Antičas

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Posádka Enterprise sleduje pokus o anihilaci antičasu

Historie[edit]

Tak jako existuje antihmota a hmota, perle a antiperle, koncepce a antikoncepce, Kristus a Antikrist, existuje také antičas, který byl objeven již v budoucnosti kolem roku 2370 našeho času. Protože se antičas pohybuje proti času, tak jsme se to nedávno konečně dozvěděli.

Antičas je pojem vycházející z časové mechaniky. V roce 2370 byla časová mechanika poměrně novou teorií. Kdyby se čas a antičas dostaly do přímého styku, vznikla by jejich naprostá anihilace, tedy vzájemně by se zničily. Výsledkem této anihilace je vygenerování časové energie. Tato interakce – antičasová erupce - by byla příčinou zničení klasického kontinua. Tyto pokusy byly provedeny již v roce 2370 jak se může přesvědčit každý divák seriálu StarTrek.

Antičasová erupce[edit]

Antičasová erupce je multifázová časová konvergence v časoprostorovém kontinuu. Je to v podstatě prostorová anomálie vyvěrající trhlinou z porušené subprostorové bariéry, která odděluje čas od antičasu.

Časová energie vznikající při anihilaci času s antičasem má velmi nepříznivý vliv na organickou tkáň, v podstatě její příčinou se navrací do dřívějšího stadia – mládne, například stará jizva vymizí nebo lidský plod se začne vracet do méně vyvinutého stavu.

Výroba[edit]

Zdroj času se již podařilo vyrobit tak už logicky stačí vyrobit zdroj antičasu, na čemž už pracuje VTN.

Využití[edit]

Kdyby se podařilo antičas udržet v uzavřeném prostoru, například v hospodě, můžeme jít na pivo a čím déle tam budeme, o to dříve se vrátíme domů, jen se to nesmí přehnat, neboť bychom mohli omládnout pod povolených 18 let, kdy by nám už nesměli nalévat.

Antičasová smyčka[edit]

Antičasová smyčka se chová obdobně jako časová smyčka, jen s opačným znaménkem. Více v článku Časová smyčka.

Podrobnosti[edit]


Hodiny pozpátku.png
Čas

AntičasBludimíriánský kalendářBudíkČasopisČasová pásmaČasová smyčkaDvě minuty nenávistiKalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyKapesní kyvadlové hodinyKwěty českéMarcel-chroustMoravský kalendářNanosekundaNečasNultý časPetr NečasPhallus BrunensisPrůzkum veřejného časuSlunární kalendářSobota 14.Stroj časuZdroj časuZimní časZtráta času