Tuňák

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Chtělo by se uvést, že obvyklé pojmenování činnosti, o které bude řeč je tunink (čti ťjuuuuunik), ale sic nejsme žádný cizáci, zoveme to správně tuňák.

Tuňákování jako takový, je vo pimpování kár. Pimpování znamená udělání neco tak děsně killa (viz heslo Gangsta Hip-Hop), ze se z toho všem navlhčí hýžďová rýha. Tuto činnost již bohužel drahnou dobu propaguje teroristická stanice Al-Kakajdá na svém kůl čenlu MTV pod názvem Pimp maj rajd (vodrbej mi rajdu).

Tuňáci jsou zřejmě jediní, kdo doopravdy seriózně milují auta. Je dokázáno, že při výměně filtrů sání, či koncovky výfuku dosáhne pruměrný tuňák tří orgasmů na sto.

Übertuňák po přišroubování matičky C14 na koncovku antény

Neboť se jedná o komplexní problematiku, začneme nejprve výkladovým slovníkem.

Slovníček pojmů[edit | edit source]

  • Šáde - zplozenec Fabriky Samochodowej Mladá Bolehlav
  • Kopějka - jediné opravdové auto, bohužel tuňáckou komunitou neuznáváno, neboť se na něj nedá navěsit zas až tolik zbytečností
  • Spojler - pimpovátko vepředu nebo vzadu, někdy též zvané lízátko
Příklad správně provedené montáže značkové koncovky výfuku.

Sociální postavení[edit | edit source]

Tuňák jest frikulínem nepravým, páč frikulín pravý je neschopen rukama cokoli udělat. To nicméně neznamená, že tuňák netouží frikulínem býti, jen většinou nemá tu možnost. Na rozdíl od frikulína se průměrný tuňák věnuje poctivému zaměstnání, jakožto zejména kšeftování s díly z vrakáče.

Životní cíl tuňáka[edit | edit source]

Životním cílem a tužbou každého tuňáka je samo litr mít úplně nejvíc vytuňákovanou káru. Není to záležitost tak povrchní, jak by se zdálo. Jemu totiž nejde jen o to, aby jeho káru všichni bezmezně obdivovali, jemu jde především o to, aby získal obdiv. Tuňák, který stvoří dílo (vypimpuje svojí rajdu) do neskutečné vypimpovanosti, se pak stává sběratelem trofejí a ve své komunitě Celerbritou. Čímž se vypimpuje i jeho prestiž. Stádečko méněcenných pimperů poté vzhlíží ke svému guru, takzvanému übertuňákovi a vzývají jeho kult. Doma poté vzteky drásají tapety, páchají vúdů rituály, případně provádějí ohlodáž nehtů a zuřivě přemýšlejí, jak přepimpovat svojí rajdu, aby byla ještě víc vypimpovaná, než rajda lokálního übertuňáka. Říká se tomu motivace.

Tuňák a žena[edit | edit source]

Ke správnému tuňákovi patří kůl baba. Na rozdíl od jiných konzumentů čenlu MTV, jsou tuňáci posedlí poprsím. Většina z nich nutí své baby, aby nosily přiléhavé lesklé materiály, což je samozřejmě zjevné vyjádření tužby, aby byla dívka plechová. Při této představě se tuňákovi topoří svíčkový klíč v kapse.

Kde jsou auta, tam nesmí chybět krásné ženy v přiléhavém oblečení

Slety[edit | edit source]

Srazy tuňáků se nazývají wórs. Nejslavnějším je Mimoň wor, kde se to všechno mihotá, ligotá, blyští a třpytí se chromem, až z toho slabší jedinec dostane epileptický záchvat. Na wóru je každý tuňák mega hepy, šíří kolem sebe úsměvy, dobrou náladu, dokud zpravidla neuvidí káru, která tu jeho pimp-faktorem zcela převálcuje. Poté se tuňák uzavírá do své rajdy, kde truchlí. Načež si zpravidla vzpomene na kraválovátko, které ve své rajdě má a jehož repráky tvoří cca 80 % hmotnosti rajdy. V záchvatu euforie otočí volumítkem doprava, až mu zůstane v ruce a oblažuje přilehlé hektary kraválem dle nejnovějších trendů. Za pár vteřin se ukáže, že někdo jiný má ještě výkonější kraválovátko a situace se opakuje. Když tuňák zjistí, že ani jeho kočena není nejkrásnější na srazu, je čas jet domů a šetřit na další pimpink svojí rajdy.

