Pitomio Okamura

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
1452668 pitomio-v1.jpg
Pitomio "Brouk Pytlík" Očamůrako
Biografické informace
Pohlaví jaké si zrovna přejí voliči vidět
Diagnóza mesiášský komplex, slabomyslnost
Barva očí šikmá
Narozen 4. července 1972, piTokio
Rodina Barack Obama (bratr), bezejmenná osoba (nabíječka) a maminka z Moravy
Děti s Japonkou Mie má syna Pye, a nějaký tlustý kluk, kterého nechal kvůli jeho postižením kdesi v severní Korei, jeho jméno je Kim nebo tak nějak
Národnost moravsko-japonsko-korejská
Tituly Brouk Pytlík 1. třídy, titul z Vysoké školy života, vůdce nacistické Moravy
Přezdívka Pitomio, Kanimůra, Rejžák, Očimžoura, Džaponec, výkřik "Bože, to je vůl!"
Povolání Mateřská, ale ne dovolená, antisluníčkář, tunelář, podnikatel, myšlenkový striptér
Zajímavosti
1 Pravděpodobně mluví a píše česky, ale zatím tomu jen málokdo rozuměl.
2 Alma mater: Popelářský institut, piTokio.

„Řekněte mi, co chcete slyšet, a já vám to povím!“

- Pitomio Okamura

„Miluji řečnický pultík ve Sněmovně!“

- Pitomio Okamura [1][2]

„Všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát, jen na Marsu jednou!“

- Pitomio Okamura o sobě. Výrok zachytil očitý svědek předvolební kampaně na zlínském náměstí. Tyto věty nastartovaly euforii shodnou s památným projevem Klementa Gottwalda o nalezení cesty z Hradní spleti uliček. Muži prý spontánně odhazovali valašky, což si vyžádalo ošetření hlav mnoha přihlížejících, kozy pak podprsenky.

„Z Port Artůra jede fůra, sedí na ní Okamůra“

- Josef Švejk
Jakékoliv heslo na téma Pitomio Okamura byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Pitomio Okamura na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
Tomiův nový slogan
Tuto zemi vybudovali Pitomiovi předci

Pitomio (Lobotomio) "Brouk Pytlík" Okamura (* 4. července 1972, piTokio) je moravsko-japonsko-korejský poslanec, populista, bývalý senátor, rozumprd (čti blogger) a údajně i podnikatel. Narodil se chudé emigrantce do USA, která ztratila v komplikované soustavě zeměpisných délek orientaci a svého budoucího japonského manžela považovala několik let za amerického indiána. Po vysvětlení tohoto omylu utekla raději zpět z despotického kapitalistického Japonska do náruče mírumilovných budovatelů celosvětového míru pod patronací SSSR. Podle výpovědi vlastní tety strýce z druhého kolene však údajná dědičná rodová pomýlenost není dědičná [zdroj?]­.

V současnosti vede svou parlamentní stranu SPD jakožto předseda.

Podnikání[editovat | editovat zdroj]

Mladý Pitomio začínal "po revoluci" raději až v Japonsku coby prodavač popcornu v kině, hajzldědek a popelář, což byl vpravdě vrchol jeho možností na trhu práce v normální zemi. Později sám pochopil, nebo mu bylo napovězeno, že kapitalismus 90. let skýtá v České republice prostor pro lecjaká individua, než plně obsazený a stabilní japonský trh. Po neúspěšné kariéře překladatele z eskymácké ketštiny do jazyka kmene Zulu pochopil, že je zbytečné se učit něco nového, čehož se přidržel dodnes. Pustil se tedy do podnikání v oblasti cestování, které v podstatě spočívá v provozování pobočky anglické cestovní agentury Miki Travel a na schopnosti šišlat japonsky a mňoukat česky. Nebyl by to Pitomio, aby mnohokrát nezdůraznil, že je majitelem společnosti, ve které mu nepatří ani to křeslo, na kterém sedí [3]. Stejně známá je jeho mánie dávat na odiv svůj výběhový automobil Škoda Felicia, přičemž ani po intervenci České televize neumí doložit, že by na něj mohl vůbec kdy mít.

Okamurovou oporou je jeho manželka
Okamurův dvojník v České televizi

Kariéra mediální[editovat | editovat zdroj]

Díky své neuvážené prostořekosti se dokázal Pitomio vyšvihnout až do televize, kde se poprvé mediálně projevil coby poradce začínajícím podnikatelům v realityshow Den D, přičemž ho zde nakonec sami odrbali. Tam si všiml, že banánová republika nabízí pořád dost naslouchajícího materiálu pro demagogy jeho formátu a vrhnul se tedy do politiky.

Kariéra v politice[editovat | editovat zdroj]

Okamura dokáže být těžká politická mediální váha

Jednoduchou analýzou voličstva dospěl k nezlomné rovnici: Naivita voličů roste s kvadrátem vzdálenosti bydliště od Karlova mostu a že lidem stačí říkat, co sami řeknou, že chtějí slyšet, díky čemuž vyhrál senátní volby. Hned v první den v politice se ukázalo, že s ním nechce nikdo sedět v lavici, protože se všeobecně má za to, že je blbost nakažlivá. Proti tomuto vystoupil známý novinář J. X. Doležal s tvrzením, že k nevrozené blbosti se dá jen prohulit [zdroj?]­.

