Fantomas Edison

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Fantomas Edison.jpg
Fantomas Edison
Biografické informace
Pohlaví

muž

Barva očí modrá
Narození

1961

Rodina

matka: Maňa Vaškůjová
otec: Abrahám Edison
pradědek: Thomas Alva Edison

Národnost

americká

Povolání

vynálezce

Zajímavosti
1

Moravstánský původ

Thomas Alva Edison. Podobnost je patrná na první pohled

Fantomas Edison je pravnuk Thomase Edisona a slavný americký vynálezce.

Moravský původ[edit]

Jeho kořeny sahají do bývalého Československa. Matka se narodila na moravskoslováckých kopanicích v obci Vyškovec, pod horou Monte Lope. Tam se seznámila se sestřeleným americkým pilotem špionážního letadla U2 Abrahámem Edisonem. Historikové se dodnes domnívají, že jediným pilotem U2 sestřeleným nad územím Varšavské smlouvy byl Francis Gary Powers (sestřelen 1960). Není tomu tak. Abraháma Edisona, který byl sestřelen 3. července 1957, a dopadl na katastrální území obce Vyškovec, zachránila místní pasačka koz Maňa Vaškůjová. Oba uprchli přes Slovensko do USA, kde se jim narodil syn Fantomas.

Práce[edit]

Fantomas Edison pracuje pro NASA a Pentagon. Po boku Wernhera von Brauna byl hlavním architektem amerického kosmického programu Apollo (přistání lidí na Měsíci). Bez jeho pomoci by se neobešel ani nejnovější program kolonizace Měsíce. Spolupracuje také s Aštarem Šeranem na postupu reinkarnace v 5. dimenzi vysokých světů.

Spolupráce s MOA[edit]

V roce 2007 Fantomas Edison začal spolupracovat kromě Pentagonu také s dalším významným světovým vojenským subjektem, s Moravskou osvobozeneckou armádou. Chce jí pomoci omezit vysoké ztráty při akcích. Jeho remoskami pro sledování řízených střel jsou vybavovány všechny bojové šaliny.

Zajímavosti[edit]

  • Fantomas Edison se podílí také na výzkumu ňaderné energie.
  • Americký inženýr sestrojil ledničku házející pivo. Dodejme, že u nás pivo v plechovce nepijeme. Proto Fantomas Edison dokončuje zakázku pivovaru Starobrno, ledničku, házející točené pivo. Princip spočívá ve využití odstředivé síly, aby zůstalo v kríglu i s bohatou pěnou. Princip ledničky byl pro Fantomase hračkou, získání bohaté pěny u Starobrna však vyžadovalo jeho genialitu. Nová lednice se uplatní i v brněnských hospodách. Tamní arabští pingli jsou líní jak vši a mezi každým přineseným pivem si rozloží na zem kobereček, kleknou, tlučou čelem o zem a křičí: „Alláááááh, Allááááááh.“


Masaryk.jpg
Tomášové
Tomáš BaťaTomáš DošekFantomas EdisonTomáš HalíkTomáš ChalupaTomáš Jedno = Tomáš FukTomáš KlusDr. Thomas KoumákTomáš KrujsTomáš Garrigue MasarykNa Tom pražskym mostěTomáš NavícTomáš RosickýTomáš VandasTom a Jerry