Pičurin

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Soudružka Anna Ignatijevna na Pičurinově výzkumné stanici poučuje žáky o pěstování marihuany.

FarmDDr.[1] Čurina Kozolič Pičurin (nar.: 31. července 1948 v Dupce v Gajzlovské oblasti v Sovětském Svazu).

Kariéra[edit | edit source]

Studoval zoologii v Moskvě, Stalingradu a ve Fakově nad Šitou. Během studia sloužil základní vojenskou službu ve střední skupině sovětských vojsk v zahraničí. Po návratu nějaký čas pracoval ve Výzkumném ústavu parapsychologických následků iPrd na sibiřském Ospaljkově nad Jeniséjom. Po uveřejnění svého hlavního vědeckého díla: Seksuálnaja žizň Kóški elefántnoj v srédněj Přírodní prostředí, navštívil na pozvání G. Husáka Československo podruhé, převzal z Husákových rukou řád Bílého kocoura za své životní dílo, navštívil národní podnik Orbitrek, a Marii Kabrhelovou, založil zde místní organizaci SSM v Kozomíně, otevřel nákupní středisko v Řitce, a přivedl do jiného stavu Jiřinu Švorcovou. Po návratu do vlasti byl jmenován vedoucím vědecké expedice mapující krymské bažiny. Tam objevil vzácný druh kachny, jež nyní nese jeho jméno, kachna Pičurinova.

Slavný objev[edit | edit source]

V roce 1968 se zúčastnil sovětské osvobozovací mise do Československa, při které proběhlo jeho slavné sledování poslední kočky sloní ve volné přírodě. Protože kočka sloní nebyla v Sovětském Svazu pozorována po více než 1200 let, sepsal o tom rozsáhlé pojednání, které bylo cenzurováno samotným Brežněvem, protože z něj vyplývalo, že Rusáci na svém okupačním výletě vlezli za demarkační čáru z 2. světové a poflakovali se okolo Rozvadova, hraničního přechodu do západního Německa, kde také došlo k pozorování kočky sloní. K jeho významným zásluhám patří i vyšlechtění jabšek, které docílil cíleným roubováním jabloní na hrušky a opačně. Tito kříženci dokázali vzkvést a plodit i při 20° C pod nulou. Plody se vyznačovaly vysokým obsahem vitamínu C. Založil proto rozsáhlé plantáže na ostrově Novaja Zemlja s cílem potlačit kurděje u místního obyvatelstva. K dosažení těchto výsledků mu dopomohlo hnojení permafrostu exkrementy ledních medvědů, které mu nezištně sbírali zaměstnanci místního eskymáckého Sovchozu. K poklesu produkce došlo až po vyhynutí polárních včel a motýlů v důsledku nezodpovědně odhozené atomové bomby. Neopylované stromy přestaly plodit. V padesátých letech byl ve vykonstruovaném politickém procesu obviněn ze sabotáže a předávkování Eskymáků vitamínem C.

Cenzurované dílo[edit | edit source]

Po Brežněvově cenzurním zásahu zněla hlavní část zprávy: ... Zvíře běželo. Mělo uši, srst, nohy a čumák.... Jak vidíte, její výpovědní hodnota byla prakticky nulová.

Teprve na přímluvu Pičurinova blízkého přítele z gorodkového stadionu jakéhosi Míšy Gorbačova byla práce uveřejněna v kompromisním znění: ... Zvíře rovnoměrně běželo k silnici. Mělo krátké uši s malými špičkami jako rys, mourovatou hustou srst, tmavě zbarvené nohy a čumák protažený do krátkého chobotu, na zádech neslo mládě, v tlamě svíralo kachní vejce...

Až v době porevoluční se můžeme pokochat originálem Pičurinovy práce v plné kráse: ... Zvíře rovnoměrně běželo k celnici. Mělo krátké uši s malými špičkami jako rys, mourovatou hustou srst, tmavě zbarvené nohy a čumák protažený do krátkého chobotu, na zádech neslo sportovní batoh, v tlamě svíralo pas s vystěhovaleckou doložkou...

Pozdní léta[edit | edit source]

Sovětské zdroje o pozdních letech Pičurinových mlčí, neví o něm ani archiv StB, a zdá se, že vědcovy stopy v Evropě mizí poslední den jeho návštěvy v Československu na letišti v pražské Ruzyni kam ho vezl Gustáv Husák svým vládním Žigulíkem (viz citáty).

Po řadě let se Pičurinovo jméno objevuje v amerikanizované formě Pitchoorin mezi vědci na American University in Elbonia. Pracoval zde na důsledcích Teorie lichých ponožek na životní prostředí.

Po jeho dalších stopách intenzivně pátrá Vědecký tým Necyklopedie.

Známé Pičurinovy citáty[edit | edit source]

  • „U Jiršíny bylá ďúra bolšája, u Gusaka máleňkaja, na universiťéťě éto neznájut“
  • „Čechoslovákia charošaja zemljá, vot tam mjáso v káždom górodě“
  • „Spasíbo továrišč Gusak, Aeroflota mně ně nádo, u meňá užé tikét na Lufgánzu“

Příbuzní[edit | edit source]

Reference[edit | edit source]

  1. Dělnický doktor farmářství (rusky СНMДр., Makačenkoj daktór selskojch naúk)

Kukni taky na[edit | edit source]

Google uncyc.jpg Pičurin na googleTohle je nejlepší článek na téma „Pičurin“ na celým internetu.
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec