Blíž Pražanům

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Ubliž Pražanům.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Blíž Pražanům je název kampaně, kterou pořádá pražský magistrát pod vedením Pavla Béma. Vyniká svou jasnou odpovědí na otázky obyvatelstva, kteří chtějí... mít všechno blíž. Blíže ke kultuře, blíže do parku, blíže ke zdraví. Prostě dokonalé.

Blíž k autobusům a reorganizace dopravy celkem - to je první krok velkolepé kampaně!

Pražané mají blíže nyní opravdu ke všemu. Díky výstavbě Tunelu Blanka a navazujícího komplexu podzemních dálnic, již odpadne dlouhé staní ve frontách, kolony špinavých aut a také samozřejmě důstojné financování Dopravního podniku. Ten ale zoufat nemusí! V rámci kampaně Blíž autobusům budou nasazeny autobusy ze zemí, kam jsme to měli za socialismu vskutku velmi blízko. Díky významným škrtům totiž musí Dopravní podnik šetřit každou korunu a peníze rozhodně potřebuje. Jedná se o dodání autobusů z Prdelska, popřípadě ještě nějaké větší prdele. Co se týče tramvají bude zřejmě oprášena stará dobrá koňka, která neopotřebovává koleje a nežere elektřinu nebo naftu. Proto již byly v předstihu nové úseky tratí zatravněny, aby se měli koně kde pást.

Kompletní rekonstrukce tarifu DP Praha již brzy!

Navýšení počtu spojů u zrušené linky (na místě, kudy jezdila je momentálně díra) byl vskutku šalamounský trik, jak zajistit zlepšení dopravní obsluhy a přitom nezvýšit provozní náklady! Ukázkové řešení geniality dopravního podniku, který tím získal cenu Přepravní perla 2008 a předběhl tak dopravní podnik v Kábulu, jehož trolejbusy již přes třicet let pokojně rezaví. Kábulský dopravní podnik neskrýval znepokojení a rozhodl se proto při budoucí návštěvě v září 2009 použít metodu dobře osvědčenou.

I přesto ale současné ceny nákladům na dopravu nevyhovují. Dopravní podnik argumentuje, že například v Německu jsou ceny jízdného mnohem vyšší a proto je nezbytné zvýšení i v Praze. Dalším argumentem pro „kompletní změnu tarifu“ bude nejspíš zvýšení cen ve Švýcarsku. Jestli se bude ale podávat cestujícím při vstupu do autobusu zadarmo čokoláda Milka, aby se jednak připoměla jednak švýcarská kvalita dopravních prostředků a jednak švýcarská přesnost spolu s vysokou kulturou cestování, se vědeckému týmu Necyklopedie zjistit nepodařilo.

šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22140150165174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu1789121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1L2Letecké linky PID

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení