Lotyšsko
Lotyšsko je nejchudší země Evropy ležící na jihovýchodním břehu Baltského moře. Je součástí Evropské unie (možná). Na jihu sousedí s Litvou, na jihovýchodě s Běloruskem, na východě s Ruskem a na severu s Estonskem. Vládne zde politbyro a beznaděj.
Lotyšská kultura[editovat | editovat zdroj]
Lotyšským národním jídlem je zemiak. Je ústředním motivem lotyšské kultury, častým tématem lotyšských vtipů a zároveň nejpopulárnějším lokálním mýtem. Jedná se totiž zpravidla o halucinaci - ve skutečnosti jedinou úspěšně zdomestikovanou plodinou v historii Lotyšska je kámen.
Celkově lze říci, že smysl pro lotyšský humor je jako zemiak. Ne každý jej má.
Život v Lotyšsku[editovat | editovat zdroj]
Není.
Jak je zmíněno výše, jedinou obecně rozšířenou plodinou je zde kámen. Hlavní výhodou jeho pěstování je to, že v těžkých dobách (v překladu: kdykoliv) může zprostředkovat útěchu v podobě halucinací. Nejen při dostatečné míře podvýživy totiž vypadá jako zemiak.
S lotyšskými životními podmínkami přišlo do bezprostředního kontaktu mj. několik obyvatel Slovenska při snaze poskytnout botanickou pomoc. To mělo podle dostupných zdrojů zcela nulový efekt a lotyšská krajina si tak zachovává svůj tradiční charakter.
Základní fráze[editovat | editovat zdroj]
- Mé vznášedlo je plné úhořů - Mans transportlīdzeklis uz gaisa spilvena ir pilns ar zušiem