Expedice na Venuši

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Necky N-01

Když vrcholilo zasedání ÚV Necyklopedie, zároveň vrcholily i horečnaté přípravy k expedici na Venuši, zasedání pouze formálne potvrdilo cíl další mise.

Kosmolet[editovat | editovat zdroj]

Po úspěšné expedici na Mars byl původní Raketoplán Necyklopedie již značně opotřebován (uvědomme si jeho stáří) a bylo třeba zásadní inovace. Jako všechny výzkumy vesmíru i výzkum Necyklopedie naráží na naprostý nedostatek financí, bylo tedy rozhodnuto raketoplán v rámci skromných prostředků zásadně přebudovat. Byly vyměněny motory za zcela nové, netradiční konstrukce. Pohonná jednotka je zcela dílem nadšených vědců Necyklopedie, nového typu, pojmenovaná TKO-I.a, a to dle použité pohonné směsi (Tuhý Komunální Odpad první kvality).

Jedná se o velmi nekonvenční novátorské řešení, je přitom tak prosté, že je s podivem, že na ně nikdo nepřišel dříve. Výkon je přímo fenomenální, díky jemu lze hravě dosáhnout světelné rychlosti. Plášť kosmoletu byl ke shora uvedenému rovněž překonstruován, je vyroben z recyklovaných PET lahví, legován specielně vyvinutou tajnou směsí tvrdíku a bursíku. Tím byly položeny základy pro úspěch. Kosmolet je lehký, superrychlý a hlavně levný. O konstrukci již projevila zájem NASA a čínská kosmická agentura. Název byl zvolen symbolicky "Necyk N-01", došlo však k trestuhodné chybě zhotovitele nápisů (byla vyměněna poslední dvě písmena a tak nápis vyšel Necky N-01. Pro velkou nákladnost opravy písma bylo od ní po zralé úvaze upuštěno, konečně co záleží na nápisu. Kupodivu reklamní nápisy sponzorů (Tabákový průmysl, pivovar Starobrno, Hamé a Sokol Husovice) vyšly bez vad.

Průběh cesty[editovat | editovat zdroj]

Start byl jako obvykle proveden z brněnského nádraží, bohužel však nebyl zadokumentován. Povolaný paparazzi totiž zakopnul o kolejnice, rozbil si hodinky, hubu a fotoaparát (po jeho redakci budeme žádat omluvu a odškodné). Cesta proběhla bez rušivých momentů, díky fenomenální rychlosti v rekordně krátkém čase jednoho a půl dne. Pro zajímavost: zpáteční cesta trvala pouze jeden den, neboť podle nových poznatků z oboru teorie relativity je to z kopce.

Přistání a pobyt na Venuši[editovat | editovat zdroj]

Dosavadní tvrzení, že na Venuši je velmi hustá atmosféra, vysoký tlak a teplota se ukázalo jako většina teorií liché. Hustá atmosféra tam pravda je, ale v určitých místech jsou jakoby vletové otvory, kudy se dá na planetu přiletět, jenom hledat. Přistání proběhlo bez problémů a neprodleně bylo přikročeno k průzkumu Venuše. Teplota na Venuši je trošku vyšší, pokojovým teploměrem zakoupeným před odletem ve vietnamské tržnici na roli, byla naměřena teplota 38°C. Atmosféra obsahuje značné množství vodních par, byla by pro člověka dýchatelná, nebýt obrovské koncentrace smrdíku a prdíku, to je jen pro silné nátury, ten smrad přímo poráží. Krajina je vcelku fádní, nějaké kopce, něco jako moře a podivné keře, připomínající hrách u Černobylu. Hmyz nebyl zjištěn.

Objevy[editovat | editovat zdroj]

Vcelku by to nestálo za řeč, vzorky hornin, atmosféry atd., standard jako obvykle, nebýt několika jevů, které vedly k zásadnímu zjištění, ža na Venuši sídlí ONI. Stručně: na Venuši panuje příšeří a když jeden člen expedice zakopl a pronesl větu, že je tady tma jako v prdeli, rozzářilo se příjemné nažloutlé světlo, jehož zdroj se nepodařilo zjistit.

Dále byla nalezena sovětská sonda Veněra 2, která měla zasukovanou anténu a přistávací podpěry do uzlů silně připomínajících uzel gordický. Dále bylo neustále odněkud z velké dálky slyšet něco jako melodie. Jsou to sice nepřímé důkazy, ale lze téměř s jistotou tvrdit, že to byli oni. To největší překvapení však čekalo výpravu před odletem, kdy bylo na žebříku do kosmoletu nalezeno DVD s daty, která překonávají vše, co bylo kdy lidstvem objeveno a vynalezeno.

Návrat[editovat | editovat zdroj]

Před odletem provedla expedice pečlivý úklid okolí kosmoletu (byly vysbírány vajgly a vršky od piva). Pro oni zanechala expedice na planetě skříňku s tímto obsahem: jedno lahvové Starobrno 10°, jedna konzerva Trenčianské párky s fazuľou a jedna krabička cigaret zn. Start. Dále pak papírek s webovou adresou Necyklopedie a zdravicí. Přistání proběhlo hladce opět na brněnském nádraží, když před tím byly do Pryglu odhozeny kontejnery s duplikáty nasbíraných vzorků. (Kontejnery byly bez problémů vyloveny ponorkou MOA a dopraveny do laboratoře.) Pouze občané Veverské Bítíšky se divili, jak to, že je v říjnu bouřka.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Na co Necyklopedie sáhne, to vede ke zdaru. Objevy expedice Venuše jsou nyní podrobovány pečlivým analýzám, není ovšem vyloučeno, že se všemi nebude široká veřejnost seznámena z důvodu bezpečnosti lidstva, pamatujme na teroristy. První výsledky analýz však naznačují, že všechno je jinak a lidstvo má co dohánět. Oni jsou zkrátka daleko před námi.

Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380Air KoryoBomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaDumbwingsGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloKunda (letadlo)Létající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman

Bouncypotato.gif
Necyklopedie sobě
NecyklopedieKnihovna NecyklopedieNecyklopedie o soběNejlepší článkyOhlasy v médiíchNecitátyRegálySprávci NecyklopedieDějiny NecyklopedieCísař NecyklopedieMuzeum NecyklopedieHřbitov NecyklopediePedieParodie na Necyklopedii (NeckykykloppedieNenecyklopedieNesyslopedie aj.) • UncyclopediaVysoce odborné články
Vědecký tým NecyklopedieNecykloverzitaMediální Tým NecyklopedieLoď NecyklopedieRaketoplán NecyklopedieŠalina NecyklopedieEden MorReklamy GoogleNecyklopedie našla život na MarsuExpedice na VenušiVesmírná loď NecyklopedieMetro Necyklopedie
Filmy o Necyklopedii: Válka dvou NecyklopediíDobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym … a sága Necykloverse
Seriály o Necyklopedii: Necyklopedians
Nápověda: Obsah nápovědyPravidlaCo Necyklopedie neníEditujte s odvahouJak editovat stránkuŠablony na hanobení uživatelských stránekJak vandalizovatKategorifikaceOdkazyObrázkyOdjinudÚdržbaVandalský kodexBuďte vtipní...Vektorizace