Kryštof Kolumbus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kristus Kolumbus.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Metla.png

Tento článek je potřeba pěkně dojebat a upravit.

Potřebné úpravy: Poslabší, jeho hrdinské činy je třeba zdůraznit...


Kryštof Kolumbus

Kryštof Kolumbus (1451 – 20. května 1506) byl americký (nejspíše mexický) dobrodruh, mořeplavec, objevitel Španělska a mimojiné podvodník.

Raný život[edit]

Kolumbus patřil ke kmenu Apeninů, kteří měli dobrodružnou povahu a nebáli se moře. Sám Kolumbus objevil Bahamy, kam doplaval při jednom výletu, který si v době volna udělal. Mořeplavectví mu zůstalo do konce jeho života.

Objevy[edit]

Se svými druhy přivezl mezi španělské domorodce brambory, konopí, zlato, konopný provaz, mexikánčtinu a olivový olej, což tam pralevně vyměnil za koně, zbraně, léky a saně, jedy, medy a ledy. Domorodci jej zprvu považovali za boha vola, ale když jim pustil pravou venezuelskou telenovelu, zbystřili a spoustu z nich se nechalo najmout na zvukosluchaře, kteří mezitím v Jižní Americe téměř vyhynuli.

Nová vlna přistěhovalců v Kolumbově domovině tam pak založila dynastii Bušovců a po Kryštofovi pojmenovali distrikt, univerzitu v Novém Amsterdamu, raketoplán a nejdůležitější stát na kontinentu (alespoň co se vývozu konopí týče). Na sklonku života objevil rovněž Itálii kde se usadil a získal státní občanství.

Praprasynovec Kryštofa Kolumba Jarin Pepan Koulemabijec se považuje za vynálezce zkratky.

Přečtěte si také[edit]

Egyptske pyramidy.png Související informace obsahuje
Regál Historie©