Auto

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Autobazar.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Klasické vyobrazení auta (Upozornění: Jedná se pouze o Ilustrační obrázek.)
Globus.png Související informace obsahuje
Regál Cestování©

Auto, (správně češtinářsky Automobilní vehikulum, správně řípsky zas Αυτοκινήτου, tedy automobil či správně česky vůz samohybný, polsky samochod, německy Volkswagen) (to když lid neboli Volk musí ten zatracený Wagen tlačit k benzínové pumpě), případně Kraftwagen (to když lid tlačný už do něj konečně ten kýžený Kraftstoff spokojeně načepuje) a britsky kchár nebo víhikl, je dopravní prostředek.

Automobil jako takový je krabicoidně vypadající věc, zpravidla poháněná tlačnou silou. A která má různý počet kol, nejméně však osm, protože jinak je to tříkolka, motorka, kolo, či jednokolka. Má-li to kol více než čtyři, může se jednat o vozidlo nákladní, nebo též o prostředek, kteří používají ruští vojáci na dovolené na Ukrajině, lidově zvaný tank. Což není auto nýbrž KV-2.

Automobil v případě rozbití je poháněn jiným automobilem (například odtahovkou) když jiný automobil nepřijíždí, je poháněn rukama majitele.

Auta na Necyklopedii[edit | edit source]

Necyklopedie je vskutku liberální projekt a proto dáváme stejné šance šotoušům jako tuňákům. Račte si tedy vybrat:


RumunskoX1.jpg Auta
MoskvičŠkoda 1000MBŠkoda Fabia ScoutŠkoda FavoritŠkoda FeliciaŠkoda JátyŠkoda PopularŠkoda SuperCTrabant AussichtVW Golf IVW Golf IIŽigulík


Čumni taky na...[edit | edit source]Rozcesti.jpg Tato stránka je rozcestník. Případně i scestník. Nasměruje vás totiž i tam, kam byste se snad ani v těch nejhorších snech dostat nechtěli.