Jak se pořizuje tunink[edit | edit source]

A: Přejete si?
B: Bych chtěl jako tuning vole ne. Jako na káru ne.
A: (odhadne zákazníka) Schade nebo kopjejka?
B: Cože vole?
A: Jestli máte Škodovku 120 nebo Žigulíka.
B: Hovno kua, jako já mam zahraniční ne, jako z dovozu ne.
A: Aha. A co byste si tak asi představoval?
B: Kua ňákej jako fakt hustej tuning!!! Sem viděl těd toho Krestu v takovym jako závoďáku to by se mi jako líbilo ne.
A: Myslíte WRC?
B: Nevim kua, ty si fachman ne? Hlavně aby to jako táhlo ne.
A: Hmmm. Uvidíme co se dá dělat. Na jaký vůz by to mělo být?
B: Na můj asi ne vole.
A: A to je? Značka, model...
B: Nevim kua. Ale ňákej jako jižanskej, takovej jako futuristickej vole ne.
A: Ferrari, Buggati, Lamborghini, Masserati, Fiat, Lancia...
B: Jo to je vono vole! To poslední!
A: A model? Podívejte se do papírů.
B: Nemam kua. Voni tydle jako sportovní káry maj jako extrémní výkon ne, takže jako ty emise asi jako vzrostou ne, a ty kurvy mi řekli že s tim jako nemůžu na ulici ne.
A: Hmm. Aha. No jo no. A není to aspoň napsáno vzadu na tom autě? Sportovní Lancia? To by mohla být Delta integrale?
B: Ne to neni vole. No vona je jako sportovní ale jako spíš taková historická ne. Se podivám ne. Má tam napsáno 1300. Dacia 1300.
A: (půl minuty ticho, prodavač se kouše do rtu)...Neříkal jste Lancia?
B: To máš jedno kua, prostě chci aby byla fakt jako nadupaná. Hlavně jako takový ty velký kola a křídlo a heligonový světla a jako plameny na kapotu a další husťárny kua! Asi něco jako Fást end Fjůriouz ne. Jako hodlám do toho vrazit fakt jako slušnou vatu ne, vole klidně i pět papouchů ne, jako peníze nehrajou roli ne.
A: Ty stylingové úpravy co jste popsal by vyšly tak alespoň na 20 tisíc.
B: Cože vole ses posral ne? Si děláš kozy ne?
A: Ne.
B: Jako víš co, já nemusim mít jako originál značkový Dacia vole, to jako chápu ne že sou jako drahý ne.
A: (dusí se smíchy) Těch pět tisíc bych vám doporučil ušetřit na sešrotování.
B: Jako bez prdele vole, jako tam už je jako hodně tuningu jako hotovýho ne. Jak sem jako zalepoval kobercovkou prorezlý díry ne, tak sem si s ní jako zamračil světla ne a jako celofánem z čokolády sem si obalil zrcátka to vypadá fakt másérsky kua! A jako lihovkou sem si tam udělal takový ty jako závoďácký nápisy vole ne, a největší husťárnu mám jako na předním skle kua, brácha mi poslal velkou samolepku JZD Dolní Kubín ne, kua to vypadá uplně jak ta Krestova kára! Sem to jako chtěl u vás jenom jako doladit ne. Tak aspoň ňák jako upravit motor ne?
A: Co to má za motor?
B: Nevim vole, ale jako ňákej fakt dost dobrej, úplně to v něm rachotí jako tomu Krestovi ne. Prostě jako sportovní. Extrémní výkon kua!
A: Za kolik to má z nuly na sto?
B: To nevim vole, tolik sem s tim jako nejel, jako nejvíc sem z toho dostal devadesát vole, zážitek z jídy ne, fakt nářez, hnal bych to vejš ale upadlo mi zrcátko a utrh se zadní nárazník ne, tak to teď vypadá trochu jako Hummer.
A: A z nuly na ehm... devadesát?
B: Jako vole vyjel sem z Prahy na Brno po D1 ne, a těch devět pětek sem vytáh někde... no... asi tak...
A: V Průhonicích?
B: Hovno vole, U Devíti křížů ne. Jako hnal bych to vejš, ale musel sem zastavit ne, protože mi pak ešte vypadlo zadní vokno a rozflákalo světlo ňákýmu zmrdovi co jel za mnou v ňákym trapnym sériovým BMW ne, kokot, sem mu chtěl ujet ale podřadil na dvě, dostal se ke mně tak sem musel zastavit ne. Takže právě jako bych potřeboval ňáký jako zvýšení výkonu ne. Jako hlavně asi jako ten čiptůnig to je prej fakt husťárna to sem jako čet.
A: Bohužel se obavám že chiptuning u vás nepůjde, nemáte tam totiž žádnou elektroniku.
B: Jakto že ne? Jako Fanda mi do přístrojový desky vyříz díru a do tý sem si jako nalepil kalkulačku ne, takže tam mám i palubní počítač kua! To nemá ani můj předák v práci ne a ten má fakt hustou káru kua, Oltcita! Jako ten motor už je taky tuningovanej, sem si doma vyrobil turbo podle návodu na internetu ne, z papírovýho větrníku a provrtaný piksly vod párků, a jako nárůst výkonu extrémní kua! Taky jako mám novej vejfuk ne, protože ten starej mi někde upad, tak sem si tam jako přidrátoval lešenářskou trubku, má to fakt hustej zvuk vole ne.
A: Nezlobte se ale asi vám nepomůžu, proti vám jsme tady úplní břídilové.