Nejhorší piva světa

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search„Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až dá někdo na pivo.“

- Vincent van Gogh

„Změna je pivo.“

- Ozzák

„Raději vypiju litr piva, než nevypiju litr piva“

- Homer Simpson


Zakladatel nejhorších piv světa, bulharský car Simeon
Některá piva se nám přímo vysmívají
Kultovní polský národní nápoj z kvašeného zrní, brambor a červené řepy.
Pij Ostravar, pyčo!
Kocour po 2 Zlatovarech
Kvasar, kvasnicové pivo s medem
Nové pivo Baníkovců
Medvědí moč stáčená do láhví po 0,3 ml
Dá se pít po dvou Starobrnech, psi ho pijí výjmečně
Když zkombinujete pivo a marihuanu, výsledek není vždy veselý
Zde čepujeme všechna.
Slabý pivo Karlovačko se dá pít jedině v Chorvatsku - v normálním počasí by vám připadalo jako slabý bahno
Pivo boha Radegasta


Volksbieren (zkratka VB)

Německý národní nápoj das Bier se vyrábí z kvašeného zrní a nemá nic společného s pivem. Němci ale tvrdošíjně trvají na zařazení das Bier do kategorie pivo a v říjnu 2006 se jim podařilo prosadit direktivu EU číslo #345833852751, která ukládá všem členským státům povinnost považovat Volksbieren za pivo.

Starobrno

je moravská mutace německého das Bier, kromě stejně odporné chuti se navíc vyznačuje odpudivým zápachem a příměsí biologicky aktivních choroboplodných zárodků (více viz kašna na náměstí Krautmarkt a Bier).

Gambrihnus

recyklovaný odpad z výroby Pilsner Urquell. Oblíbené pivo slabších sociálních vrstev a dělnické třídy, téměř standardní nápoj v hospodách nižší třídy.

Braník

je druh levného piva, který je oblíbený zejména mezi dělnickou třídou, zchudlými rolníky a trampy. Vyjímečně se používá také k potírání masa při grilování a při pivních koupelích. Ke konzumaci při slavnostních příležitostech se nedoporučuje.

Nektar

je laxativní pivo, které se vaří ve Strakonicích. Je především proslaveno lidovým popěvkem Pij Nektar, posereš hektar!

Dudák

Bratr Nektaru. Už léta mezi Nektarem a Dudákem probíhá boj o to, kdo bude v prodávanosti dál za Gambrihnusem. V poslední době vede Dudák díky svému heslu Jak se pozná chudák? Tak, že pije Dudák. Už dlouho se ale proslýchá, že Nektar připravuje proti Dudákovi něco velkého. Tak Dudák do toho!

Krakonoš

Zařazení tohoto piva na seznam bylo nerozlousknutelným odborným oříškem. Fanoušci jej totiž do jednoho označují za nejlepší pivo na světě a nikdo jiný jej není schopen pozřít. O receptuře trutnovského piva se dá říct snad jen to, že nám ji odsouvaní Němci zanechali naschvál. Jako u všech rázovitých moků platí, že slabší a černý produkt je z portfolia značky nejsnesitelnější.

Krušovice

Královský patok, Koruna mezi českými sajrajty ...chemicky vyráběné pivo prapodivné barvy a odporné chuti, které způsobuje bolest hlavy, zvracení a průjem. Jsou dokonce známy případy, kdy vypití většího množství krušovického piva způsobilo u dotyčného jedince silný a bohužel neléčitelný odpor k jakémukoli pivu (a to je čistá pravda, přísaham při vychlazený lahvi Plzeňského Prazdroje).

Staropramen

patří k pivům podobného složení, jako Starobrno. Večer chutná, ráno pomáhá.

Velkopopovický Kozel

tekutina, která dostala název od rozdojeného kozla.

Ostravar

je moravské-slezské národní pivo příznivců FC Baník Ostrava. Je prokazatelně návykové a silně halucinogenní.

