Götterdämmerung

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Götterdämmerung byl mýtický letoun postavený říšskou společností Lufthansa. Pro jeho potřeby bylo společností vybudováno i speciální jednosměrné letiště Anšlus.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Götterdämmerung při prvním startu ze svého podzemního hangáru

Götterdämmerung byl poprvé zmíněn prezidentem německé společnosti Lufthansa jako letoun schopný efektivní konkurence ruskému Antonovu An-225. Již v této fázi nastalo spoustu komplikací se stavbou takového projektu, vzhledem k jeho velikosti a úrovni zabezpečení; hrozilo totiž, že pokud by se kdokoliv dozvěděl o jeho konstrukci, mohla by pak být považována jako válečný tah nacistického Německa. Bylo proto rozhodnuto, že stavba proběhne po částech, rozmístěných po celé planetě, což se později ukázalo jako špatný nápad.

Další nezanedbatelný problém nastal po samotném složení tohoto majestátního letounu. Při jeho konstrukci se vývojáři hlavně soustředili na vzhled a technickou stránku projektu, přičemž bylo pozapomenuto že se má jednat o létající stroj. Protože již tak byl Götterdämmerung obrovský, byl nakonec opuštěn nápad přidání křídel, a místo nich byly na místo nasazeny levitátory vyrobené shodou okolností v České republice.

Specifikace[editovat | editovat zdroj]

Jak již bylo zmíněno, Götterdämmerung byl plánován jako dopravní letoun, shodou okolností byl však také schopný nést jaderné zbraně, děla, bomby, rakety V-1 a V-2, a obrovské množství Cyklonu 5. Po přihlédnutí k těmto aspektům byl nakonec Götterdämmerung znovu odeslán zpět do hangáru, kde byl přestavěn na mobilní koncentrační tábor, jelikož je mnohem efektivnější místo koncentrování Židů a Romů na jednom místě, právě to místo stále přesouvat za nimi. Bylo tedy opuštěno od původní vnitřní konstrukce a kabina pro cestující byla pomalu nahrazena standardní výbavou průměrného koncentračního tábora. Náhodou bylo také zjištěno, že biomasa židovského původu je perfektním palivem pro levitátory, kterých Götterdämmerung měl několik desítek.

Testy[editovat | editovat zdroj]

Poslední fotka luftbalonu Götterdämmerung, těsně před kolizí s ostravskou obdělanou půdou

Po dokončení konstrukce byl Götterdämmerung poprvé vystaven delšímu letu. Mělo se jednat o přesun z Berlína nad Prahu s cílem testu dalekonosného plynometu. Start byl ale opět o několik měsíců odložen, protože mezitím co se Götterdämmerung stavěl, vznikla nad jeho podzemním hangárem městská zástavba a musel být přemístěn podzemním tunelem mimo berlínské podzemí. Po startu nabral maximální rychlost (21 km/h) a směr k Práglu.

Několik minut po překročení české hranice začaly však varovné systémy hlásit špatnou funkci levitátorů, které díky své chabé konstrukci, odfláknuté výrobě a nedokončených částech po chvíli kompletně selhaly. Götterdämmerung se zřítil (díky nefunkčním systémům určování polohy GPS) z výšky několika kilometrů kousek od Ostravy. Německý tým byl ihned vyslán na místo pádu, ale když dorazili na místo, jediné co z Götterdämmerungu zbylo byla dřevěná palubní deska a několik cikánů s kárkou.

Budoucnost projektu[editovat | editovat zdroj]

Ještě před zničením Götterdämmerungu číslo jedna byla zahájena práce na druhém prototypu, jehož pohonem jsou rakety vyrobené v Severní Koreji. Götterdämmerung-2 má být mnohem větší, silnější, pomalejší a odolnější. Vzhledem k původním neúspěchům údajně německá vláda přesunula konstrukci na zatím neznámou lokalitu, podle všech důkazů byla však konstrukce Götterdämmerungu-2 již dokončena, a nyní čeká pod horou Blaník do doby, kdy bude českému národu nejlépe, aby se mohl pomstit za původní Götterdämmerung.

V populární kultuře[editovat | editovat zdroj]

Götterdämmerung se objevil například ve filmech:


Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloKunda (letadlo)Létající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman