Staré dobré časy

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jakékoliv heslo na téma Staré dobré časy byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png
Stará dobrá Necyklopedie...

„Když lidé mluví o starých dobrých časech, říkám lidem: Není to stará doba, to ty jsi starý. Nesnáším staré dobré časy. Důležité je, že dnes je to dobré“

- Karl Lagerfeld

Staré dobré časy, britsky Good old days, americky gud ól dejzz, staročesky Gute alten Tage, jsou klasický výrokem důchodců při postěžování si na určitou moderní vychytávku (například kolo, digitální nosiče či bezdrátový telegraf), kterou ve svém mládí ještě neměli.

Většinou z toho nic není, jenže při nadprůměrném opakování tohoto sloganu, se z důchodce může stát nespokojený občan české republiky. Nejlepší lék je potom tenhle časák a tenhle song.

Seznam skvělých věcí, které dříve byly a nyní nejsou[edit | edit source]

Ach, ty staré dobré časy
  • Španělská chřipka - Epidemie chřipky, která přišla z Kansasu, přešla do Francie, země zaslíbené a Anglie. Hodilo se to na Španěly, protože jejich ženy mají vyzývavé oblečení, dlouhé černé vlasy, umějí tančit a jsou vášnivé a to jsou přesné protiklady žen s Británie. Zabila cirka 100 milionů lidí, což je na dnešní poměry o hodně víc než sto milionů lidí, když uvážíme inflaci. Dost to řešilo bytovou krizi, ne jako teď ty ceny v Praze. Covid-19 je chabá náhrada, protože ti mladí neumí udělat nic pořádně.
  • Opravdová Coca-Cola - Cola obsahovala opravdický kokain, takže tehdejší sliby o tom, že přináší radost a štěstí nelhaly. Ne jako teď, když je to taková divná hnědá voda plná cukru nebo naopak úplně bez cukru, s kofeinem nebo úplně bez kofeinu, navíc v plastu, kterýho je všude hromada a navíc je lehčí než sklo, takže se líp nosí z kvelbu. Dřív byla prostě lepší, ti mladí už nevědí, co by zničili.
  • Vysočina - To byl nějaký salám, ne jako teďkonc! Dřív v tom byl tuk a dnes se to šidí, aby lidi vyhladověli a byli hubený jako lunt. Navíc 20 dkg nakrájené vysočiny bylo i na 3 rohlíky a ne jako dneska, že to nevystačí pomalu ani na jeden. Dnešní mladí prostě potřebují všecko šidit.
  • Elektřina - Všimli jste si, jak byla dříve elektřina silná a dnes je jen taková nedomrlá a fórová? Třeba dřív, když jste vařili na plotně párky, tak byly za 10 minut hotový, uvařený a chutnaly s hořčicí naprosto super. A teď? Teď se to tam vaří mnohem déle a nedá se to jíst! Navíc i ta hořčice je taková míň žlutá a vůbec není taková, jako tenkrát u táboráku v lese, když u toho Karel hrál na kytáru a my Marušce pod svetrem na žebra. Ba ne, ani ta elektrika už není jako bývala. Za to může ta posedlost ekologií!
  • Auta, pořádná auta - To my jsme tehdá měli pořádná auta a měli jsme k nim vztah! Člověk si auto musel zasloužit. Našetřit si na něj z výplaty, utrhávat si od úst. A ta radost, když s ním poprvé vyjel a mohl si sám dotáhnout šroubky u stěračů, které při prvním setření upadly a posbírat blatníky embéčka, když přejel po Václaváku. To mladí nemůžou pamatovat, tehdy se přes Václavák normálně dalo jet autem! A tankovali jsme do nádrže za dvě stovky a to byla plná nádrž, ne jako teď! A ty debaty s klukama, když jsme v garážích vyvařovali výfuk podomácku udělanou svářečkou poháněnou kradenou elektrikou z místního prasečáku. A když jste to někam s embéčkem narvali, tak jste umřeli jako pořádnej chlap a ne jako vy mladí teď s tema érbegama. A když jste jeli, tak ten motor burácel a všichni věděli, že Pepan jede na výlet s Mařkou a to už teď tak vůbec není. Ničeho si nevážíte!

Závěrem[edit | edit source]

Tento článek dál nepokračuje, neboť se autor zamyslel nad starými dobrými časy.


Hodiny pozpátku.png
Čas

AntičasBludimíriánský kalendářBudíkČasopisČasová pásmaČasová smyčkaDvě minuty nenávistiKalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyKapesní kyvadlové hodinyKwěty českéMarcel-chroustMoravský kalendářNanosekundaNečasNultý časPátek 13.Petr NečasPhallus BrunensisPrůzkum veřejného časuSlunární kalendářSobota 14.Stroj časuStaré dobré časyZdroj časuZimní časZtráta času