Stroj času

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Čas)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Zdroj času.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

První pokusy o sestrojení stroje času vyhlížely vskutku bizarně
VTN našel nejvhodnějšího stavitele červích děr
Cestovani casem.jpg
Vzorec nekonečného času,(invertováním jednoduše získáme vzorec nekonečného antičasu

Stroj času je zařízení, které přenese takzvaného Babiše časem do jiné země. Před jeho sestrojením musí každý popelář nejdříve pochopit jak si hrát, pomocí dětského časopisu pojď si hrát. To, že je ve vesmíru 20 planet, 2 slunce, 4 krávy a 1 základna mimozemšťanů objevil nedávno Pavel záchod (1 rok) V dětském časopisu pojďme si hrát bylo vysvětleno jak si hrát.

Konstrukce[editovat | editovat zdroj]

Stroj času není v rozporu s principy dnešní fyziky. To neznamená, že jej dokáže sestrojit každý zhovadilec, ale zatím se zdá, že jeho existence není teoreticky vyloučena. Například černá díra uvězní a zachová všechen čas. Zatím však máme jisté problémy s opuštěním černé díry. Nejjednodušší stroj času je založen na červí díře, donedávna pouze hypotetickém, ale teoreticky možném tunelu, spojujícím dvě části časoprostoru.

Vědecký tým Necyklopedie se rozhodl vydat cestou červích děr, důvěrně známých z televizního seriálu Star Trek. V první fázi výzkumu tým hledal vhodného červa, který by červí díry vyhryzal. Po bezpočtu pokusů byl objeven červ kmene Arthropoda, čeledi Curculionidae - nosatcovití, jménem typographus, česky lýkožrout smrkový. Jeho pracovitost a kvalita tvořených červích děr jsou obdivuhodné.

Další fází je synchronizace obou částí časoprostoru, aby se cestovatel cestou nerozplynul.

Jiným druhem stroje času je jídlo. Pomocí různých pochutin (i nepochutin) se dá bezpečně cestovat v čase po celé naší planetě. K takovému druhu cestování potřebujete jen jídlo z období, do kterého chcete cestovat a transformátor, který vám vyrobí napětí o hodnotě 100 003 V (všimněte si, že je to prvočíslo). Nejprve si dané jídlo připravíte, položíte na porcelánový talíř a usednete ke stolu. Pak do jídla zapojíte kladný i záporný přívod elektrického proudu (návod na vytvoření vlastní domácí elektrárny i s transformátorem naleznete v deníku Járy Cimrmana). Během okamžiku se nad obloženým talířem objeví zelenomodrý spirálovitý portál a vám už chybí jen jím proskočit do minulosti. Pokud se chcete dostat zpět, musíte se domluvit s kamarádem ze současnosti, aby napsal zprávu, která přetrvá do doby než svět vymyslí lepší způsob, jak cestovat časem, a pošle pro vás záchrannou službu.

Posledním druhem je cestování za pomoci automobilu DeLorean DMC 12, který má v sobě jaderný reaktor schopný vytvořit výkon 1,21 GW. Bohužel kužel, Necyklopedie nemá letos takové finanční možnosti, aby tento vůz mohla koupit.

Pokud jste však líní a chcete stroj času získat bezpracně není jediný problém. Prostě počkejte až se za Vámi budoucí já vrátí v čase a poradí Vám, jak stroj sestrojit. Poté se nezapomeňte vrátit v čase a říci sám sobě, jak se stroj času konstruuje. Jestli namítáte, že se nic z toho nemusí stát máte pravdu. Svět ale také vzniknul a nikdo neví zda-li musel, tak třeba budete mít štěstí. Někteří tvrdí že víra a vůle ohýbá časoprostor, stačí si tedy vyhrnout rukávy a stroj času sestrojit. Jo aha, vy jste ho vlastně chtěli sestrojit bezpracně. Tak to Vám ani VTN neporadí... Jde asi o tohle, pakliže sestrojíte stroj času bude vás to stát mnoho úsilí ale z celkového pohledu to bude vypadat, jakoby vám stroj času padl sám do klína, no není to skvělé?

První pokusy[editovat | editovat zdroj]

Na výpočetní fázi projektu externě spolupracoval i Henryk Lahola. Ten díky svým titulům dokáže pracovat paralelně na více počítačích. Tím překonal i Rimmera, který to samé dokázal jen pomocí mozkového štěpu

Vědecká rada VTN se rozhodla před vysláním člověka ověřit funkčnost stroje pomocí testů. Do minulosti bude poslán artefakt. Pokud bude stroj funkční, o artefaktu se dočteme v historických knihách.

Historická sekce VTN vypracovala věrohodný dokument odpovídající textu ze 13. století. Svitek byl strojem odeslán do roku 1817. Tam jej nalezl ve věžní kobce děkanského kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové Václav Hanka. Nález byl brzy vydán tiskem jako Rukopis Královéhradecký a vzbudil obrovský ohlas. Členové VTN se záhy mohli z historických pramenů přesvědčit o funkčnosti jejich stroje času. Zkoušky s živými organismy budou brzy následovat.

Časové paradoxy[editovat | editovat zdroj]

Někteří nevzdělanci z Českopedie se domnívají, že cestováním v čase lze způsobit časový paradox. Kdežto každý na Necyklopedii ví, že cestování časem může naopak způsobit např. Mikešův máselný paradox, sice jen dopředu, ale to vadí jen hloupým detailistům. Například při cestování ČD můžeme zase pozorovat i zastavení času, což mnohým uniklo, ne však VTN.

Například zabití sebe sama. Vrátíte se do minulosti, zabijete se, a tak se už nemůžete přesunout zpět do budoucnosti. To je samozřejmě nesmysl, je to dokázáno hned několika velmi jednoduchými způsoby.

  1. Experimentálně - několik pokusných králíků bylo vysláno do minulosti, aby spáchali atentát na sebe sama. To se jim samozřejmě nepovedlo, protože ve chvíli, kdy chtěli stisknou spoušť zbraně, zhmotnil se před nimi jeden z takzvaných Absurdních objektů.
  2. Matematicky - dokázáno pomocí rovnice:
  3. Teoreticky - Cestování časem nemůže způsobit časový paradox, protože to je nesmysl.

My chytřejší víme, že jediný časový paradox, který můžeme způsobit, vznikne předbíháním želvy. Cestovat časem je také možné pomocí rotace zpomaleného světla, to jest naučíme-li světlo tancovat čtverylku podle vzorce , samozřejmě posilněni notnou dávkou Bose-Einsteinova kondenzátu, budeme cestovati časem zpět a nejenom my, celý vesmír se zalekne relativní teorie a otočí šipku času zpět. V praxi to bude vypadat tak, že jídlo budeme do sebe dostávat na WC do konečníku a vyvrhovat odpad, např. knedlo zelo vepřo se bude na talíř, všem odvážným časocestovatelům tedy přejme příjemnou cestu do minulosti - vaginy, odkud vzešli.

Vývojem poznání se došlo k tomu že vlastně čas ani skutečně neexistuje, nakonec to vysvětluje, že prodej hodinek klesá protože čas pro většinu lidí se rovná ihned. Podpořilo to hlavně rozšíření mobilů, takže stačí například zavolat, sejdeme se tam a tady hned teď, což je mnohem praktičtější než v dávných dobách kdy se schůzky domlouvaly dopisem a podobně.

Čas ve světě[editovat | editovat zdroj]


Hodiny pozpátku.png
Čas

AntičasBludimíriánský kalendářBudíkČasopisČasová pásmaČasová smyčkaDvě minuty nenávistiKalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyKapesní kyvadlové hodinyKwěty českéMarcel-chroustMoravský kalendářNanosekundaNečasNultý časPátek 13.Petr NečasPhallus BrunensisPrůzkum veřejného časuSlunární kalendářSobota 14.Stroj časuStaré dobré časyZdroj časuZimní časZtráta času

VTN Logo.png