Americká univerzita v Elbonii

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Prosím, přestaňte o mně přednášet na své škole nebo zavolám svému právníkovi!!!“

- Oscar Wilde

„Potkal jsem v životě hodně volů, ba i s krokoty jsem měl tu čest, ale tolik blbečků jako na AEUB jsem nikde jinde nenašel.“

- Moshe Zylbrsztajn
Universitarios.jpg

Americká univerzita v Elbonii (zkratka AUEB) je soukromá velkovýrobna polovzdělanců, umístěná do severovýchodně jihozápadní Evropy. Jedná se o součást sítě podobných škol, vedle Americké univerzity v Praze, Americké univerzity v Brně, Americké univerzity v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, Americké univerzity v Rohatci – kolonii, Americké univerzity v Horní dolní a plánované Americké univerzity v Kamenném újezdě (okres České Budějovice). Mimoto ještě v dějinách existovaly Přátelská Idiotovýrobna Česko-Americká (PIČA) a Szkola rozwoja Americka trwala (SRAT). Tyto univerzity zanikly v důsledku vandalů, kteří na jejich stěny psali zkratky univerzit.

Nedovyrobených polovzdělanců, kteří se z důvodů obchodní špionáže skrývají pod krycím jménem studenti, je něco přes tisíc z šestadvaceti zemí, osmnácti území se separatistickými tendencemi, dvou sporných území, jedněch mezinárodních vod, dvou vojenských diktatur, tří městských států, osmi planet jiné galaxie a jedné fiktivní země.

Výroba polovzdělanců (maskovaná z důvodů obchodní špionáže jako „výuka“) je dvojjazyčná, koná se v angličtině a hantecu. Základní učební text tvoří články Českopedie, na škole působili či působí Velký modrák, Ross Hedvíček a Pičurin Čurina Kozolič. Na Americké univerzitě v Elbonii tedy působí největší vědecké kapacity všech dob. Proto snad Ministerstvo národní obrny vyvíjí právě na Americké univerzitě v Elbonii své projekty (Družice na vyhledávání CzechTeků apod).

Historie[edit | edit source]

Univerzita byla založena v silně liberální a demokratické atmosféře, která ve Východní Evropě nastala v okamžiku, kdy Hitlera střídal soudruh Stalin. Spekuluje se o tom, že v pozadí založení Univerzity stál Aštar Šeran. Univerzita má ve Východní Evropě vytvořit aspoň nějakou inteligenci, aby dotyčné země mohly být prohlášeny alespoň za rozvojové, a tedy se s nimi dalo počítat. To se ovšem nepodařilo, mimo jiné i proto, že se Americká univerzita v Elbonii nenachází ve Východní Evropě a potenciální východoevropští intelektuálové se v silně demokratické atmosféře nemohou dostat přes hranice.

Přečtěte si také[edit | edit source]