Pražský magistrát

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Možná hledáte: Pavel Bém, Ubliž Pražanům, Blíž Pražanům, Doprava v Praze, Tunel Blanka, OpencardVysočanská cyklostezka, Aféra pražského magistrátu č. 533, Aféra pražského magistrátu č. 534, Řitní otvor apod...

„Dokud v Praze vládl psychiatr, bylo to na hlavu. Nyní, když ji vládne gynekolog, je to na ...
- neznámá žena

Pražský magistrát patří k významným českým kouzelnickým skupinám. Vystupuje po celém světě, ke svým trikům využívá hlavního města Prahy.

Skupinu tvoří nejvýznamnější kouzelník Pavel Bém (primátor) doprovázený dalšími spolupracovníky, oficiálně nazývanými radní. Zde tak narážíme na první mystifikaci; většina obyvatel Česka a samozřejmě zahraničí samozřejmě ví o těchto kouzelnících, obyvatelé Prahy žijí ale v dlouhodobém klamu, že se jedná o skutečný pražský magistrát. Není tomu ovšem tak!

Kouzelnická čísla[edit]

Ukázka vystoupení Pražského magistrátu
Rekvizita z vystoupení

Pražský magistrát dokázal za svoji dobu existence pod vedením hlavního kouzelníka Pavla Béma provést velkolepá čísla, díky kterým se mu podařilo proniknout na světovou kouzelnickou scénu a zařadit se mezi takové hvězdy, kterými byly například David Copperfield, David Blane, nebo Harry Houdini. David Copperfield je ovšem se svým skrytím Pražského hradu ovšem opravdu nepřekonatelný. Tak či onak, Pražský magistrát na něj dotahuje se skrýváním peněz hlavního města, které však není doprovázeno potřebným odkrýváním. Tento problém se pokouší samozřejmě kouzelníci řešit, zatím se to ale nedaří.

Pražský magistrát využívá samozřejmě zcela originálních triků. Vyjma skrývání peněz (které ale zvládají také i jiní další iluzionisté, kteří se kryjí politickou funkcí), se jedná hlavně o sportovní, přesněji horolezecké mystifikace. Pavel Bém se již takto předvedl, jak zdolává nejvyšší vrcholy světa (Mount Everest, Špilberk, hory v Antarktidě), téměř nikdo tento trik nepoznal. Několik šotoušů ale rozeznalo na pořízených snímcích motorový vůz 810 a identifikovalo vrchol jako pražskou Babu, zapadanou sněhem. Primátor a radní toto ostře popřeli a pustili se do šotoušů, že narušují kouzelnická tajemství a kazí image celého ansámblu.

Primátor Pavel Bém předvedl pár zajímavých triků také na několika kongresech ODS. Tentokrát se jednalo ale o kouzla politická a na objednávku. Předseda ČSSD Jiří Paroubek využil takto známého světového iluzionisty ke svým politickým cílům, především zisku moci a ... ještě větší moci (tedy oslabení ODS). Série triků ještě neskončila, neboť Pavel Bém šokoval publikum poslední iluzí s potápějící lodí. Pokus o potopení křižníku Primátor Pavel Bém s Mirkem Topolánkem na palubě se ale nezdařil a tak Vědecký tým Necyklopedie čeká na další fígle.

Známým kouzlem Pavla Béma a doprovodu pak je také Opencard, tedy skloubení kouzla politického, kouzla skrývání peněz a ještě něčeho dalšího. Jak je tomu již v kouzelnické branži běžné, všechny informace jsou tajné (samozřejmě narozdíl od zapálených šotoušů nikdo ostatní vyzradit kouzla hlavního iluzionisty nechce), výsledek je ale červená plastiková karta, jejíž využití je nijaké. Odborníci na černou i bílou magii, Halef Asmanadze a Šalif Mamamluku pro informaci Necyklopedie uvedli, že hlavním cílem Pražského magistrátu bylo oživit zájem o karetní triky, které jsou dnes považované víceméně za "popelku" kouzelnického řemesla. Několik kouzelníků z magistrátu se již nechalo slyšet, že do budoucna chtějí prezentovat pokerové triky, švindlování v bridži a dokonce i telekinetické přemisťování šachových figur. Jestli je toto možné se pokoušel Vědecký tým Necyklopedie zjistit opět u odborníků. Významný český šachista z Českých Budějovic však uvedl, že toto není možné, neboť byl to porušovalo boží zákony, a na to je (zatím) i Pavel Bém krátký.

Křižník Pavel Bém

Inspirován českými kapitány průmyslu z 90. let a také schováním Pražského hradu Davidem Copperfieldem, rozhodl se Pražský magistrát ještě pro jedno číslo. Tento trik je velmi náročný (a také velmi nákladný). Jeho cílem je přesunout hlavní město do jednoho velkého tunelu (jeho jméno z důvodu utajení samozřejmě nebudeme vyzrazovat), který se bude nacházet někde pod Prahou. Celá stavba je kamuflovaná jako nenápadný dopravní tunel, nicméně velké stavební jámy, jak plánované, tak i neplánované poukazují, že celé toto číslo nevyjde nejspíše podle plánu.<br clear="all>

Kritika[edit]

Pražský magistrát bývá často kritizován z celého světa, že na to, o jakou skupinu iluzionistů se jedná, se až povážlivě hodně věnuje politické práci. Na tyto argumenty odpovídá sám "primátor" hlavně tím, že není možné vystupovat příliš nápadně a že to k práci mága světové třídy prostě patří. Aby se situace ale uklidnila, provádějí se stále nákladnější a velkolepější čísla. Z tajných materiálů, které se dostaly do ruky VTN vyplývá, že chystanými kousky je noční zakrytí veřejné dopravy, hlavně metra (méně pak tramvají) a denní zakrytí autobusové dopravy. V takové situaci samozřejmě nehrozí, že by Pražané mohli považovat Pavla Béma a kouzelné radní za politiky, ale dostalo by se jim plného uznání a podpory jako mágům nejvyšší třídy a světové elity.

Podívejte se také[edit]