Necyklopedie:Editujte s odvahou

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vítej.

Jsme rádi, že nám chceš pomoc s rozšiřováním Necyklopedie. Také Aštar Šeran, Chuck Norris, Adolf Hitler, Ross Hedvíček a Josef Švejk jsou rádi! Už asi dobře víš, že Necyklopedie není Českopedie. V Českopedii totiž můžeš psát jenom to, co už všichni vědí, takže přínos tvého psaní není moc velký. Naopak do Necyklopedie můžeš psát to, co nikdo neví, a teprve díky tobě se to dozví! Ty tak můžeš obohatit svět o nové poznatky.

Dobrým příkladem je prasopes. Zatímco Českopedie se zmohla na konstatování že je to nadávka pro dnes již bývalého ministra Zdeňka Škromacha [1] (jehož jméno bude za dvacet let znát pouze hrstka historiků zabývajících se přelomem tisíciletí), v Necyklopedii je prasopes velmi užitečné zvíře, které za dvacet let určitě bude ještě o stovky procent užitečnější.

Je proto vhodné se před psaním o určitém tématu kouknout na to, co o tom píše Českopedie, abys měl odstrašující příklad.

Jak napsat článek[edit]

Platí zásada Buďte vtipní a ne jen trapní (nebo naopak?). Cílem by měl být nejlepší článek. Netolerujeme osobní prezentace, nebo naopak články, jejichž jediným účelem je někoho zostudit. Ani vandalismy netolerujeme (i když by to tak mohlo vypadat), od toho tu je Pískoviště.

Při editaci používej Náhled. Teprve když se dvakrát přesvědčíš, že článek vypadá, tak jaks opravdu chtěl, můžeš ho s klidem uložit a věnovat se dalším vylomeninám. Vyplňuj shrnutí editace, usnadníš tím ostatní orientaci v posledních změnách.

Postarej se o to, aby na tvůj článek vedly odkazy! Jinak by tvé dílo zůstalo skryto, což by byla škoda (Správci vidí všechno, ale Necyklopedie není pro správce). Vlož je vhodným způsobem do jiných článků, jejichž čtenáře by mohly zajímat i tvoje myšlenky. Zařaď článek do vhodných kategorií. Pak už jenom sleduj, jak tvůj výtvor stoupá na žebříčku popularity. Jestli předhoní Brno, jsi fakt dobrej (fakt dobrá)!!! (A taky všichni ti, kteří ti přitom pomáhali.)

Piš a edituj s odvahou a rozumem, nenechej se ovládnout zbabělostí.

Nešlápněte do hovna![edit]

Nešlápněte do hovna.jpg

Pozor! Někteří správci netolerují subpahýly. Článek by měl mít alespoň jedenáct vět (nebo jedno hodně dloooouuuhé souvětí) a obsahovat vnitřní odkazy. Text s rozsahem do dvou odstavců raději sám (sama) označ šablonou {{Sprasit}} nebo podobnou, on už se ho dříve nebo později někdo ujme.

Jestli tvůj nápad nevydá na celý článek, nezoufej. Opatři ho přiléhavou šablonou. Pokud ho vhodným způsobem přidáš k některému z existujících článků, snaž se držet jeho tématu a stylu. Je-li to nutné, vytvoř ho jako samostatný pododdíl.

Technické náležitosti[edit]

Novou stránku je možné založit pomocí tohoto formuláře.

K docílení náležitého grafického vzhledu je nutné se seznámit se syntaxí.

Podrobnější popis najdete v článku Nápověda:Jak editovat stránku. O použití obrázků čti také zde.

Syntaxe je stejná, jako v konkurenční encyklopedii:

Další návody z jiných zdrojů shromažďujeme na stránce Nápověda:Odjinud.


Bouncypotato.gif
Necyklopedie sobě
NecyklopedieKnihovna NecyklopedieNecyklopedie o soběNejlepší článkyOhlasy v médiíchNecitátyRegálySprávci NecyklopedieDějiny NecyklopedieCísař NecyklopedieMuzeum NecyklopedieHřbitov NecyklopedieParodie na Necyklopedii (NeckykykloppedieNenecyklopedieNesyslopedie aj.) • UncyclopediaVysoce odborné články
Vědecký tým NecyklopedieNecykloverzitaLoď NecyklopedieRaketoplán NecyklopedieŠalina NecyklopedieEden MorReklamy GoogleNecyklopedie našla život na MarsuExpedice na VenušiVesmírná loď NecyklopedieMetro Necyklopedie
Filmy o Necyklopedii: Válka dvou NecyklopediíDobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym … a sága Necykloverse
Seriály o Necyklopedii: Necyklopedians
Nápověda: Obsah nápovědyPravidlaCo Necyklopedie neníEditujte s odvahouJak editovat stránkuŠablony na hanobení uživatelských stránekJak vandalizovatKategorifikaceOdkazyObrázkyOdjinudÚdržbaVandalský kodexBuďte vtipní...Vektorizace