Kruh

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Kruh = čtverec[edit]

Působení sil na strany čtverce

Kruh je speciální geometrický útvar. Ve skutečnosti je to jiný geometrický útvar, a to čtverec, který se působením všeobecné teorie relativity opticky jeví jako kruh. Pro vysvětlení tohoto jevu je nutné uvědomit si skutečnost, že všeobecná teorie relativity mluví o zakřivení prostoru a času. Proto se rovné strany čtverce zakřivují působením gravitační síly obsahu čtverce. Protože na strany čtverce působí mimo gravitační síly obsahu čtverce i gravitační síla ostatních stran, jejich zakřivení je na koncích větší a tím se čtverec působením teorie relativity a Newtonových zákonů jeví jako dokonalý kruh. Důležitým důkazem je záznam z vědecké diskuze v Kuštově: Ajnštajn řekl: "Víte, proč vlak na kolejích drncá?" a pokračuje: "Rozebereme si problém. Vlak, to je vlastně lokomotiva a vagony. Vagony se jen vezou, takže je zanedbáme. Zbývá nám lokomotiva - to je vlastně motor a kola, zbytek je nepodstatný, ten zanedbáme. Po kolejích jedou pouze kola, takže motor také zanedbáme. Kola si zjednodušíme na jedno kolo, a to je vlastně kruh. Kruh, to je Pi Er na druhou. Pi je konstanta, tu zanedbáme a zůstalo nám Er na druhou, což je čtverec. A co dělá čtverec, když se otáčí? Drncá!"

Důkazy[edit]

 1. Na dokázání skutečnosti, že kruh je vlastně čtverec využijeme výpočet obsahu kruhu. Obsah kruhu vypočítáme jako . Vzhledem k tomu, že π je konstanta, můžeme se zabývat jen zbytkem vzorce, a to je vlastně , což je vzorec pro výpočet obsahu čtverce, cbd. (což bylo dokázáno)
 2. Jako další důkaz poslouží kolo vlaku jedoucího po koleji, která má tvar kruhu. Navzdory tomu, že kruh valící se po rovině by neměl vydávat žádný zvuk, při pohybu vlaku valící se kolo (kruh) vydává zvuk (dd-dd-dd-dd) typický pro valící se čtverec. Proto můžeme konstatovat, že kolo, které se jeví jako kruh je vlastně čtverec, cbd. (což bylo dokázáno)
 3. Mnozí lidé (a někteří bohužel i vzdělaní) tvrdí, že kruh (kolo) je vlastně takový vééélikááánský mnohoúhelník. Již ve středověku a zejména v období renesance se hovořilo o abstraktní extrapolaci od trojúhelníku, po čtverec (rozumějte kostku) až do nekonečna. Opak je pravdou, jak dokazuje Darwinova teorie Podle nosa lze poznat kosa a každý má jinak křivý nos. Ve smyslu horizontálním, tak i vertikálním.
  A zde tkví podstata kruhu: Vertikální odchylky nosů lidí jdoucích po linii (čáře) domů pozdě večer způsobí, že jdou po náměstí ve velkém kruhu. A za chvíli se logicky dostanou do nálevny, odkud vyšli. (Průměr kruhu je v tomto případě vzdálenost hospody a třebas nejbližšího bankomatu). Takže z toho plyne, že kruh je lehce zakřivená čára (matematici znají pouze pojem přímka) a v souladu s definicemi výše jde o zakřivení čtyřnásobné v jednotlivých rozích. Rohy lze značil libovolným způsobem, například Práce, Hospoda, Bankomat, Hospoda. (V tomto případě jde o implodující degeneraci kruhu typu PHBH jehož důsledkem vznikají kruhy pod očima. V případě planární lyrické dominantě rohů typu PMMM (práce, Manželka, Milenka1, Milenka2) může dojíti při experimentu k psychickým poruchám pokusníka s důsledky vzniku kruhů v obilí (tedy opět kruhů jako takových).
 4. Mezi infantilní, ale nevyvratitelné axiomy o definici kola patří tento: Proč se „lokomotiva“, když má prý „kola“ nejmenuje „kolomotiva“? Již vynálezce tohoto prvního slova (J. Cimrman) jistě tušil, že něco s matematickou definicí kola není v pořádku.

Absolutní čtverec[edit]

Kruhy.jpg
Ctverec.png

Teorie absolutního čtverce předpokládá, že každý objekt, který lze "nacpat" do čtverce, je jen převlečený čtverec. Jde tedy o mutaci čtverce, o jeho substanciální proměnu.

 • obdélník = slisovaný čtverec
 • trojúhelník = čtverec s amputovanou nohou - protože mu Chuck Norris ukopl roh
 • lichoběžník = čtverec, na který spadla kovadlina
 • kosočtverec = rozsednutý čtverec
 • deltoid = čtverec natažený na skřipec
 • pětiúhelník = čtverec, který spadl ze schodů
 • osmiúhelník = čtverec s uřezanými rohy (čtverec invalida)
 • kruh = kulatý čtverec
 • úsečka = čtverec z boku
 • hakenkrajc = teutonský agresivní tschtweretz

Aplikace[edit]

Znacka kruhovy objezd.jpg
   v  d  e
Kulaté články
Konec kruh objezdu.svg
Bludný kruhCyklomethanCyklostezkaDefinice kruhemChodí pešek okoloKoloKolometKolováKoloběhKolečkoKouleKruhKruhový JičínKruhový objezdKruhy v obilíKružítkoKulaťákKuličKulocentrismusKulovéKvadratura kruhuSférické DVDToaletova kružniceVelikonoční kruh v obilíVelký kulový