Slovenské pivo

Obchodní název pro opojný mok vyráběný z drceného vápence. Médiím o něm jako první pravdivě poreferoval bývalý český premiér Miloš Zeman při oficiální návštěvě Slovenska: "Dobré k čištění zubních protéz, nikoliv k pití."

Pardubické pivo

Pardubické pivo není radno pít. Vlivem nadnárodního koncernu Šaratica, a.s. je pardubické pivo nepoživatelné a způsobuje projímavé účinky. Pověst praví, že voda, určená k výrobě piva je odebírána přímo pod pardubickým zdymadlem. Odtud pochází také lidový název Labák.

Platan

Když něco pochází z Protivína, je třeba něco dodávat? Známé jihočeské přísloví staré snad jako toto „pivo“ samo praví, že „kdo pije Platan, sere jak satan“.

Preminger - Pivovar Bihać

Aneb když muslimové dělají pivo, je to asi jako když Velká Británie hraje hokej...

Tyskie

A Polska to przypadkiem ma piwo "Tyskie" uznane za najlepsze na świecie? ... no, takovou blbost může říct opravdu jen Polák

Ursus

Slavné to rumunské pivo. Dostává svému jménu, chutná jak medvědí moč.

Zlatovar

Neb hrdé pivo města Opavského je tak hnusné, že první věta, kterou po příjezdu do Opavy uslyší většina cizinců není "Dobrý den, vítejte v Opavě", ale věta "Ježišmarjá, hlavně nepijte Zlatovar !!!"

Zlatopramen

Aktivní pivovar v Ústí nad Labem - Krásném Březně. Vzhledem k tomu že pivovar se nachází po proudu Labe hned pod Spolchemií, vzniká zde unikátní pivo, které se může čepovat nezaměstnaným horníkům za 12,50. Ti dokáží ocenit delikátní chuť Severozápadních Čech. Shodou nešťastných náhod ve správní radě pivovaru nesedí (ani neleží, ani nespí) primátorka Ivana Řápková. Tato aktivistka za lidská práva minorit a mimořiť totiž v té době studovala Právnickou fakultu ZČU v Plzni a zastupovala občany ve správní radě ČSA.

Holandské pivo pro psy

Holandští pivovarníci se zřejmě drží zásady, že pes je nejlepší přítel člověka. A na prasopsy zapomněli. [1]

Kvasar

Medové kvasnicové pivo sentický Kvasar se vyrábí se stejných surovin jako klasické pivo, navíc se však přidává med. Aby svému pivu dodal ještě většího věhlasu, založil sentický pivovarník - který také hraje na trubku - dechovou kapelu Kvasarku a napsal pro ni řadu skladeb s velmi jednoznačným obsahem. "Chci do světa vykřičet, jak je to pivo dobré!" rozohňuje se nad další sklenkou. "Složil jsem Medový kvasar, Sentické tango, Chlapi z Kvasarky a ještě asi osm dalších písniček o Kvasaru. I když si nechali v Senticích patentovat název medové pivo a všechny jeho odvozeniny, čímž značně podpořili právníkybásníky, kteří mají teď plno práce s vymýšlením názvů pro ostatní pivovarníky, kteří se rozhodli vyrábět tradiční keltský nápoj, nejedná se přesto technicky o pivo. Správný název je bragot - což keltsky značí ječmonoid nebo-li pivoid.

Radler - pivo s malinovou limonádou

Ano, je to skutečně tak, někteří Němci pijí pivo s malinovkou. Tento nápoj je doporučován především cyklistům, proto se také jmenuje Radler. Pokud hádáte, že Čechům zvyklým na Staropramen chutná úděsně, nejste daleko od pravdy. Jediné pozitivum je, že se tím dá také opít.

Karlovačko

Toto pivo se podává při teplotě -45 stupňů Celsia. Jeho odpornou pachuť poznáte asi až po 2 hodinách. Při použití mikrovlnné trouby toho docílíte již za půl hodiny. Chorvaté při dochucování svého piva nahrazují chmel heřmánkem.

