Moravstán

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Moravistán)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Google uncyc.jpg Moravstán na googleTohle je nejlepší článek na téma „Moravstán“ na celým internetu.
Moravstán (někdy též Moravistán)
Mor.jpg Okamura.jpg
(vlajka Moravistánu) (vlajka Japanistánu)
Czech dancer 2.jpg
Tradiční ranní průvod moravských děvčat do školy
Motto: My nésu Češi. My su Moravané!
Národní hymna:
CZ-cleneni-Morava-wl.png
Hranice Moravistánu nejsou definovány přesně. Většina českých expertů je však stanovuje zhruba v mezích tohoto obrázku. Představitelé Moravstánu toto však razantně odmítají.
Jazyk Hantec, Klingonština
Hlavní vesnice Brno
Vláda Nikdo neví.
Politický systém kmenová konfederace
Kandidáti na prezidenta
Pavel Dohnal
Pavel Dohnal vede do voleb politickou stranu Moravané. Kokot je přímým pokrevním potomkem prvního moravistánského cikána Sáma.
Klement, který kandiduje za Českou stranu asociálů (její frakci - MSA) se považuje za kandidáta vybraného samotným Špagetovým monstrem a je tudíž předurčen vést Moravstán.
Ustanovení Již brzy
Měna Morgoš
Náboženství Pastafariánství
Národní jídlo Slivovica nie?
Národní hrdina Boleslav I.[1] a Cyroš s Metudem

Počet Obyvatel 52 222

Vietnamský prodejce pan Nguyen Han Duong, jediný držitel oficiálního povolení hovořit vietnamsky na území Brna

Vojáci MOA přijíždějící na pomoc obětem výbuchu bomby v Hustopečích, městě v poušti mezi Brnem a Dyjí; egyptská vlajka použita za účelem zmatení nepřítele.

Jakékoliv heslo na téma Moravstán byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

Moravstán (domorodecky معرفة - márifa, poznání, německy Mähren und Böhmen, latinsky Marcomannia (srovnej s bohemia pro čechy) je oblast kdesi na východě, snad před Ukrajinou a Slovenskem. Dostat se tam dá, a to jedině po dálnici D1, pokuď není zacpaná, což bývá celkem často, neboť vede neobydlenou a těžko přístupnou okrajovou oblastí Moravy, Vysočinou. Hlavní vesnicí je střídavě buď Brno, Olomouc nebo Ostrava, podle toho kdo vyhraje poslední souboj fotbalových chuligánů. Často Moravstán je urážen Pražáky (jak Moraváci říkají čuráky).

Když ještě fotbal neexistoval, byl hlavním městem Velehrad a místo fotbalu se lidé bavili masovým mordováním přespolních, slabých a starců (odtud Velká Mordava, později křesťanskými podomními prodavači Cyrilem a Metodějem zkomoleno na Velká Morava, a ještě později slovenskými historiky na Velké Slovensko[2] - neplést s Velkou Albánií). Na konci r. 1948 připojeno k SSSR jako Malá zatatranská revoluční autonomní sovětská republika [zdroj?], na začátku 1949 bez udání důvodu zpět k Československu.

Vláda Čechstánu udává že se jmenuje Morava, protože nechce přiznat že Moravstán zní lépe než Čechstán

Hantec[editovat | editovat zdroj]

Někteří Moravané o sobě tvrdí, že hovoří zcela samostatným jazykem zvaným hen tech, psáno též hantec. Existují velmi optimistické naděje, že v tomto jazyku by v budoucnu jednou možná byla založena odnož Wikipedie, prozatím ale pouze několik odtrženců od české Wikipedie podalo žádost o založení vlastní hantecpedie.

Hantec je kromě romštiny a řečtiny jediným jazykem, kterým je úředně povoleno mluvit v hlavní vesnici Moravistánu v Brně (English: Brünn). Neformálně jsou sice tolerovány i některé další jazyky jako srbochorvatština, swahilština, angličtina a prodejce pan Nguyen Han Duong má úřední povolení v pracovní době hovořit vietnamsky. Původní jazyky Brňanů němčinu a jidiš dnes již nikdo nezná a není proto známo, zda jsou v Brně také trpěny.

Za zcela nepřípustný prohřešek proti dobrým mravům a za hrubou urážku domorodců je považována konverzace v češtině. Především její spisovná forma používaná v Praze je trestána těmi nejpřísnějšími tresty. Nejkrutější z těchto trestů, kterým byla krádež pražské státní poznávací značky, byl zapovězen direktivou Evropské unie číslo #3457274236739, která ale prakticky nikdy nedošla svého naplnění. Protože Evropská komise hrozila Česku za její nedodržování drakonickými sankcemi, byl tradiční systém státních poznávacích značek nahrazen novým systémem, kde již nelze určit místo vydání SPZ. V hantecu také vysílá televize MLTV.

Obyvatelstvo[editovat | editovat zdroj]

Schůze výboru pro řešení romské problematiky.

Domorodé obyvatelstvo Moravy je letory mírné až přítulné, a libuje si v nadměrném požívání živočišných bílkovin vyráběných a zpracovávaných doma z vlastními silami chovaných surovin (psíčková, štěkanátky, psačenka, haftek, čubačiči, kokršpanělské ptáčky, dalmatinské čufty). S úsilím hraničícím s umanutou sveřepostí se pokouší pěstovat révu vinnou na severním okraji výskytu této plodiny a vyrábí z ní nápoj nevalné kvality a kyselé chutí, o kterém zpívá dlouhé táhlé písně. V lokalitách, kde není možno révu pěstovat, vaří pivo, které požívá teplé, téměř bez pěny. V některých oblastech vyrábí ze zkvašených švestek alkoholický nápoj zvaný slivovica, používaný jako lék proti různým nemocem, prostředek k uklidnění plačících kojenců a čistidlo leteckých motorů.

Obyvatelé Moravy jsou většinou postavy podsadité, tělnaté, jejich ženy jsou mohutné, plných tvarů. Muži si jako znak blahobytu pěstují mohutné břicho. Jejich tváře jsou kulaté, nosy malé oči zapadlé. Pokožka může být evropsky světlá, zarůžovělá, jindy načervenalá až brunátná, část populace má pleť světle hnědou. Vlasy bývají světlé a řídké, u jedinců s tmavší platí jsou však smolně černé tzv. kale bala. Své děti vychovávají ke kolektivismu společnou prací na vinicích a ve švestkových alejích.

Původ jejich jest neznámý. V lidových pověstech nezachovalo se mnoho informací o původu toho národa. Podle fyziognomie moravských žen lze soudit, že zde stejné obyvatelstvo sídlí přinejmenším od paleolitu, nejnovějšími přibyvšími jsou tak galští Hanáci (tolik tedy k bludným představám, že nejblíže ke Keltům mají na Moravě osedlí Ujguři). Za naprosto nesmyslnou teorii lze s určitostí označit tvrzení, že Moravané sdílí Íránský původ s Chorvaty, neboť vezdejší domorodci jsou jak známo sunité. Známý amatérský etnograf Ivan Mládek v jedné ze svých prací uvádí asi nejstarší známou informaci o příchodů starých Moravanů na dnešní území:

... i sestoupili na dno propasti té, aby sobě na pouti své, kterouž byli již dlouho konali, odpočinuli a duchům předků svých oběti přinesli. Tu náhle praotec Morava pohlédnuv v nebi stěnami díry té veliké sevřené pravil: "Tož děcka, tu je to dobré místo, o kterémž jsem vám byl vyprávěl, tu už navždycky zvostaneme a vršek zastřešíme, haby na nás nepršelo. ..." (Zdá se však, že k zastřešení "díry té veliké", pravděpodobně propasti Macochy, nikdy nedošlo. Důvodem může být vrozená lenost Moravanů. která jim brání vykonávat jakoukoli činnost, která nevede k bezprostřednímu vzniku dalšího množství potravy nebo alkoholického nápoje.

Některé novostavby se ne vždy hodí do stávají historické zástavby.
Průměrná moravstánská vesnice (salaš).

Města a dědiny[editovat | editovat zdroj]

V průměrném městě, vyjma těch největších, je přes 2048 domů, avšak pouze 42 z nich je obydleno. Přesto má takové město okolo 666 obyvatel.

Narozdíl od měst, dědiny jsou oproti Čekistánu obydleny krásně. Podívejte se třeba na příklad dědiny Salaš, nacházející se nedaleko Uherského Skladiště. Celkem je v ní 6 (vzkaz pro cajzly: nejsou to halucinace - opravdu6) domů, z toho 4 slouží jako letní chatky a 1 je hospoda. Ve zbývajícím jednom domě žijí (cajzlíci, opravdu ŽIJÍ, nikoli pouze žerou, serou a spí 4 lidé. A i ještě menší dědina Domanín je milionkrát větší než ty Šibalistánské: v jednom domanínském stavení žije 0 lidí, to je metropole, viďte, čecháčci? Toto stavení však bohužel chátrá, takže jestli půjde na demolici, takNecyklopedie se nestihne zmocnit vlády nad Domanínem. A to bude škoda.

Dědiny Vracov a Vacenovice (4 a 3 stálí obyvatelé, 4 km od sebe) spojuje autobus firmy Vrakosa Zrzavé Mýto. Toto je jediná pravidelná linka v celém Moravstánu - a navíc její zpoždení bývá maximálně 2 hodiny. Jinak silnice jsou tu až od 3.do 6. třídy, z toho jsou nejrozšířenější 5. třídy. Hedvábná stezka je sice hodnocena jako DÁLNICE, ale na té jsou pořád zácpy, takže jízdní komfort se rovná komfortu na výše zmíněné komunikaci 5. třídy Vracov - Vacenovice.

Pohlaví[editovat | editovat zdroj]

V Moravstánu je známo pouze 5 (všiměte si že je to prvočíslo) pohlaví, což je méně než v Americe.

Prezident Václav Klaus tvrdí, že všechny nakradené tužky chtěl původně darovat Moravistánu v rámci upevňování Čechystánsko-Moravistánských vztahů. Bohužel se tak nestalo z důvodu náhlého nedostatku kradených tužek k jídlu.

Náboženství[editovat | editovat zdroj]

Základ moravského národního náboženství tvoří vyznání víry, které všichni moravistánci neustále opakují: „Není Moravy kromě Moravy a Brno je její hlavní město“.

Zakonzervovaná mrtvola moravistánce (Moravská mumie)

Součástí moravstánského náboženství je také konzervace mrtvol do plastu.

Počátky Moravistánu[editovat | editovat zdroj]

viz.
Dějiny Moravistánu

Moravistánci jsou nesmírně hrdí na své dávné dějiny, především proto, že nemají žádnou souvislost s jejich tristní současností. Legendární postavou je pro Moravistánce moravský král Sámo, civilním povoláním franský kupec, který získal ve své době první příčku v sunitsko-moravských průzkumech veřejného mínění pro svou účast v bojích se Slovany a Avary.

Vzdělaní Moravistánci dodnes oceňují blahodárný Sámův vliv na život jejich předků, protože dokázal udělat v barbarském moravistánstnském bordelu alespoň částečný pořádek a umožnil tak vznik tzv. Velké moravy (tento státní útvar ovšem přežil pouhých zhruba sedm desetiletí, než se celý Moravistám propadl zpět do prapůvodního marasmu). Salámova říše je proto Moravistánci uctívána s jistou rezervovaností. O to zuřivěji se ale všichni Moravistánci upínají k Velké Moravě a pokud se zrovna nemodlí, nežvaní téměř o ničem jiném.

Politika a Armáda[editovat | editovat zdroj]

Moravská monarchie se dělí na tři hrabství, ve kterých vládnou hrabata, šlechta, zemané a Zemáci. Celý stát řídí král jménem Tomáš Ubaleštěšpeka Enge , který vládne sice despoticky, ale pro dobro pracujícího lidu, v čemž je mu nápomocna vláda. Král dále vyhlašuje válku a volí svého nástupce. Vládní období trvá, dokud nezemře. Toto období se dá zkrátit celostátně schválenou vraždou, kterou provede jeho nástupce. Důležitou institucí je Parlament, kde by se měly projednávat důležité státní otázky a volit zákony, jenže namísto toho všichni jen chrápou. Nejsilnější politickou stranou jsou Lihovci, kterou zde vede Honza Kasalů. Ten se musí vypořádat s alkoholicko-revoluční stranou, která lihovcům odebírá voliče a je financovaná cizáckou Komunistickou stranou Floridy. Nicméně cizáci tu jsou furt, ať už to jsou Zimolovci (financováni třeboňskými kapry), Zemanovci (financováni výrobci salámu Vysočina), Tomio Okamura (financován kmenem Samurajů) či Honza Morava (který Moravstánu pouze ukradl jméno, ve skutečnosti je to tajný agent pražských kmotrů).

( (Ozbrojené síly Moravstánu tvoří:

Velitelem je moravský král, jeho zástupcem je poglavnik Karel Lobotóm.

Moravistán jako jedna ze zemí koruny slovenské[editovat | editovat zdroj]

Král Jirka z Poděbrad také jedl děti.
Za panování Karla Gotta IV. vykazovala ekonomika Moravistánu vysokou míru stability.

Roku 1348, římský císař a král slovenský Karel Gott IV. založil svazek zemí uvnitř tehdejší Svaté říše římské (později Třetí říše), který nazval Země koruny slovenské. Tím Moravistánské markrabství (markrabství: Maroko (MAdaři + ROmové + KOkoti) + krabství (království krabů), tj. země formálně nadřazená říši), které do té doby bylo říšským lénem, učinil lénem slovenského krále (tj. sebe sama). Všechny země tohoto svazku si byli sice rovny, ale Čechystán měly pozici škeble/květáku/makovice/kebule/palice/hlavy. Tento svazek fungoval více méně ke spokojenosti všech až do roku 1468, kdy husita (tj. muslimský radikál, odvozeno od slova husa) Jirka z Poděbrad vyhlásil válku USA, v Moravistánu na to zareagovali tak, že si v Holomócu zvolili za Slovenského krále Matyáše Kurvína (dal se v Olomouci korunovat neznámou korunou i na krále českého), který byl do té doby prezidentem USA, a na Jirku se vybodli (ve Štatlu to bylo to samý). Tím se poprvé svazek zemí koruny slovenské rozpadnul, ale ne na dlouho, po smrti Matyáše Kurvína se ještě trochu válčilo a vůbec dělo se všechno možný.

Pak se roku 1620 odehrála Mlata na Bílendě, po kterých Moravistán přišel o zemský sněm (tj. obdoba dnešního prdel-elementu, na zemských sněmech se sjížděli zemští homosexuálové a dělali zákony), gayové nejen v Moravistánu, ale i Čechystánu tak na dlouhá léta přišli o místo, kde se mohli sjíždět drogami a blábolit nesmysly za cizí peníze. A to se nelíbilo, ale taky s tím nešlo nic dělat a heterosexuální většině to bylo jedno. Tato událost však přispěla to ke vzniku tzv. nadrženého obnažení, jednou z jeho největších osobností byl F. Palacký (tuto přezdívku údajně získal, protože měl prý penis malý jako palec u nohy, F. vychází z německého Ficken).

