledu je pěstování sousedství koníčkem hlavně ve větších městech, kde lidé žijí v králíkárnách, aby mohli navzájem poslouchat niterná tajemství obyvatel za panelovou stěnou, či případně ušetřit za poplatky za sledování dospěláckých kanálů na kabelové televizi, když na to otylý soused se svou paní skočí.

O rozvoj tohoto bohulibého sportu se stará zájmová nezisková organizace Svědci Jehovovi, která s vámi bude sousedit, ať již chcete, nebo nechcete.