Jižní Čechy
Jižní Čechy (jednoslovně Jihočesko) je opatství na severu Rakouska.
Historie[edit | edit source]
Bezvýznamná minulost od doby kamenné až do Sametové revoluce nestojí kromě vynalezení Budvaru za řeč. Obrat v dějinách nastal příchodem kontroverzní skupiny Jihočeské matky, která tuto oblast připojila zpět k Rakousku, kam patřila již za starého dobrého Rakouska-Uherska.
Současnost[edit | edit source]
V současné době existuje mezi Rakouskem a Českem dohoda o poskytování opatství Jižní Čechy českým uživatelům. Dohoda má platnost do neurčitého data, ale předpokládá se, že brzy přijede Jižní Čechy navštívit rakouský Pán Bůh v amerických službách Arnold Schwarzenegger a na popud rakouských odpůrců dohody, kteří pravidelně vozí protestní kupky hnoje na pomyslné hranice, ji zruší.
Budoucnost[edit | edit source]
Toto opatství bohužel žádnou nemá.
Hlavní město[edit | edit source]
„V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.“
Hlavní město, jihočesky Krajská Vesnice, jsou České Budějovice, zkráceně Budějovice, zkráceněji Budějce a ještě zkráceněji Budvajs (německy Bémisch Budwais). Je to úžasné město, které například vede v počtu zrušených a obnovených trolejbusových provozů (dva a tři), hektarovým náměstím, sporem s megabiervarem Anheuser Bitch, supermoderním autobusovým nádražím, a ve spoustě dalších měřítek. Může se tak měřit i s těmi největšími úspěchy sovětského strojírenství.
Podrobnější údaje naleznete v článku České Budějovice.
Ostatní významná města[edit | edit source]
Turistické zajímavosti[edit | edit source]
Mezi nejnavštěvovanější místní atrakce patří vesnička Temelín, kde stojí první české perpetuum mobile, dále pak Hluboká, kde žije slavný Třeboňský kapr a Švejkova naučná stezka z Tábora do Budějovic přes Putim. Nemalému zájmu rekreačních rybářů se těší také řeka Jang-c-Tiang, přítok Malše.
Jihočeská pohostinnost[edit | edit source]
V Česku jedinečný způsob péče o návštěvníky kraje. V restauračních zařízeních je tradičním zvykem vložení jednoho až dvou mezikroků do objednávky a servírování jídla a pití. Počet vložených mezikroků je úměrný významnosti turistického cíle. V praxi se tato tradice projevuje tím, že obsluha bleskově do dvaceti minut od usednutí hostů ke stolu přinese jídelní lístky a k překvapení hostů okamžitě odchází. V dalším kroku přijme objednávku pití ("kpití?"), přičemž zásadně nedává možnost dotazů na pokrmy! Po dodání pití ke stolu opět po jihočesku, dle nejlepších tradic, bez komunikace s hostem, mizí. V tomto momentu je třeba součinosti hostů, kteří upřenými pohledy na obsluhu vyvolají reakci "něcokjidlu?".
Vítězem soutěže o nejlepší jihočeskou provozovnu za rok 2012 se stala vyhlášená restaurace Krumlovský mlýn v Českém Krumlově, jejíž kvality byly oceněny výhrou (2. místo celostátně) v hodnotě 100 000 Kč od sponzora známého pod zkratkou ČOI.
V současnosti folklorní zvyklosti ohrožuje sám Jihočeský kraj programem www.usmejmesenaturisty.cz.
Ostatní[edit | edit source]
Podle Českopedie sem patří i Dačice a okolí, což je 3,14čovina nejhrubšího zrní, jelikož jsou tato obce na Moravstánu!