Zimní čas

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vaha.png
Vaha.png

Tento článek je zaujatý

Což je však dobře, protože je psán z toho správného úhlu pohledu.


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?

Zimní čas je ultrageniální výmysl, který má svoje opodstatnění. Celé je to o tom že poslední neděli v říjnu se posouvá čas o hodinu zpátkya poslední neděli v březnu se zase vrací do normálu. Zimní čas způsobuje, že ráno je dříve světlo a noc začíná dříve, což je výhodné pro asi 10% lidí, kteří jsou schopni vstávat před 8. hodinou rano. Těch zbylých, asi jen 90% vylézajících z postele normálně, nejdříve ve 12. hodin ráno, je naopoak znevýhodněno brzkým stmíváním odpoledne, takže pro ně je den kvůli zimnímu času ještě o hodinu kratší. Zimní čas je výsledek toho, když se do vlády dostane nějaký pomatený magor vstávající v 7. ráno a najde si tam příznivce, nebo si je spíše zakoupí a poté demokraticky rozhodne vybrat řešení, které je výhodné pro něj a dalších 9,99% obyvatel a ta 90% menšina se podle toho už nějak zařídí. Letní čas je pak v poslední době čím dál více rozšířené, ale nesmyslné označení pro čas standardní

Výsledky[edit]

  • Zimní čas dává práci hasičům a záchranářům, protože ranní hodinu světla navíc využije jeden z 10 a dřívější stmívání zvyšuje pravděpodobnost nehod, a to hlavně těch silničních.
  • Dřívější stmívání znamená že se musí dříve rozsvěcet, zatímco ranní světlo zůstává nevyužité, protože k jeho využití je potřeba vstávat v době kdy se normálně spí. To znamená vyšší zisky elektráren a z toho i vyšší odvedené daně, takže na tom vydělají i politici a rozkradači státních peněz. Na svoje si přijde i průmysl vyrábějící úsporné žárovky.