Karel Gott

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Klement Gottwald.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Gottika.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Karel Gott busta.jpg
Karel Gott
Biografické informace
Pohlaví zlaté
Vlasy mýval, teď už asi ne
Narozen 1856
Přezdívka Zlatý hlas z Prahy
Ej ty dej dělovu ranu pyčo(Ostrava)
Zlatý slavík
Božský Karel
Mistr
Zpívající Bůh
die Rache des Ostblocks
Krotitel raků
Čuňas
Otec Karla Gotta ufoun Mein Gott
Papež Franta prohlašuje Karla Gotta za svatého Gotta a vyhlašuje státní svátek Karla Gotta - povinně se musí slavit v každé zemi

„Říkalo se mu »ústřední bigbít ministerstva vnitra«, protože měl vazby na estébáky. Chodil s nimi hrát karty, kde se řešily záležitosti okolo peněz apod. Byl vlastně takový ministr bigbítu. Rozhodoval, kdo bude na hudební scéně, kdo dostane peníze a kdo ne. Takhle se Kája dostal nahoru...“

- MUDr. et Mgr. Ivan Langer

„Ale hlavně je Karel vynikající manipulátor a lhář. A postaral se za komunistů o to, abych byl tam, kde jsem teď. Tehdy stačilo jít na mariáš s doktorem Hrabalem z Pragokoncertu a ten už všechno zařídil, protože to byl normální StBák. Pragokoncert vysílal kapely do zahraničí a díky stykům Karel do zahraničí často jezdil. Lidé se moc nemění. Je typickým příkladem toho »kam vítr, tam plášť«. Když teď máme svobodu a demokracii, zase je děsný pravičák.“

- JUDr. Stanislav Gross

„Božský Kája bude slavnější než Ježíš! Kdo nebude slavit jeho státní den, toho postihne strašlivá boží pomsta!“

- Papež Franta
Karel Gott zpívá německy ("Triumf Zlatého hlasu")

Karel Gott je mimozemšťan. Narodil se v roce 1856 jako syn ufouna Mein Gotta a Calamity Jane ve švédském Visby na ostrově Gottland. Osobní sluha Gustáva Husáka, který mu dovolil zpívat a od té doby se tak rozezpíval, že zpíval dokonce až dodnes.

Jeho nejznámější píseň zazněla na setkání Anticharty v roce 1977 a jmenuje se Za všechno vděčím straně. Tento velký umělec zhudebnil stranickou linii KSČ do podoby různých normalizačních hitů, které osobně zpíval Gustávu Husákovi každý večer před spaním v jeho rudé prezidentské ložnici na Pražském hradě (národní "umělec", tzv. Husákova cena za ukolébavku). Pro některé lidi je neznámé, jak je možné, že skrotil tolik raků, ale je to jednoduché, je to mimozemšťan. Jak řekl jeden nejmenovaný raper Schyzo:

Raka nasadim na Karlaka

Je po něm pojmenováno náměstí a onkologická klinika ve všeobecné nemocnici v Praze.

Mládí[edit | edit source]

Soudruh Gustáv Hnusák trpělivě čeká na přijetí u Karla Gotta.

Dlouho neuměl mluvit, už jako malej fracek měl raka (pěstoval už od mala), proto ho jeho matka odložila do rodiny potulných cikánů, kteří táhli okolo jejich zlatokopeckého tábora. Vychován k hudbě, naučil se mluvit pomocí zpěvu. V roce 1948 přesídlil do Československa, aby tam svými jevištními kousky podpořil tamější organizaci na cure proti raku (KG CURE). Díky luznému zjevu se brzy stal idolem sexuálně neukojených rakem posedlých, socialistických žen, které při zvuku jeho hlasu linoucího se z rádia ustávaly v práci, zesilovaly zvuk dráťáku (prolhaná bedýnka) a zasněně hleděly ven z oken svých zaprášených kanceláří. Při zvuku guturálních slabik v jeho kantilénových písních ukápla nejedna slza a nejenom oči byly vlhké.

Kariéra[edit | edit source]

V šedesátých letech se naučil pít velmi sladkou kávu a snídat s ženami o čemž svět zpravil dvěma písněmi ("Kávu si osladím" a "Když muž se ženou snídá"), které se staly světově proslulé zejména na Lounsku. Později se pokusil i o kariéru hereckou. Ve filmu "Švanda Dudák" ztvárnil ústřední postavu, muže s komickými nestejně velkými ženskými prsy. Film byl promítám na světovém filmovém festivalu ve Vyšnej Diere pod Sráčom, kde byl oceněn hlavní cenou, Celuloidovým Leninem. Karel Gott dnes žije v Horní Dolné u Prahy se svými 4 manželkami a 18 dětmi, z nichž některé jsou rovněž mimozemšťané.

Dlouholetým obdivovatelem a později i osobním sluhou Karla Gotta byl Gustáv Husák, který se proslavil též jako bavič a entertainer, především svými novoročními skeči.

V první přímé prezidentské volbě přiznal, že volil Karla, čímž si šplhnul u značné části zchudlé pracující inteligence.

Zpívající nadčlověk – náš vzor[edit | edit source]

Božský Kája se dokáže pořádně naštvat

V roce 2009 získal za zásluhy pro hudbu, ČSSD, Evropskou unii, Chucka Norrise, Lisabonskou smlouvu atd. atd. Metál od svého nejvěrnějšího posluchače Václava Klause. Mnozí však s tímto výsledkem nesouhlasili. Například jeden nejmenovaný bezdomovec řekl:" Jediný, kdo si zaslouží ten metál jsou metalový fanoušci tohoto stylu i metalový kapely." A Gott mu na to odpověďěl chladnokrevnou poznámkou s doprovodnými slovy, že on je nadčlověk a že jediný on má právo poslouchat a být poslouchán. Onu poznámku vidíte vedle na obrázku vlevo.

Záliby[edit | edit source]

 • Karel Gott a Zuzana Paroubková jsou nejznámější a nejúspěšnější chovatelé prasopsů ve střední Evropě.
 • Karel Gott celý život usiloval o návrat sysla obecného do přírody.
 • nejoblíbenějším jídlem Karla Gotta je gotthajský salám s rohlíkem.
 • vášnivý chovatel raků.
 • místní znásilňovač
 • Zlatá Volavka (cena za tzv. self report)

Gottland[edit | edit source]

„Karel Gott mit uns.“

- Nápis v muzeu K.G.

Gottland, aneb místo posledního odpočinku Karla von Gotta naleznete v Jebanech. Jsou zde uloženy jeho kosterní pozůstatky spolu s oblíbenými věcmi tohoto nesporně kalného umělce. Spolu s prohlídkou si můžete při odchodu z muzea koupit i levné suvenýry, jako Karlův umělý nos, oblíbené spodky či oblíbený kondom. Karel je tak jediným v minulosti pohřbeným a do teď žijícím člověkěm na světě. (Chuck Norris se nechat pohřbít před smrtí nenechá, protože zemřel před 10 lety (ale smrt se mu to bojí říct)).

Řekli (o) Karlu Gottovi[edit | edit source]

„Warum bestraft mich Karel Gott mit diesem Pech?“

- Bushido

„Wir haben nichts zu verlieren, nur zu gewinnen. Danke Karl“

- Hitler

„Like Karel Gott, I wanna live like Karel Gott.“

- James Bond

„Ale já chcu na Kájův záchod.“

- Chlapec z reklamy

„Populární československý zpěvák Karel Gott je agentem StB, kterého se podařilo naverbovat roku 1960 na základě kompromitujících skutečností (usvědčen z exhibicionismu).“

- Josef Frolík

„Karel drogy nebere.“

- JUDr. Jiří Komorous

„Karel Gott nemá funky rád.“

- Učebnice musikologie pro 5. ročník ZŠ

„Gott mit uns.“

- Sabaton

„Mistře, jaké bylo vaše dozpívání?“

- lbp, Blesk

„Gott ist tot“

- Friedrich Nietzsche, 2.října 2019

„Karel byl docela mladej“

- Lenka Přibylová

Chuck Norris vs. Karel Gott[edit | edit source]

 • Chuck zemřel před 10 lety ale Smrtka neměla odvahu mu to říct. Karel vypadá jako by zemřel před sto lety a stejně mu to je fuk.
 • Chuck musí třídit prádlo na tři hromady - bílé, barevné a krvavé. Karel si prádlo třídit nemusí, vždy si koupí nové.
 • Chuck je častým dárcem krve pro Červený Kříž. Jen ne svojí vlastní. Karel daroval odřezky uší a nosu pokaždé, když měl po plastice.
 • Pokud má Chuck zpoždění, čas by měl radši sakra zpomalit. Když má zpoždění Karel, může si dovolit taxíka, a to i v Praze.
 • Chuck je první člověk, který porazil betonovou zeď v tenise. Karel je první člověk, díky němuž jsou balvany rády že neslyší.
 • Chuck nespí, ale vyčkává. Karel čekat nemusí, a zabíjí rovnou.
 • Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejné planetě jako Chuck. A rozpínání je způsobeno tím, jak se částice hmoty snaží utéct před Kájovým zpěvem.
 • Chuck zná poslední číslici čísla , ale Karel zná Chuckův PIN a to je důležitější.
 • Když se říká "nikdo není dokonalý", Chuck to považuje za osobní urážku, Karel už má tou dobou dávno napsanou žalobu.

Místa pojmenovaná po Karlu Gottovi[edit | edit source]

Fotogalerie[edit | edit source]

Externí odkazy[edit | edit source]

Mrkni taky na[edit | edit source]


Karlové.jpg
Karlové
Karel I. GottKarel II. MarxKarel III. PoborskýKarel IV.Karel V. LobotómKarel VI. MayKarel asi VII. SchwarzenbergCharles XLII. DarwinLidový zlepšovatel Karel JirásekKája MaříkKarel DCLXVI. syn NěmeckaKril