Kolonizace Měsíce

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Hlavně nešlápnout vedle“

- Neil Armstrong
Slavná posádka Apolla 11 se brzy dočká následovníků
Domů
Jeden z bohatýrů
Fotografie uniklá z archivů BIS

Kolonizace Měsíce je otázkou několika měsíců.

Právě na Silvestra 31. prosince 2008 agentura NASA vyhlásila novou strategickou iniciativu – kolonizaci měsíce. Akci koordinuje přímo prezident USA George W. Bush, pod záštitou nadace pro volbu nebílých prezidentů.

Stopy vedou do České republiky[editovat | editovat zdroj]

Slovácké tiskové agentuře se podařilo vypátrat, že v pozadí této aktivity je Česká republika a její prezident Miloš Zeman. Ten reportérovi agentury Fanůšovi Krojovanému poskytl exkluzivní rozhovor: „Víte, pane redaktore to, že jsem kdysi řekl, že film - Marečku podejte mi pero - je nejhorší film v dějinách kinematografie, bylo vytrženo z kontextu a pan Svěrák už se mi omluvil. Já opravdu, ale opravdu rád zhlédnu kvalitní dílo. Právě cestou na summit NATO jsem v letadle viděl film Mrazík. Zaujala mne pasáž jak Ivan, vdovin syn, vyhazuje loupežnické klacky do vzduchu. Po zjištění, že spadnou až v zimě jsem se nesmírně, opravdu nesmírně podivil. Po příletu jsem informoval prezidenta Bushe“.

Mašinerie se roztáčí[editovat | editovat zdroj]

Pak se roztočilo soukolí americké vědecké a vojensko-průmyslové mašinerie. Bylo dokázáno, že klacky musely dosáhnout alespoň první kosmickou rychlost. Nová technologie využívající ruských bohatýrů zredukuje náklady na vynesení materiálu na nízkou oběžnou dráhu o 98 %. Cesta ke kolonizaci měsíce je otevřena.

Slibné pokusy[editovat | editovat zdroj]

První pokusy dopadly nad očekávání dobře. Americká vládní agentura zabývající se sledováním předmětů na oběžné dráze Země zaregistrovala za jediný den 500 nových předmětů, nápadně se podobajících loupežnickému obušku. Bohatýři z Ruska měli pevnou cenu 1 vyhozený klacek = 1 stakan vodky Putin. Technici z NASA si mnuli ruce.

První potíže[editovat | editovat zdroj]

První zádrhel přišel tehdy, když měli bohatýři vyhazovat kousky stavebnicového systému. Přes veškerou snahu se jim žádný předmět, který se nepodobal loupežnickému klacku vyhodit nepodařilo. Na otázku proč tomu tak je, nám odpověděl Ruský konzul v Uherském Brodě:

  • В соответствии с Законом города Москвы от 11 июня 2003 г. № 39 О гербе города Москвы, герб города Москвы представляет собой четырехугольный с закругленными нижними углами и заостренный в оконечности темно-красный геральдический щит с изображением развернутого вправо от зрителя всадника — Святого Георгия Победоносца в серебряных доспехах и голубой мантии (плаще), на серебряном коне с серебряной сбруей, поражающего золотым копьем черного Змия.[Флаг]] города Москвы согласно Закону от 11 июня 2003 г. № 38 представляет собой темно-красное прямоугольное полотнище с отношением ширины к длине 2:3 с двусторонним изображением в центре развернутого от древка основного элемента герба города Москвы — Святого Георгия Победоносца на коне, поражающего копьем Змия. Габаритная ширина изображения основного элемента герба на флаге города Москвы должна составлять 2/5 части длины полотнища.; гимном города Москвы является музыкально-поэтическое произведение, созданное на основе песни Дунаевский, Исаак Осипович И. О. Дунаевского на стихи Лисянский, М. С. Лисянского и С. И. Аграняна «Моя Москва».


Myslím, že k tomu není třeba nic dodávat.

Vynálezcův pravnuk přichází[editovat | editovat zdroj]

Prozřetelnost tomu asi tak chtěla, ale vše zachránil až pravnuk největšího z vynálezců Tomase Edisona, Fantomas Edison. Vymyslel systém, který na oběžné dráze Klacky přemění na části orbitálních stanic a vesmírných korábů. Ekonomičtí analytikové vybízejí k nákupu pozemků na měsíci. Cena prudce stoupá vzhůru.

Fakta o měsíci[editovat | editovat zdroj]

O měsíci se dlouhou dobu myslelo, že je ze sýra. Astrochirurg a zubař Armstrong to měl také potvrdit, jenže co se nestalo. Čas 21:21 východo-indického času. Ve sluchátkách hlavního technika úklidu NASA se ozvalo čistě a jasně: "Houstone! Houstone! Máme problém..." Problém to byl vážný. Zjistilo se, že měsíc je ve skutečnosti z marcipánu, což pozastavilo velkou Myší Emigraci (plánovanou na srpen 1969) ze Země na Mars. Skutečností však zůstává, že Měsíc je jen špinavá pověra a to, co vidíme je přelud způsobený halucinogenními plyny zlomyslné atmosféry Země.

Objevení Měsíce[editovat | editovat zdroj]

Dlouho dobu se mělo za to, že Měsíc jako první objevil Kryštof Kolumbus roku 1459, ukázalo se však, že před ním ho objevili také vikingové někdy kolem roku 1000 a mezi tím také Číňané, ovšem ještě 1000 let před naším letepočtem jej objevili také phoeničané. Čechů se na objev měsíce nikdo neptal ale kdyby jo, odpověděli by, že měsíc nad hlavou znají odjakživa. Bohužel ale Češi existují sotva od 6. století nebo až tehdy byli objeveni, takže se jich na to nikdo dřív nemohl zeptat a nemohli předběhnout Phoeničany.


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet


Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloKunda (letadlo)Létající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman