Banánová republika

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Banánová republika
Banana republic
Banánová republika – znak
Jediný stát na světě, který má animovaný znak. Úžasné.
Banánová republika – vlajka
Velvyslanectvi bananova rep.jpg

I když Banánová republika neexistuje, přesto má v USA své velvyslanectví.

státní zřízení: není (de iure), jinak kancelář na velvyslanectví
hlavní město: není (de iure), jinak Washington (velvyslanectví)
jazyk: není (de iure), jinak různé mutace španělštiny, indiánské jazyky a angličtina
počet obyvatel: 0 (de iure), jinak 3 zaměstnanci velvyslanectví a pár bláznů s Banánovým občanstvím
Banánová republika – mapa
Mapa z učebnice zeměpisu střední školy v New Yorku
prezident: není (de iure), jinak Juan de Pedro Los Páprdos von Banana (šéf velvyslanectví)
národní jídlo: banán
národní nápoj: banán?
národní sport: banán!

Banánová republika je snad fiktivní stát, o jehož existenci se domnívají pouze Amíci.

Historie[edit]

Bananova plachetnice.jpg

Dnešní Banánová republika byla nejspíše objevena Kryštofem Kolumbem roku 1506. Z jeho poslední cesty se už nevrátil, historici ovšem dokázali zrekonstruovat jeho loď (vlevo). Kolumbovo neštěstí napomohlo ostatním mořeplavcům-objevitelům začít používat rozum a nebudovat trup lodi z banánových šlupek.

Republika vznikla ve dvacátých letech 20. století při Banánových válkách, když neznámý americký voják do vysílačky po boji v jedné nekonkrétní středoamerické nebo karibské zemi řekl: Já jsem normálně šel společně s vostatníma a v dálce jsme je spatřili. Jo? Čekal jsem, že vytáhnou zbraně dovezený z Ruska, dělostřelectvo nebo cokoliv normálního a voni normálně na nás vytáhli banány. Jo, banány! Nevím jestli to mysleli dovopravdy nebo žertovali nebo zrovna pracovali na ňákých svojich plantážích. Ale v tom případě tu Banánovou republiku dobudeme za pár týdnů. Vysílačkou si chtěl povídat pravděpodobně s nějakým známým, ale zadal jinou frekvenci a omylem se tato slova dostala do rádia. Všichni Američané pojali poslední větu zcela vážně a tento název se ujal. Dokonce byl tento stát zapsán do všech učebnic zeměpisu USA. Existují teorie o tom, že odborníci skutečně věděli, že Banánová republika neexistuje, ale Američané, jak je všeobecně známo, jsou líná prasata a nedokáží se naučit názvy devíti států, a tak oficiálně uznali Banánovou republiku jako samostatný stát. Protože v té době většina obyvatel žijící na území tzv. Banánové republiky nevěděli, že existuje něco jako stát, i mnozí z nich této fámě uvěřili. Ti sice neměli svoji vládu, ale i přesto založili v USA velvyslanectví. Dokonce na svém území založili svoji vlastní armádu o síle 83 mužů, která byla sice během několika let rozpuštěna místními vládami, ale podle informací VTN se přetransformovala do jednoho z drogových kartelů a v Mexiku působí dodnes pod hrůzou nahánějícím jménem „Los Bananas“.

Poloha[edit]

Jak již bylo zmíněno, tzv. Banánová republika se nachází na území devíti skutečných států, a to: Blizé, Guacamole, Salva Door, Hoňduras, Niggaragua, Kostaruka, Panna má, Hejty a Dominikovo. Všechny státy se nacházejí na americké pevnině vyjma posledních dvou, které se nacházejí v souostroví Velké Antilopy.

Ekonomika[edit]

Bananovy graf.jpg

Banánová republika je nevyspělá rozvojová ekonomika zaměřená na export banánů, které tvoří markantní část zemědělské činnosti. Na tomto trhu má monopol, který ohrožuje snad pouze arabská země Onán, která vyváží „onány“ (tj. odrůda banánů). Asi čtvrtina zemědělské produkce se specializuje na „banánasy“ (neboli „bananasy“). Viz banánový graf vlevo.

Největší podnik je Chiquita, která byla roku 2017 znárodněna. To by mohlo znamenat určitou analogii Banánové republiky s Venezuelou Huga Cháveze.

Paradoxně společnost „Banana Republic“ (oděv, šperky) typu second hand v Banánové republice nesídlí, nikdy nesídlila a sídlit v plánu nemá. Nechce.

Nejvýznamnějšími obchodními partnery Banánové republiky jsou z 99 % jiné banánové republiky.

Země se stane rozvinutou až do budoucna, v éře Planety opic.

Automobilový průmysl[edit]

Banánová republika a automobilový průmysl? A že to nejde dohromady? Tak jak tyto fotografie vysvětlíte? Hmmm? Banánmobil je elegantní, ekonomické, ekologické řešení.

Banánové republiky?[edit]

Co dále číst (jíst)?[edit]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň