Vysočanská cyklostezka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Instalace klimatizace, zastřešujících objektů a hi-tech architektonických doplňků si vyžádalо mírné zvýšení nákladů
Nákres dopravní situace v oblasti Vysočan, který unikl z pracovních materiálů pražského magistrátu. Opoziční politici jsou zděšeni. Do návrhu je zapracováno i zvýšení dopravy způsobené tunelem Blanka, západovýchodní magistrálou, či přenesením severo-jižní magistrály pod zem. Vpravo dole je vysočanská cyklostezka

Vysočanská cyklostezka patří k velkolepým kouskům Pražského magistrátu. Na jednání rady českého hlavního města padla otázka. „Což takhle postavit cyklostezku?“" A místní přítomní radní si posteskli: No jo, ale my jsme Praha! Musí ta cyklostezka v něčem vynikat. Postavit nejdelší? To už v Nizozemsku mají. Nejrychlejší? S alpskými svahy soupeřit nemůžeme. Odpoledne protáhlých obličejů ale nakonec zachránil sám primátor Pavel Bém, když řekl „Už to mám! Ta naše bude nejdražší!“.

Bylo proto rozhodnuto, že cyklostezka ve Vysočanech bude vedena po dvaceti pěti mostech a v osmi tunelech. Kromě radního pro dopravu se tak k návrhu cyklostezky dostali i radní pro tunely a radní pro betonové plochy. Všichni tři vytvořili kompromisní plán, jehož realizace se v současné době završuje. Cyklostezka má mít tři pruhy v každém směru; pruh pro pomalá kola značky Ukrajina, pruh pro rychlejší kola značky Favorit a pruh zcela nejrychleší bude sloužit majitelům kol, jakými jsou například GT Zaskar Carbon.

Celá záležitost byla samozřejmě kritizována v médiích. Někteří opoziční politici si stěžovali, že pražský magistrát celou věc značně přehnal, neboť cyklostezka není vybavena přechody pro zvěř, mosty pro lesní zvěř, či případně, že cyklostezka není vybudována z ekologických a recyklovatelných materiálů. Na to pražský magistrát reagoval tím, že vysočanská cyklostezka bude rozhodně stejně recyklovatelná, jako mnozí čeští politici. O několik dní později debata utichla a na novou stavbu pějí všichni jen chválu.

V roce 2012 byla u cyklostezky zahájena výstavba „polyfunkčního domu“, takže byla cyklostezka uzavřena, cyklisté musí s koly nejprve sjet 20 schodů a pak na jiném místě zase vyjet do schodů.

Znacka kruhovy objezd.jpg
   v  d  e
Kulaté články
Konec kruh objezdu.svg
Bludný kruhCyklomethanCyklostezkaDefinice kruhemChodí pešek okoloKoloKolometKolováKoloběhKolečkoKouleKruhKruhový JičínKruhový objezdKruhy v obilíKružítkoKulaťákKuličKulocentrismusKulovéKvadratura kruhuMozartovy kouleSférické DVDToaletova kružniceVelikonoční kruh v obilíVelký kulový