Maskování

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Poručík Jana Pavlíčková si obléká maskovací uniformu České Armády vzor 68

Maskování, neboli mimikry, je schopnost organismu (napodobitele) podobat se buď jinému organismu, nebo neživému předmětu (modelu), která pravděpodobně poskytuje napodobitelovi výhody v rámci přirozeného výběru.

Vojenské maskování[edit]

Pestré barvy honosných uniforem, které dodávaly barvitosti bitevním scénám dřívějších dob, byly vytlačeny uniformou ochranné barvy. Patří sem i takzvané taktické maskování (kamufláž). Naše novodobé armády jsou v této dovednosti jednoznačně nejlepší na světě. Dovedly se tak zakamuflovat, že nikdy nemusely bojovat.

Maskování a móda[edit]

Modely v army stylu rozhodně nesluší jen vojákům a teenagerům - zkuste se zamaskovat i vy! K maskování patří vojenské prvky i květinky, ideální je pro milovnice sukní, tunik, kecek i kraťásků.

  • Sukničkářka - Khaki sukni s vojenskými prvky a sako s odnímatelnou kapucí doplňte stylovými balerinkami s aktuálním vzorem.
  • Květinka - I květované vzory mohou imitovat maskování. Prodloužená tunika s rozhalenkou si bude rozumět s trendy sněhobílými kraťásky.
  • Pilotka - Imponují vám hrdinové z filmu Top Gun? Zamilujete si krátkou bundičku, pohodlné kecky a nezbytnou výbavu pilotů - stylové brýle!


Maskování živočichů v přírodě[edit]

Dopíše náš hlavní živočichář, Svišť