Roku 1848 byl zemský sněm obnoven a začal chrlit spousty zbytečných nesmyslů, podle některých to bylo způsobeno objevem heroinu roku 1874, v každém případě, po první světové válce (1914-1918) se Moravistán dobrovolně připojil k nově vzniklé první republice Srbska a Černé hory, ta se později rozdělila na Pragoland a Slovinsko, oficiálním jazykem byl hantec. (Pozn. někteří radikálové v Čechystánu dnes usilují o zřízení tzv. Zemí koruny české, protože podle nich na to má Čechystán historický nárok a cosi takového tady dříve údajně (kdysi možná) existovalo (ale kde jsou důkazy, že?), proto nabádají občany, aby se hlásili k uměle vytvořené české národnosti (holý nesmysl) tyto tendence jsou ovšem liché a není třeba se jimi zabývat.) Tož, čo bolo to bolo, teraz je tu Světský svaz.

Kulturní reference[editovat | editovat zdroj]

  • V Mexiku oblíbený hudební žánr narcocorridos je přímým potomkem jistého druhu moravského lidového trance, kdy bývalo zvykem odměnit nejlepšího tranečníka makovým vdolkem.
  • Počítačová Hra Mount&Blade a její druhý díl Warbands vychází z Moravských reálií. Herní mapa, po které se potloukají četné bandy loupežníků, dezertérů a nomádů, má podobu pusté pláně s roztroušenými řekami, horstvy a háji. Tu a tam se vyjímá víska, hrad či město některé z kultur:

(v závorce je uvedena původní moravská předloha)

1. Království Swadie (Němci - tedy Frankové, Bavoři, Čechové, Sasové, Sudeťáci, Südmähráci, Schlezáci, Prajzové a Rakušáci)
2. Vaegirové (Valaši)
3. Nordové (Banik)
4. Republika Rhodoků (SPQO)
5. Khergitský chanát (Uhři - tedy hlavně 1 FC Slopácko)
6. Sarranidský sultanát (Brněnský pašalik) - NOVĚ v M&B Warband

Nejspolehlivějším způsobem zbohatnutí ve hře je nakoupit laciné víno v nejlidnatějším caldarijském (moravském) městě Suno (Prágl) a draho ho prodat kdekoliv jinde. Naopak nemá prakticky smysl obchodovat zelé ani ale, neboť obojí je k mání (byť předražené) všude.

Moravské múdra[editovat | editovat zdroj]

  • Esli ste dobří, nahrnú na vás šecku prácu. Esli ste kurva dobří, dokážete sa jí sbavit.
  • Toho bohdá nebude, haby Valach kvas vylíl!
  • Ščastí nezávisí na penězoch. Ale v limuzíně sa bečí lép než v autobusu!
  • Negdy sa sám sebe ptám: Kdo kurva sme? Z kama sme přišli? Kam ideme? Jaký má smysl lidská existenca? Pak si naleju odpověť - a je mňa dobře!
  • Toš, Hospoda je jediné místo, kde sa ze savcú stanú plazi.
  • Každé ráno shlédnu seznam 50-ti najbohatších ludí na světě. Gdyž tam nejsu, idu do práce.
  • Gde sa pije, tam sa napy. Gde sa jí, tam sa najez a gde sa pracuje, toš tam nezavazaj.
  • Po šeckém hovno, eném po včele med a po moravákovi slivovica.
  • Dělení vín na Moravě: Dá sa, dá sa svařit, nedá sa a dá sa Pražákom.
  • Nad alkoholom sa zvítězit nedá, enom Moraváci remizovali.
  • Nás nesere prohibice, máme litry slivovice. [Od 14.9.2012]

Moravistánské exklávy v Čechách[editovat | editovat zdroj]

Podívejte se také na (Hoďte čučku taky na)[editovat | editovat zdroj]

Dôkas[editovat | editovat zdroj]


Klubzastarounecy.png


Tento článek vznikl už v roce 2005, je tedy dokonce starší než samotná Necyklopedie.

Z důvodu ochrany historických hodnot je zakázáno článek jakkoli negativně hodnotit či dokonce upravovat.
Poškození článku se trestá dle zákona, vandal se navíc vystavuje nebezpečí lynčování davem rozzuřených staromilců.


Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrálovství Ul. MíruKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandŠimonovská federativní republikaTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSeverní MaďarskoSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaAztécká ŘíšeBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijstersko

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel