Metro Necyklopedie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Výchozí stanice Metra Necyklopedie, v pravo vidíme výstup z výtahu

„Cože? Necyklopedie má metro? No super, už nemusím chodit za babičkou z Prahy do Prdelsku pěšky!“

- Neznámý necyklopedista

Metro Necyklopedie (zkratkou též MN nebo MetNec) je nejnovější technologická novinka Vědeckého týmu Necyklopedie. Provoz metra se řídí jako první na světě pomocí Murphyho zákonů, což zaručuje absolutní spolehlivost. Sice by to ještě chtělo vychytat pár much, ale už teď je jasné, že tento vynálezzářnou budoucnost.

Síť metra[edit | edit source]

Zastávka metra na Zeleni
Snímek vozu Metra Necyklopedie

Zastávek metra je víc než dost. Důležité jsou Hospoda U Pavouka, Praha 666, Prdelsk Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje, Peking, Callidbourg a Kráter Galilejo na Měsíci. Zatím neexistují žádné jízdní řády a síť je velmi rozvětvená. Nejvýše položená stanice je na hoře K2 v Himalájích ve výšce 7777 metrů. Nejníže položená se nachází na dně Marijánkového příkopu v oceánu, a tam se smí vystupovat jen pomocí batyskafů, které si cestující musejí donést vlastní.

Necyklopedie vlastní celkem dvanáct vozů: Č1, Č2, Č3 (pro Česko, Moravu a Slovensko), E1, E2 (pro Evropu), A1, A2 (pro Asii), Z (pro západní kontinent, tedy Ameriku a Tichý oceán), T1 a T2 (pro tropické země, tedy Afriku, Austrálii a různé ostrovy okolo), S (pro Subtropy), Š (rezervováno pro Šidleny), každý vůz se snaží přibližně držet jen své oblasti.

Konstrukce[edit | edit source]

Podzemní dráha[edit | edit source]

Průřez tunelem. 1. Tyče z prdelitu ke stabilizaci 2. Prdelitový obal 3. Ocelový obal 4. Prasoplastový obal 5. Ocelový kruh 6. Dráha metra
Průvodčí metra


Tunely vždy vedou dostatečně hluboko pod povrchem, aby se nekřížily s jinými dutinami, např. doly či jeskyněmi.

Stanice[edit | edit source]

Každá stanice se nachází přesně 6,662 048 km pod povchem země. Na zemi se nad vchodem tyčí skvostné logo Necyklopedie. Z povrchu vede hluboký výtah až na dno stanice. Ovšem navrchu výtahu nejprve systém zkontroluje, jestli je člověk, který se chystá vstoupit, opravdu necyklopedista - v opačném případě ho nepustí dál. Dole se nachází velmi výkonný systém klimatizace, který snižuje teplotu a tlak vzduchu. Bývá tam i hospoda pro ukrácení čekání (kromě zástávky v hospodě U Pavouka). Pro zvýšení kultury cestování se plánuje slepá odbočka do družebního Prametra, situaci však komplikuje holý fakt že Prametro je již několik století před dokončením, které je však v nedohlednu, pokoušeli jsme se popohnat stavitele Prametra, ale zatím to vždy skončilo u vína.

Vozy[edit | edit source]

Vůz metra je dlouhý 204,8 metrů, vysoký 4 metry a široký 6,66 metru. Zvenčí je pokrytý prasoplastem. Rozděluje se na čtyři části spojené klouby:

  • Část pro cestující a posádku - obsahuje luxusně vybavená kupé, různé společenské místnosti a kabinu pro strojvedoucího.
  • Část laboratorní - jsou v ní nejrůznější pojízdné laboratoře na výzkum během cesty.
  • Část nákladní - na přepravu zvířat, hornin, zavazadel, a podobných kokotin.
  • Strojovna

Vůz jezdí na principu Chuck-Norrisio-Justin-Bieberiového pohonu. Uprostřed vlaku je malá nádržka Chuck-Norrisia. Potom jsou tam dvě potrubím naplněné nádržky plné Justin-Bieberia. Justin-Bieberium je hydrodynamicky čerpáno z jedné strany vozu do druhého, a jelikož Chuck-Norrisium se snaží dostat co nejblíž k Justin-Bieberiu a Justin-Bieberium se snaží dostat naopak do co největší vzdálenosti od Chuck-Norrisia, je tento pohon velmi efektivní. Vůz ovšem musí být velmi dobře vystužen, jinak by se mohlo stát, že by se roztrhl.

Schéma CN-JB pohonu

Řídící počítač[edit | edit source]

Řídicí počítač je osazen paměťmi WOM, což na několik set procent spolehlivě zabrání šíření jakýchkoliv PC virů, dokonce bylo pozorováno po průjezdu metra snížení počtu virů v širokém okolí, není to však nic divného, protože parabolické jímací tyče kterými je laboratoř metra osazena, dokáží sbírat nevhodná data, včetně virů.

Historie[edit | edit source]

Uživatel jménem Batrachus dostal úžasný nápad - navrhne metro jen pro necyklopedisty! Nejprve přemýšlel o metru, které by nepotřebovalo žádnou dráhu, jen by se prohrabávalo skrze zemi nebo dokonce o vozech, které by byly samy o sobě přesunovači děr, což by odstranilo veškeré tření. Nakonec ale obě varianty zavrhl jako příliš nebezpečné a rozhodl se pro běžnou variantu s tunely. Plný nadšení předal plány metra Vědeckému týmu Necyklopedie. Ovšem návrh na metro byl příliš kolosální, sežralo by to obrovské množství peněz. Byl pouze jediný způsob, jak vyhloubit tunely - vytvořit Chuck-Norrisium. Díky obrovské píli necyklopedistů a Božímu požehnání se nakonec podařilo vytvořit několik litrů Chuck-Norrisia. Nakonec, aby nerozhněvala Chucka, Necyklopedie mu umožnila zadarmo jezdit jejím metrem.

VTN Logo.png
Krtek v Československu a ve světě
Bouncypotato.gif
Necyklopedie sobě
NecyklopedieKnihovna NecyklopedieNecyklopedie o soběNejlepší článkyOhlasy v médiíchNecitátyRegálySprávci NecyklopedieDějiny NecyklopedieCísař NecyklopedieMuzeum NecyklopedieHřbitov NecyklopediePedieParodie na Necyklopedii (NeckykykloppedieNenecyklopedieNesyslopedie aj.) • UncyclopediaVysoce odborné články
Vědecký tým NecyklopedieNecykloverzitaMediální Tým NecyklopedieLoď NecyklopedieRaketoplán NecyklopedieŠalina NecyklopedieEden MorReklamy GoogleNecyklopedie našla život na MarsuExpedice na VenušiVesmírná loď NecyklopedieMetro Necyklopedie
Filmy o Necyklopedii: Válka dvou NecyklopediíDobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym … a sága Necykloverse
Seriály o Necyklopedii: Necyklopedians
Nápověda: Obsah nápovědyPravidlaCo Necyklopedie neníEditujte s odvahouJak editovat stránkuŠablony na hanobení uživatelských stránekJak vandalizovatKategorifikaceOdkazyObrázkyOdjinudÚdržbaVandalský kodexBuďte vtipní...Vektorizace