Kandidatura na prezidenta[editovat | editovat zdroj]

…skončila fiaskem. Ukázalo se, že když diletant zaměstná vyčůránky, ti mu namastí podpisy se smyšlenými adresami, tak se nakonec s ostudou potáže. Fakt, že mu vaz srazili jeho obdivovatelé v celé kampani pobavil víc, než myšlenky Vladimíra Franze a Táni Fischerové. Pitomio ale dovedl přesvědčit své stádo obdivovatelů, že špatný není jeho systém sběru podpisů s nepochopitelně vysokou chybovostí, ale ministerstvo, soud, ústavní soud, svět a vesmír. Nakonec se Pitomio schoval do jeskyně, aby přežil občanskou válku Japonska, kterou sám rozpoutal.

Pitomio rasistou[editovat | editovat zdroj]

Po - z nepochopitelných důvodů - neúspěšné snaze o vstup k neonacistům a české odnože Ku Klux Klanu konečně nalezl útočiště na poli jemného českého xenofobního humoru a zabodoval se svou kritikou vrozené neinteligence jinak zbarvených továren na děti [4], či v podpoře okřídlených hesel typu Čechy Čechům [5]. S tímto počínáním však záhy skončil, když mu údajně server Romea zdarma zapůjčil zrcadlo, které bylo odcizeno obohaceno z veřejných záchodků na Hlavním nádraží a předseda strany NSSS daroval vlastní výtisk Mein Kampfu s věnováním.

Pitomio bloggerem a další názory[editovat | editovat zdroj]

Brilantní tah s politickou angažovaností Pitomiovi připravil řadu nesnází, například skutečnost, že si jej více začala všímat média a tím i více poukazovat na jeho přirozenou hloupost. Faktem zůstává, že se nemusí ani moc snažit, protože Pitomio sám je generátorem všelijakých stupidních myšlenek, které s oblibou strká do všech možných blogů. Ustáleným mementem článků oponentů je pak spojení Okamura se v ... mýlí, případně Okamura se mýlí ve všem. Mezi jeho nejznámější myšlenkové produkty patří:

  • podpora zestátnění některých odvětví průmyslu [6],
  • propagace komunismu a omlouvání komunistů [7],
  • ospravedlňování tyranie komunardů jako demokratické vlády [8],
  • podpora tlačítkové demokracie s ústřední rolí prezidenta v hnutí Úsvit demokracie [9], jež čerpá z díla Pavla Kohouta, který se od Pitomia raději decentě distancoval [10].
  • podpora vzniku cikánské republiky, podle finanční dostupnosti buď v Indii, nebo v Letech u Písku [11]. Poté se hodlá Pitomio sám rozčtvrtit a následně takto distribuovat:
    • část s levým šikmookem do KLDR,
    • část s pravým šikmookem do piTokia,
    • prdel pak zůstane na Moravě.

Budoucnost[editovat | editovat zdroj]

Podle nezpochybnitelných Murphyho zákonů by měl být Pitomio Okamura prvním odvolaným politikem ve vlastním systému přímé demokracie, což by mu mohlo přinést vysoké hodnocení v souboji s Davidem Rathem o nejlepší politickou sebevraždu.

Pitomio předběhl svou budoucnost[editovat | editovat zdroj]

Nečasova nabíječka (čti: zabíječka) způsobila v průběhu roku 2013 předčasné volby, které ani absolutista Zeman a jeho přátelé nedokázali odvrátit, což poskytlo Pitomiovi prostor pro kandidaturu na další křeslo do jeho sbírky. Ačkoli mají Murphyho zákony širokou a prokázanou obecnou platnost, někteří tvorové je dokáží obejít nečekaně iracionálním krokem a v případě Pitomia tak dochází k politické sebevraždě ještě před jejím začátkem spojením sil s po Rathovi druhým nejchmatavějším politikem Vítem Bártou. Po četných mediálních výlevech Pitomia s cílem nasbírat "sládkovskými" bonmoty hlasy "obohacené" společnosti dochází i ke komické situaci, kdy se autor knihy Úsvit distancuje od navazujícího hnutí Úsvit demokracie, což zejména těžce nesou Pitomiovy naivní ovce (viz diskuse o zradě) [12]. Nicméně nakonec Pitomio dokázal pravdivost tezí o nepochopitelné stupiditě českého voličstva, a nějakým kouzlem se do Poslanecké sněmovny skutečně dostal.

Pitomio prosrancem[editovat | editovat zdroj]

Netrvalo to však moc dlouho, sotva by jedno prase před mešitou vyvenčil, a Pitomiův politický projekt skončil jako všechny podnikatelské. Začátkem roku 2015 ho členové Úsvitu efektivně vyfakovali [13]. Nepoučitelný Pitomio opět dojel na skutečnost, že vedle velké násobilky neovládá ani tu malou [14]. Otázka teď už zní, zda bude Úsvit rozpuštěný, nebo zůstane dál jen vypuštěný. Zatímco Úsvit zůstává (aspoň pro teď) vypuštěný, pan To je vůl! se po dohodě s Papežem Františkem rozhodl založit hnutí SPD (Svoboda a přímá demokracie) za, kterou se mu samozřejmě všichni vysmáli. To by, ale nebyl PiTomio, kdyby si nenašel způsob jak svoje moudra šířit dál. Rozhodl se najít svoje ovečky pomocí Fejsbuku, kde před svými japonsko-korejskými záclonami prezentuje svoje moudra převlečená za naprosté pitomosti.

Pitomio prosrancem 2. část[editovat | editovat zdroj]

Stín toho někdy řekne více než dost.

Nemožné se stalo skutečností v říjnu 2017. Vyhodili ho dveřmi, on se vrátil oknem (případně obráceně). Sázkové kanceláře už vypisují kurzy, dokdy bude Pitomio vyhozen ze své další strany...

Reference[editovat | editovat zdroj]

Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf Hitler

Politici-animace.gif