LSR
Lidožroutská socialistická republika je pravděpodobně stát v Africe s velmocenským postavením, srovnatelný svým významem se Spojenými státy (USA) v Americe a Čínskou lidovou republikou (ČLR) v Asii. Největší odborník na LSR v Evropě je pan Ivan Mládek.
„...byl skoro všude. Byl v Americe, v USA. Byl v Asii v ČLR. V Čínské lidové republice. Byl i v Africe, v LSR, že. LSR, to je Lidožroutská socialistická republika. “[1] - slovutný Ivan Mládek k divákům při popisu cest jeho kolegy z kapely.
Lidožroutská socialistická republika[editovat | editovat zdroj]
Pan Ivan Mládek je sice největší odborník, nedopatřením zapomněl se ovšem Evropanům zmínit, kde se vlastně LSR přesně nachází. Pravděpodobně můžeme vyloučit její polohu na území všech fiktivních už existujících států, jako je Moravská Jihovýchodní Afrika nebo Československá kolonie České a Slovenské Togo. Když odečteme i opravdové státy Afriky a závislá nebo vzpurná území, zůstane nám jedno jediné prázdné místo, na kterém se LSR může nacházet. Ta země leží mezi Egyptem a Súdánem.
Za vznik LSR se považuje rok 2000, kdy Egypt zabral Súdánu sousední území a výměnou mu nabídl Bír Tavíl. Súdán odmítl, Egypt se země vzdal[2] a tak pravděpodobně vznikla sama od sebe v Bír Tavílu LSR.
Není pravda, že na území LSR nikdo nebydlí ani neprobíhá žádná významná činnost, jak se mylně domnívá internet. Z dostupných snímků družic je patrna činnost několika dolů, či lomů, které se v Bír Tavílu nacházejí. Můžeme tedy posuzovat, že hlavním exportním artiklem je šutr, případně ruda. Přes pouštní stát vede několik pouštních cest (jako my máme cesty polní neboli D1, tak někde mají i jiné podobné terénní druhy), po nichž se export vyváží USA a ČLR. Vývoz člověčích jelítek, dětského oleje nebo rozpíchaného chlapce se nepotvrdil. Pokud však jistá forma zpracovávání rozumných bytostí existuje, což je pravděpodobně při vyspělosti tohoto státu nemožné (třetí největší velmoc, po USA a ČLR), zůstává skryta v pouštních horách a přísně tajena. Nejspíše je však lidožroutství pouze v názvu. Asi aby nedošlo k záměně této velmoci se Slovenskou republikou.
Jak by se ale prokázalo velmocenské postavení státu s rozlohou menší než Lucembursko?
Velmocenské postavení[editovat | editovat zdroj]
Lidožroutská socialistická republika pravděpodobně vyznává socialismus. Socialismus znamená socializovat, zžít se, vstoupit do nějakého celku. Pravděpodobně první Lidožrouti jakmile vstoupili do své vlasti, začali praktikovat socializaci se svou zemí.
Po měsících bádání prokázali kraj za úplně neúrodný. Však kraj má též svůj kraj a ten začíná pod povrchem. Zakopali se tedy socialisté pod písečné duny a skalnatá pohoří. Tam pod rukama zkolektivizovaných trpaslíků začala vzrůstat mohutná říše srovnatelná v metalurgii a hutnictví s Čínou a v navyšováním státního dluhu srovnatelná i s USA.
Je možné, že právě v LSR se naučili soudruzi Mrázek a Plačková hraní Mrázkem a Plačkovou pojídat lidi, ačkoli právě Ivan Mládek na problematiku pojídání psů a jejich nejvěrnějších přátel v jedné ze svých scén upozorňoval. Zdroj jsem po letech nenašel? Proč byla stažena z internetu? A kým?[3]
Podzemní a povrchní nesmírný program LSR[editovat | editovat zdroj]
Zatímco USA se opičili po SSSR a založili si svůj kosmický program, LSR mířilo úplně jinam. A to sice do středu země. Na rozdíl od USA a ČLR nevsadilo na rakety a aeroplány, ale na motyky a krtkoplány. Do samotného středu Země se sice nedostali (podobnost s ruskou částí soutěže na Měsíc?), to jim však nebránilo vtom zůstat v okruhu spodního pláště a čerpat magma pro své slévárny, nebo jej exportovat dvěma supervelmocím.
Na povrch začali pronikat soudruzi z LSR teprve nedávno. Nejdříve pouze vysílali vozítka a odebírali vzorky. Poté vysadili prvního člověka a docela nedávno i prvního člověka bez kyslíkového přístroje. K úplné kolonizaci povrchu LSR však dojde až za dlouho. Soudruzi z LSR se domnívají, že se prokopali na úplně jinou planetu, kde je jen písek, USA a ČLR.
Tento článek by autor rád věnoval panu Ivanu Mládkovi z úcty k jeho nápadité práci, veselému krásnému humoru a písničkám.
Sežerte i tyhle[editovat | editovat zdroj]
- ↑ Nejlepší český humor. Ivan Mládek - Jedinečná kompilace scének | Nejlepší český humor | CZ 720p [online]. Youtube, cca 2023 [cit. 2024-03-08]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=odKwVungvCg&t=2868s
- ↑ Kolektiv autorů. Bír Tavíl [online]. Wikipedie, 11. října 2023 [cit. 2024-03- 08]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADr_Tav%C3%ADl
- ↑