Časová smyčka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ilustrativní ukázka časové smyčky

Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní časové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho.

Zasukovaná časová smyčka - těžko říct, jestli takový děj někdy nastal.

Antičasová smyčka[edit]

Antičasová smyčka se chová úplně stejně, jako časová smyčka, s tím rozdílem, že v antičasové smyčce se antičas vrací stále nazpět. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Anti­časová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opa­ku­jící dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní anti­ča­sové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Antičasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní antičasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho.

Nečasova smyčka v rukou Jany Nagyové-Nečasové

Nečasová smyčka[edit]

Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho. Nečasová smyčka je neustále se opakující dějová linie ve stabilní nečasové délce. Není z ní úniku a může trvat různě dlouho.

Takhle nějak by mohl vypadat údržbář Zdroje času.

Příčina[edit]

Časová smyčka pravděpodobně vzniká kvůli 'zasekávání se' mechanických částí (kolečka, pružinky, ručičky, nožičky....) ve Zdroji času. Její ukončení a opětovný návrat do normálu je velkou záhadou, protože nikdo neví kde Zdroj času je, jak vypadá a jak funguje. Nejpravděpodobnější je tak hypotéza, že se o Zdroj času stará nějaký údržbář, na kterého smyčka nepůsobí a který ho případně velice odborně opraví (řekněme si to upřímně, asi do něj jen kopne). Kromě již zmiňovaného Zdroje času by příčinou mohla být i bílá díra. Není zmiňována jen v seriálu Červený trpaslík, jak se zdá, ale vědecké studie prokázaly, že existuje. Ještě jsem ji neviděl, nikdo ji neviděl, ale myslím, že je to bílá díra. Každá akce vyvolává protikladnou reakci, černá díra likviduje vesmírnou hmotu a čas a bílá díra je vrací zpět.

Důsledky[edit]

Prožití časové smyčky si většina lidí nedokáže vybavit, někdy se nám vzpomínky vrátí formou déja vu. Několikrát zopakovaný děj se vrátí do normálu a pokračuje dál, takže nikomu nic divného nepřijde. Nikdo proto neví, jak dlouho (měřeno nějakým jiným, nezávislým časometrem) může smyčka trvat a o kolik času (měřeno nějakým jiným, nezávislým časometrem) jsme přišli (což je zavádějící, jelikož se čas vlastně několikrát vrátí, takže jsme jej spíše získali k dobru). Můžou to být hodiny, dny, ale klidně i roky, záleží na náladě údržbáře. Vědecké špičky se proto snaží časové smyčky ovládnout a využít. Jejich kritici však tvrdí, že je to nereálné. Kritici kritiků zase namítají, že prací kritiků je kritizovat za každou cenu a proto jejich tvrzení nelze brát zcela vážně. Kritici kritikům kritiků na druhou stranu vyčítají, že i tato bezpředmětná debata je vlastně funkční časová smyčka a proto jakékoliv další kritizování není na místě.

Ve speciálním druhu časové smyčky se ocitli například hrdinové seriálu Ztraceni, monstrózní časovou smyčkou je pravděpodobně i politika České republiky.Hodiny pozpátku.png
Čas

AntičasBludimíriánský kalendářBudíkČasopisČasová pásmaČasová smyčkaDvě minuty nenávistiKalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyKapesní kyvadlové hodinyKwěty českéMarcel-chroustMoravský kalendářNanosekundaNečasNultý časPetr NečasPhallus BrunensisPrůzkum veřejného časuSlunární kalendářSobota 14.Stroj časuZdroj časuZimní časZtráta času