Karel Schwarzenberg

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Karel Schwarzenber.jpg
Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Nema Rossum Fürst zu Schwarzenberg
Biografické informace
Pohlaví muž či žena
Barva očí krkavčí nevyklovaná
Narozen 1937
Děti minimálně 4 kusy, z toho 2 vlastní a 2 nevlastní
Národnost curyšská
rakouská
německá
česká
sudeťácká
Náboženství katolicko-umírněné
Tituly kníže
hrábě
jeho jasnost
Přezdívka Robin Hood, Dřímal, Schlafenberg
Povolání Ospalec
Zajímavosti
1 má vzácnou krevní skupinu top09 negativní.
2 je věčný spáč, takže je asi věčně vožralej.
3 ještě nikdy nebyl vzhůru.

„Lidé, spěte.“

- Karel Schwarzenberg

„Co je to za chlapa, dyš si zebere dvakrát za sebú stejnú robu?“

- Starosta Lopeníka

„Jsem Bond. Spící děd Bond“

- James Bond


Karel VII. kníže Schwarzenberg, president Krumlovský (* 10. prosince 1937 v Praze). Původním jménem Černohorský. V němčině používá jméno Karl Führer zu Schwarzenberg, Karl von Schwarzenberg, Karl von Schlafenberg nebo Karl Schwatlal von Koma, plným jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw A Ještě Nějaká Další Ména von Schwarzenberg – je hlavou šlechtického rodu Schwarzenbergů. Jeho nástupcem bude nejstarší syn Arnold, který žije v současné době v USA a živí se jako herec pod pseudonymem Arnold Schwarzenegger. Přátelé Karla Schwazenberga mu přezdívají podle známého trpaslíka Dřímal.

Mezi jeho slavné předky patří Židovka z Toleda, Mistr Jan Hus a Bílá paní. Je bratrancem Jan Berwida Buquoye ze 17. kolena, synem předsedy Revolučního národního výboru v Čimelicích Karla (VI.) Schwarzenberga[1], senátorem za Prahu 666, avšak zásadně o sobě prohlašuje, že je lesník a hospodský. Zatímco jeho přátelství s Václavem Havlem je prokazatelné, jeho působení na Necyklopedii je předmětem dohadů.

Schwarzenberský erb z lidských kostí poukazuje na kanibalské předky. (Ty má každý z nás, ale ne každý je umí doložit.)
Červené ponožky krásně ladí k obleku.
Na Karla si musel došlápnout Krakonoš.

Dětství[edit | edit source]

Mladý Karel neměl v lásce knížecí život na Orlíku. Jeho idolem byl Robin Úd, a tak se stále toulal po lesích. Měl však smůlu. Nemohl se jako Robin toulat po lesích cizích nepřátel, musel se spokojit s lesy vlastními. Dlouho to však netrvalo, bojovný kmen komančů si všechny lesy přivlastnil. Karel musel před komanči prchnout do Vídně. Již tam byl známý jako kavárenský povaleč a milovník žen. Místní školy ho však nebavily, dal se tedy vyučiti lesníkem v Mnichově. Tuto školu však nedostudoval z toho důvodu, že nezvládl zkoušky na motorovou pilu. Jednoho dne přišel dopis od strýce Jindřicha Schwarzenberga, aby Karel chvátal za ním. Jindřich, nemaje mužského potomka, přemlouval Karla k adopci. Co mohl chudák Karel dělat. Nechal se tedy adoptovat do druhé rodové větve. Stal se tak dědicem paláce ve Vídni, velkostatků Schwarzenberg v Bavorsku a Murau v Rakousku a dalšího majetku primogenitury. Málo známým faktem však zůstává, že podle příznivců Miloše Zemana tato rodinná větev založila koncentrační tábor v Letech.

Mládí[edit | edit source]

V roce 1967 se Karel oženil s hraběnkou Terezou z Hardeggu, jejíž otec byl za války členem NSDAP. Měl s ní tři děti: Jan Nepomuka, Annu Karolínu a Karla Filipa. Později se však ukázalo, že hraběnka Tereza nasadila Karlovi Schwarzenbergovi parohy a že otcem Karla Filipa je Thomas Prinzhorn. Proto se se svou manželkou v roce 1988 rozvedl a měl poměr s maďarskou hraběnkou Zitou Pallavicini.

1989[edit | edit source]

V listopadu 1989 dostali Komanči na frak, Karel se mohl po letech vrátit do rodné země. Český jazyk trochu ovládal, i když mu pro jeho hroznou výslovnost prakticky nikdo nerozuměl a v televizi musela být jeho řeč s titulky. To mu však nebránilo zrestituovat majetky po králi Zikmundovi.

Karel s kamarádem Berndem v České televizi

Jednou si padli do oka s autorem divadelních her pro děti, malým chlapíkem, jménem Václav Havel. Oba ráčkovali a hned se skamarádili.Havel mu pravil:„Karrrle, vy máte zkušenosti s bydlením na hrrradech, že, mohl byste mi rrradit, že, jak prchežít na tom prrražském.“ A tak dělal kancléře, později senátora, vedl také Ministerstvo zahraničí. Ze všeho nejraději si ale vyjde do svých lesů a hraje si na Robina Hooda.

2001[edit | edit source]

Karlova milenka Zita Pallavicini porodila Karlovi syna Eduarda Karla. O rok později se však ukázalo, že mu nasadila parohy a že Eduard není jeho.

2008[edit | edit source]

Přišla vytoužená nominace na post prezidenta republiky a šance vrátit rod na jeho právoplatné místo. Schwarzenberg se stačil ještě oženit se svou první ženou, aby vzbudil zdání vzorové křesťanské rodiny, bohužel však prospal podání přihlášky a na jeho místo postoupil neznámý Čecho-Amerikán Jan Švejnar. Protože to bylo už druhé obdobné pochybení (po prospání podání přihlášky do KSČ), nastavil si knížepán budík na rok 2013, takže se máme na co těšit.

Pravičák Schwarzenberg.

2009[edit | edit source]

Přes jistý nejmenovaný prázdninový víkend L. p. 2009 Karel Schwarzenberg vystudoval politologii na Universitě V. I. Lenina v Plzni a získal tak titul Doktor sociálně-politických věd (RSDr.). Poté založil s Miroslavem Kalouskem novou politickou stranu starých politických mrtvol sTOP 09 a zveřejnil svou rigorózní práci. Podle politologické klasifikace RSDr. Schwarzenberga jsou členové KDU-ČSL černoprdelníci a členové ODS povětrné holky (nebo taky naopak).

2010[edit | edit source]

Vesele prakticky vítězí ve volbách - prakticky žádná jiná strana si v tomto roce neudrží své vedení - jenom on je stálicí a nadějí, zkrátka český Chuck Norris.

2011[edit | edit source]

Věnuje se nadále i lesnictví a honí staré báby, které mu v jeho lesích kradou dříví. Občas použije v médiích nějaké ostřejší slovo (např. kurva, hovno, prdel, hajzl, prošoustat, přeposranost), ale řekne to s takovou knížecí nóblesou, že si toho nikdo nevšimne.

2012[edit | edit source]

21. prosince ve 12 hod. a 12 min. v pohodě přespal konec světa.

2013[edit | edit source]

Konečně nastal pro Karla vytoužený rok. V požehnaném věku 76 let dosáhl puberty, natužil si číro a stal se punkáčem. Přihlásil se na casting na funkci prezidenta České republiky, kterého se zúčastnilo devět uchazečů z různých koutů světa (Švýcarsko, Izrael, Afrika a také Česká republika) a ke svému velkému údivu obsadil druhé místo hned za svým přítelem z mládí Milošem Zlemanem. Z vděčnosti k voličům a jako poděkování jim zazpíval známou píseň Kde domov můj. Je to jeho píseň nejoblíbenější, protože si velmi často nemůže vzpomenout, kde vlastně bydlí. Provedením tohoto hitu přímo šokoval odbornou i laickou veřejnost. Hudebníci vyzdvihovali především velký rozsah jeho hlasu, křišťálově čistou intonaci, perfektní výslovnost a oduševněnost projevu.

Z předvolebního boje

Jeho příznivci mu okamžitě navrhli, aby se zúčastnil soutěže Zlatý slavík a požadovali, aby titul "Božský Kája" patřil od této chvíle jemu a ne Karlu Gottovi. Jakmile se to Karel Gott dověděl, zneklidněl. Vycítil neomylně ve Schwarzenbergovi svého největšího konkurenta mezi zpěváky a obával se, že by ho mohl připravit o jubilejního osmdesátého Zlatého slavíka, na kterého se tolik těšil. Naštěstí pro Karla Gotta, ale k velkému zklamání kulturní veřejnosti Schwarzenberg účast v soutěži odmítl. Čekalo ho druhé kolo prezidentských voleb a musel si šetřit hlasivky na projevy a debaty s Milošem Zemanem.

