RSDr. Ing. Mgr. Evžen Noha

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Jen si dupni Evžene“

- Pan Karel Pánek o Evženovi ve Vesničce jeho střediskové
Noha po odstranění kůže (pohled zezadu)
Evžen Noha těsně před smrtí v dobrovolném floridském exilu
Kur domácí (Gallus gallus f. domestica) učí mláďata hledat třásněnky polní

RSDr. Ing. Mgr. Evžen Noha se narodil v malé chaloupce v Praze na Ořechovce 06. 13. 1928. Jeho rodina byla chudá, otec ubohý velkotovárník a děckozprznitel, matka zemřela ještě před chlapcovým narozením. Evža měl ještě bratra. Ten se jmenoval Enola, prý byl homosexuál, poslali ho tedy do spojených států, kde přijal jméno Enola Gay za vlastní.

Mládí[edit]

Evžen Noha se po absolvování povinné tříleté školní docházky zakončené pětiletým pobytem v dětském oddělení pankrácké věznice přihlásil ke studiu na vysoké škole. Není jisté kterou fakultu studoval, ale z jeho zápisků na školní škamnu lze zjistit, že mezi jeho spolužáky patřili i takoví myslitelé, jako František Máselňák (vynálezce chleba s máslem) ale i Ignác Negramotný (přední kapitalisticko-revanšistický filosof). V této době si E.N. uvědomil, že již nechce dále sdílet otcovu náruč a začal vyhledávat zálibu ve sbírání listů jetele třílistého napadeného třásněnkou zemní.

Dospělost[edit]

Po dvaceti letech práce dovedl svoji práci k dokonalosti. Dokázal, že úbytek listů jetele je přímo závislý na metabolickém stavu třásněnky a je tudíž nezbytné uchovávat jejich přirozené prostředí všemi možnými prostředky. Z jeho podnětu se začalo nejprve u nás a posléze i v Rusku a jinde ve vyspělých socialistických státech provádět tzv. sekání trávy. Tento systém údržby přirozeného biotopu jetele nebyl nikdy po jeho smrti zdokonalen, pouze u některých východních národů můžeme narazit na jiné označení stejného stavu. (např. senoseč v Mörawskem hantecu). V průběhu jeho práce, jak se dozvídáme z jeho zápisků, si začal uvědomovat třídní nerovnost, zejména mezi třásněnkou zemní a třásněnkou polní. Psal: "třásněnka zemní, pro mně zemněnka je krásný tvoreček, který se celý den snaží dostat k tomu nejlepšímu a když se k tomu dostane a slupne vrchní lístek trojlístku, je ve vrcholném blahu po celý den. Naproti tomu třásněnka polní, u mně polnice je prachsprostá povalečka, jen leží na listu a žere, celej den, taková, měla by býti vyvražděna i s celou rodinou a příbuzenstvem". Rozhodl tedy že se stane komunistou, psal se rok 1958.

Cesta do Ameriky[edit]

Koupil si tedy z otcových úspor lodní lístek do Miami na Floridě a tam zakoupil původní raketovou základnu americké armády a začal plánovat svůj cíl. Vytvořit elitní komando socialistů, kteří by plánovitě hubili, právě v USA silně rozšířenou, třásněnku polní. V té době ho uchvátila myšlenka KSF (Komunistické strany Floridy)a po zakoupení rudého šátku spojil svoji základnu s ústředím KSF, které se nacházelo v jedné chalupě uprostřed floridských močálů. Počáteční nadšení rychle vyprchalo a Noha ke svému zklamání zjistil, že v bažinách žádné třásněnky polní likvidovat nemůže. Zlikvidoval tedy alespoň vedení strany KSF, následně se prohlásil za papeže a na záda si nechal přioperovat prasečí ucho. Zemřel v zapomnění někde v bažinách při lovu netopýrů. Bylo to roku 2008.

Švejk2.jpeg „To nic není, řekl druhý, ve Vršovicích je jedna porodní bába, která vám za dvacet korun vymkne nohu tak pěkně, že jste mrzák nadosmrti.“
Švejk, I/8 - Švejk simulantem.
Google uncyc.jpg RSDr. Ing. Mgr. Evžen Noha na googleTohle je nejlepší článek na téma „RSDr. Ing. Mgr. Evžen Noha“ na celým internetu.