Tomáš Jedno

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tomáš Fuk

„To máš jedno“

- Známý Neznámý Autor

„To máš fuk“

- Neznámý Známý Autor

„Už nééé!!!“

- Tomáš Fuk

„Už zase!!!“

- Tomáš Jedno
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Mějet Ofuk.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Životopis[edit | edit source]

Tomáš Jedno (vlastním jménem Tomáš Fuk a ještě vlastnějším jménem Tomáš Marný, nevlastním jménem Tomáš 1, čínsky wu a japonsky satori) se navždy podepsal na podobě českého jazyka tím, že dal vzniknout několika často používaným frázím, které mu však nepřinesly slávu ani uznání a naopak mu způsobovaly mnohá příkoří.

Tomáš Fuk ve svých 18 letech nastoupil v rodinném podniku 1.Company a.s., kde už dříve vypomáhal a jehož činnost zůstává dodnes zahalena tajemstvím. Co však víme je to, že zaměstnanci, kteří byli Tomáši Fukovi podřízeni ho příliš vážně nebrali a když jim vytýkal nějakou nedbalost, odbývali ho slovy To máš fuk.

Po výbuchu továrny na třaskaviny

Tomáše Fuka toto dohánělo k šílenství, a proto se rozhodl rodinný podnik opustit a dal přednost raději práci v nedaleké továrně na třaskaviny. Zde pracoval nerušeně téměř celý týden, než se fráze To máš fuk donesla i sem. Tomáš tím byl velmi rozladěn a v důsledku nervozity udělal kritickou chybu při míchání ekrazitu a způsobil, že celá továrna se přesně v 10:01 změnila v hromadu suti.

Katastrofu přežil pouze ředitel podniku, který tou dobou ještě nebyl v práci, noční hlídač, který tou dobou byl už doma a Tomáš Fuk, jehož prvotní malá exploze vymrštila střešním okýnkem a vrhla ho do stohu slámy za městem.

Není se čemu divit, že zdrcenému Fukovi tento incident na sebevědomí nepřidal, obzvlášť když se jako odpověď na frázi To máš fuk začala používat odpověď Kde je fuk, tam je díra. Milý Tomáš neměl jiné východisko, než změnu jména. Nechal si tedy změnit jméno na Tomáš Jedno. Po nějakém čase se však ukázalo, že to nebyla nejlepší volba, jelikož fráze To máš jedno také rychle zdomácněla.

Tomáš Jedno se tedy rozhodl začít znovu a založil si firmu na výrobu dřevěných kol. Ukázalo se, že odpověď na frázi To máš jedno, tedy Jedno je kolečko od trakaře je výborná pro reklamu a ačkoliv byl Tomáš Jedno jejím opakováním velice drážděn, věděl, že mu přivádí zákazníky, a proto své pocity dlouhé roky potlačoval.

Tomášova uškrcená družka (fotografováno ještě za živa)
Noose.jpg

Během následujících let klidného života si Tomáš Jedno našel družku, se kterou měl 3 děti (za povšimnutí stojí, že jde o prvočíslo). Když se ho pak jednoho dne ptala, kdy už konečně bude svatba, strachoval se Tomáš co tomu řeknou lidé - svatba a tak na rychlo. Jeho milá odpověděla To máš fuk a to neměla dělat. Ačkoliv netušila nic o Tomášově pohnuté minulosti, právě touto frází spustila kritické pochody v Tomášově trýzněné mysli a ten ji v záchvatu zuřivosti uškrtil, za což byl následně odsouzen a oběšen.

Zlí jazykové tvrdí, že z popravy se nejvíce radovali jeho vzdálení příbuzní Tomáš Zato a Tomáš Marný, vlastníci firmy Zato, Marný & spol., Výroba šišatých kol. Právě tuto firmu se snažil Tomáš Jedno po dlouhá léta neúspěšně ovládnout, neboť vyráběla kvalitní šišatá kola, a to nejen dřevěná, ale i kovová, papírová a umělohmotná.

Dědictví[edit | edit source]

Tomáš Jedno byl jediným synem svých rodičů a proto by zdědil prosperující rodinný podnik, kdyby nebyl za vraždu své družky popraven. Takto se však podnik předal do společné zprávy jeho dětí - tří téměř manželských, nesoucích příjmení Jedno a jednoho dočista nemanželského, jenž bylo jeho hříchem z mládí a neslo tedy příjmení Fuk.

V držení těchto dnes již dvou samostatných rodů je podnik dodnes. V současné době Tomáš Jedno (ne on sám, ale jeho vnuk) dnes zastává funkci výkonného ředitele a Tomasa Fuková zas funkci jednatelky společnosti.

Mimo to však po sobě Tomáš Jedno zanechal především fráze, jimiž obohatil náš jazyk a tím i nás všechny o řadu užitečných frází. Mnohé z nich si osvojili zastánci takzvaného egalismu, rozšiřujícího se to filosofického směru.

Emigrace[edit | edit source]

Jak se zdá, jedna větev předků Tomáše Jednoho odešla před sociálním vyloučením a všeobecnou lhostejností do Ameriky. Zde se jim během času samovolně poangličtilo jméno na Thomas Fuck. Tomáš Jedno k této informaci projevil velmi laxní přístup a na další dotazy reagoval tak, že pouze třikrát zopakoval své jméno.

Fráze[edit | edit source]

  • To máš fuk
  • Kde je fuk, tam je díra
  • To máš jedno
  • Jedno je kolečko od trakaře

Externí odkazy[edit | edit source]

1.Company a.s. – stránky firmy, kde Tomáš Jedno pracoval


Masaryk.jpg
Tomášové
Tomáš BaťaTomáš DošekFantomas EdisonTomáš HalíkTomáš ChalupaTomáš Jedno = Tomáš FukTomáš KlusDr. Thomas KoumákTomáš KrujsTomáš Garrigue MasarykNa Tom pražskym mostěTomáš NavícTomáš RosickýTomáš VandasTom a Jerry