Karlova nešťastná volba.
Karel po prohraných prezidentských volbách.

Prezidentské volby[edit | edit source]

Volby však k naprostému zoufalství jeho příznivců, tzv. fajfkařů, dopadly katastrofálně. Nejznámější český pankáč a ministr zahraničí nezvládl to, co zvládla každá babička na venkově. Vhodit správně volební lístek do urny. Vhodil ho tam bez obálky a tím se jeho hlas stal neplatným. To rozhodlo. Miloš Zeman zvítězil právě jen o tento jeden hlas a stal se prezidentem. Karlovi příznivci z kulturní fronty však nesložili zbraně. Připravují se na další prezidentskou volbu v roce 2018 a věří, že v této volbě 81letý Karel společně s Pravdou a Láskou konečně zvítězí...

Předčasné parlamentní volby 2013[edit | edit source]

Do voleb vstoupil Karel Schwarzenberg jako ikona TOP09 s heslem „Víme kam jdeme, neusneme cestou." Sám Karel se jako děd Bond pasoval na agenta WC 009 s povolením usínat.

Senátní volby 2014[edit | edit source]

Na podzim se v Česku konaly senátní volby, ve kterých sTOP09 pohořela i přesto, že se spříznění novináři snažili, seč mohli. Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Českou televizi prohlásil, že je čas na důkladnou reformu ve straně. Poté však usnul a když se probudil, nevěděl, kde ta lejstra s reformou nechal.

Prezidentské volby v roce v roce 2018[edit | edit source]

Karel Schwarzenberg se důkladně připravuje na příští prezidentské volby v roce 2018. Kalkuluje s tím, že by jeho přítel Miloš Zeman nemusel být na druhé období zvolen. Z této skutečnosti mají však hrůzu některá média. Česká televize by musela Schwarzenbergův novoroční projev vysílat s titulky a Český rozhlas se simultánním překladem.

Ukrajinské volby 2014[edit | edit source]

Karel Schwarzenberg a jeho politická strana v roce 2014 kandidovali na Ukrajině do parlamentu, český ústavní soud se jednohlasně shodl, že podle ústavy není možné, aby člověk kandidoval ve více zemích, ale pro velkou nelibost umělců a pravicových intelektuálu ústavní soud svoje rozhodnutí odvolal. jednou z připomínek byl i fakt, že na Ukrajině je každému ústava u prdele tak proč by ji měl zrovna noblesní kníže dodržovat. Hlavním motem strany Karla Schwarzenberga bylo vyhlášení války Rusko, vstup do EU a parkovací místo před ukrajinským parlamentem pro všechny popelnice.

Nové logo strany Karla Schwarzenberga.

Český slavík 2013[edit | edit source]

Na vyhlášení soutěže Český slavík 2013 si Karel dovedl pětadvacetiletou holku s nevalnou pověstí Janu Vopěnkovou. Tato slečna, pracující jako uklizečka, tanečnice u tyče, příležitostná prostitutka a herečka v soft-pornu z hospod IV. cenové skupiny, rázem okouzlila celou republiku. Na dotaz reportéra TV Nova Leoše Lechtivého kde ji splašil, Karel odpověděl, že nerad experimentuje a že si vybral holku, která je vyzkoušena před publikem a má zkušenosti s lesbickou láskou. Když se o Karlově prohřešku dozvěděl páter Halík, původem Žid, který Karla dříve označil za noblesního pána s mravní pevností a poctivou křesťanskou vírou, nervově se zhroutil. Jakmile si ale v tisku přečetl, že Karel do slečny investoval 200 tisíc korun, a do jeho kostelní kasičky nedal nic, musel být hospitalizován. Karel tím, že si našel prostou dívku z Prdelákova, opět dokázal, že má k lidu blíže a jeho obliba u obyčejných lidí stoupla.

Karel se svou láskou.

Olympijské hry 2014[edit | edit source]

Karel - sportovní hvězda ve sjezdu na lyžích

V roce 2014 se konaly v Rusku Olympijské hry, kterých se jako všestranný sportovec účastnil i Karel. Stal se jednou z opor hokejového mužstva, jako hvězda zazářil v slalomu, kde skončil druhý, hned za svým přítelem z mládí (Milošem Zemanem).

Jazyková škola[edit | edit source]

V březnu 2014 přinesly sdělovací prostředky, že se Karel konečně naučí česky, protože se přihlásil do jazykové školy pro horních 10 tisíc. Česká televize však tuto zprávu dementovala s tím, že Karel do této školy nechodí, ale platí ji zakládající člence Fóra Karla Schwarzenberga Janě Vopěnkové.

Klub pro mládež[edit | edit source]

Karel Schwarzenberg je velice populární u naší mládeže a jelikož děti jsou naše budoucnost a je dobré mít budoucnost takovou jakou chcete, tak se Karel (pro přátelé kníže) rozhodl založit spolek pro mládež. Inspiroval se prvorepublikovými skauty a komunistickými pionýry, proto jeho pravdoláskařský klub pro mládež, bude nést trefně, moderní a COOL jméno Kharljugend, všichni přece víme, jak je dnes důležité být COOL. Může vám připadat, že náborový leták je téměř podobný volebnímu logu jeho nové ukrajinské politické strany, ale není tomu tak!!

Nový klub pro mládež, Kharljugend

Karel ve filmu[edit | edit source]

Tituly[edit | edit source]

  • Všechno Prospal 2009
  • Ospalica 2010
  • Nejlepší Řezač Roku 2011
  • Nejlepší Chrápač Světa 2012
  • Nejdelší Spánek v "Práci" 2013
  • Prospání vlastního snu 2014
Karel Schwarzenberg v pubertě.

Zdravotní stav[edit | edit source]

O Schwarzenbergovi se často mluví jako o člověku, který trpí spavou nemocí. Spekulovalo se, že nemoc chytil v africké džungli, kde vedl diplomatická jednání s válečným kmenem Bantu, kterého bojí i Obama. Reportéři jednoho deníku však vypátrali, že vše má na svědomí Miroslav Kalousek, který vlastní pistoli s narkotizačním střelivem.[1]

Výroky[edit | edit source]

„Já ty idioty v Rakousku dobře znám“

(O neškodnosti Temelína)

„Co bylo zrušeno,nelze zrušit znovu“

(O Benešových dekretech)

„Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti“

(Bez komentáře)

„Feri je gentleman“

(O údajném zvrhlíkovi)

Řekli o Karlu Schwarzenbergovi[edit | edit source]

„Vážený pane předsedající, kolegyně a kolegové, po diskusi jsem nabyl dojmu, že i pobyt v tomto sále je životu nebezpečný, protože mi chcíply poslední tři spermie, které mám, naštěstí už je příliš nepotřebuji, jako mnozí z vás, kteří tady sedíte, kromě kolegy Schwarzenberga, který ještě možná je bude potřebovat.“

(Senátor Jaroslav Kubera při projednávání zákona o ochraně ovzduší)

Postoje[edit | edit source]

Šípkový kníže

U Karla prakticky nikdo neví, jaké postoje zastává. Někdo ho má za konzervativce, protože hlásá a podporuje křesťanství, jiný za liberála, protože podporuje homosexualitu a potraty. V roce 2012 Karel zahájil výstavu vídeňských akcionistů, která obsahovala brutální a sexuální scény znesvěcující kříž. Za toto se musel jako rozhřešení pomodlit 100x Otčenáš. Když se ho před prezidentskými volbami 2013 zeptal kardinál Miloslav Vlk na jeho sexuální život, Karel mu odpověděl, že když už nemůže dávat špatný příklad, tak dává dobré rady.

Poučení příštím politickým kandidátům z přehmatů v kampani[edit | edit source]

  1. Miloš Zeman by se nikdy nenechal strhnout ke zpěvu.[2] A to přitom dobře ví, že na to má. Jenom uši voličů jsou nedokonalé.
  2. Nenechte manželku srovnávat češtinu se svahilštinou. Podobný původ (žargon překupníků otroků) a ekonomický význam (nulový) působí jistou háklivost na takové srovnávání mezi Čechy. Navíc je čeština podstatně náročnější.
  3. Když se vás budou vyptávat na Miroslava Kalouska, zapřete, že byste osobu toho jména kdy v životě viděli. Vezměte si příklad z Miloše Zemana a Miroslava Šloufa.

Reference[edit | edit source]

Aktuální obrázky[edit | edit source]


Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif
Karlové.jpg
Karlové
Karel I. GottKarel II. MarxKarel III. PoborskýKarel IV.Karel V. LobotómKarel VI. MayKarel asi VII. SchwarzenbergCharles XLII. DarwinLidový zlepšovatel Karel JirásekKája MaříkKarel DCLXVI. syn NěmeckaKril