Kladenské metro

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem ČSAD Kladno.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Metro Kladno - Logo
Nová stanice metra - Náměstí starosty Pavla

Metro v Kladně je projekt kladenského magistrátu. Magistrát se rozhodl využít zavalených hornických šachet. Plán - Kladenské metro má několik fází. Celková stavba stála 200 000 KK (kladenských korun) (1KK = 13KČ) Metro má odvést pasažéry z kladenských autobusů.Kladenské metro má celkem 27 stanic (počítá se i stanice Praha, která je součástí rychlodráhy [P]) Velikou výhodou Kladenského metra jsou šachty, které nejsou zasypány. Je možné koleje přemístit ze současných tras a umístit je v místech, které se městu zdají výhodnější. K první takovéto větší změně došlo v roce 2015, kdy se Magistrát města Kladna rozhodl, že metro nejezdí dostatečně blízko jejich domovů a proto přemístili stanice metra naprosto jinak. Dále také došlo k zakoupení několika málo souprav z Pražského metra, čímž došlo k částečné modernizaci stávajícího vozového parčíku ČSAD Kladno.


Fáze projektu[edit]

 1. Znovuvykopání šachet
 2. Zpevnění nového tubusu metra (pískem)
 3. Prodloužit a zpevnit tunel
 4. (tajný plán magistrátu) - Tunelovat
 5. Zakoupit tramvaje a nějakým způsobem je dostat pod zem.
Kladenské metro - Řitná

Tato vizualizace stanice Řitná je od špičkových, nejlepších a zároveň nejdražších českých grafiků. Zaplacených z našich daní, kteří vyhráli cenu nejlépe zdeformovaná kostka v roce 1926.

Trasy[edit]

Trasy budou pojmenovány podle písmen abecedy (od zadu)

 • Z (jindy označována jako červená) Tato trasa (podle statistik) sveze až 250 lidí za týden. Tato trasa spojuje kladenskou čtvrť Rozdělov se čtvrtí Kročehlavy (tam KRÁČÍ-HLAVY)
 • Y Název trasy je všem lidem záhadou. Tato trasa jezdí po okrajových částech města. (nepočítá se, že by do tohoto metra vůbec někdo někdy nastoupil, a proto tuto trasu obsluhuje jeden romský spoluobčan s rikšou.)
 • G (tato trasa se pojmenovala podle písmena G) podle bodu G, a podle počátečního písmene slova Gay (proto má výstižně růžovou barvu)
 • P (rychlodráha z Kladna do Prahy) Tato dráha by měla měřit 25km. Tato trasa by měla mít pouze dvě stanice (Kladno a Praha)Plánuje se minimálně 11 let.
Plánek kladenského metra

Prapůvod Kladenského Metra[edit]

Kladenské metro původně navrhl krteček, v roce 1959. Když navrhl metro v Kladně na okresním výboru, celý okresní výbor se mu vysmál. Krtek se naštval a navrhl stavbu metra i v dalších městech. Nakonec ho nožičky zavedly do Prahy, kde znovu navrhl metro. To se Pražanům líbilo a v roce 1974 se otevřel první úsek pražského metra. Bohužel, to, že metro v Praze vymyslel Krteček Pražané zapomněli.

Některé stanice[edit]

 • Sportovní - stanice na trase Z a Y. Na této stanici nastupují pouze zpocení sportovci. V zimě kladenské metro tuto stanici neobsluhuje, protože nikdo nesportuje.
 • Zámek - Tato stanice se jmenuje zámek, ačkoli se skutečný zámek vyskytuje asi 3 kilometry od této stanice. Kladenští obyvatelé proto tuto stanici přezdívají: Kladenský Kocourkov.
 • Černá - Tato stanice je takto pojmenována proto, že leží ve čvrti Dubí, kde žijí pouze naši "milí" romští spoluobčané.
 • Dežy Lakatoše - tato stanice je pojmenovaná podle nejlepšího romského vykradače zběren. (Dežo jednou za 10 minut ukradl 111 kilogramů hliníku. (bohužel se mu rozpadla kárka)
 • Kladno - jedna ze dvou stanic kladenské rychlodráhy. Jak to tak vypadá,nebude NIKDY postavena.
 • Jiránkova - stanice pojmenována podle našeho "oblíbeného" primátora, kterého mají všichni kladenští "rádi".
 • Central Kladno

2.Plán[edit]

V roce 2015 se započala přestavba Kladenského metra do stávající podoby. Vybudování obchodního centra Central Kladno donutilo Magistrát přivézt metro i sem. Dokončením přestavby metra by se mělo ulevit vytíženým autobusovým spojům č. 2 a č.10. (Tzv. Okružní Mandelinky) Nabízí se spousty možností, jak bude Kladenské Metro vypadat cca. za 4 roky, kdy by se měla přestavba dokončit. Inženýři však již odtajnili mapu nového metra a slibují, že nové metro bude rychlejší, efektivnější a pro nás daňové poplatníky i dražší. Když chtějí papaláši metro blíže k domovu, musíme jim dát pár korun.

Nová mapka Kladenského metra
Krtek v Československu a ve světě