Mostecké pivo

O jeho chuti se zpívá i v lidové písni. Pivovar založený roku 1991 stihl zkrachovat již roku 1994. V Česku jev zcela nevídaný!

Lahváč

Lahvovaný výplach z trubek a nádrží pivovaru Holba a z hospod, kam se Holba vozí. Pokud si na obale nějaké chemikálie přečtete "Při požití vyvolat zvracení", není lepší volby, než právě Lahváč. Je dokonce zaručeno, že nastane i tzv. rektální zvracení, tedy sračka, takže nebudete vědět, kterou stranou se postavit k záchodu.

Karlovarské pivo

Bylo vyráběné z minerálky (jinak to ani nešlo). Zaměstnanci n. p. Hudební nástroje v Kraslicích jej fasovali na leštění trumpet.

Michelské pivo

Je vyráběno z tekutých částí starých pneumatik od Michelinu a z exkrementů Chucka Norrise. Používá se při výrobě aut a funguje jako účinná žíravina.

Opat

Podle konkordátu z první republiky se toto pivo bude v Broumově vařit, dokud nevrátíme církvi všechnu půdu. Tím se sice dá vysvětlit spěch současné vlády s vracením půdy z komunistických záborů, ale vše je marno platné, během historie – počínaje husitskými válkami – se církvi postupně sebralo 90% všeho území, místy i několikrát. Proto má tento pivovar jako jediný ze všech svou budoucnost naprosto jistou.

Radegast

Pojmenován podle slovanského boha Radegasta, kterého na Moravu zavlekl v devatenáctém století katolický kněz. Ten se teď buď smaží v pekle nebo hoduje v nějaké slovanské verzi Valhaly. Údajně hořké pivo, ale to není už drahně let pravda. V době vzniku to bylo relativně použitelné na různé účely, výjimečně i k pití. Po různých modernizacích výroby se kvalita dále zhoršovala a po přechodu na normy EU již není poživatelné, ale zato je zdravotně nezávadné. Poslední ranou bylo, že sládek pivovaru záhadně zmizel, podle nepotvrzených zpráv spadl do kádě a beze stopy se rozpustil. Jak k tomu došlo není známo. S největší pravděpodobností však spáchal sebevraždu, když si ve slabé chvilce vzpomněl, jak má chutnat pivo.

Budwaiser a podobné

Piva typu Budwaiser a pod. se neumístily ani mezi nejhoršími pivy světa, protože je použití amerických budvajzrů a jiných pseudopiv vyloučeno, neboť jejich pivovitost nedosahuje ani 3,028×10-16 braníků - a to je velmi malá jednotka. Bylo nezvratně prokázáno při chemických pokusech s Porkanem.

Egenberg

Pivovar Český Krumlov. Opravdovými fanšmejkry je označován za Kekelberg jak chutí tak konzistencí i barvou a není to daleko od pravdy. V medicíně se dá využít jako alternativa šaratice.

Teplé pivo

Jára Cimrman prohlásil : "Teplé pivo je horší, než studená Němka".

Jak se kontroluje správná teplota

Historie vzniku

Je nepopiratelný fakt, že pivo vynalezly ženy, ovšem až muži ho dokázali využít. Největší chybou bylo, že ženy vařily pivo jen k obědu a na pořádné ožrání to nestačilo, proto muži vynalezli průmyslové vaření piva. Z té doby už zůstalo jen rčení "Zůstaň doma, máš tu všechno!" Ženy však dnes vaří pivo doma spíše výjimečně.


Budoucnost piva

Pivo se bude vyrábět jako šumáky a to takto: natočí se voda z kohoutku (lepší ani není), vhodí se tabletka (Pívo tabletnoje...) a zamíchá se. Po chvíli vznikne pivovina a je to.

Pivní vitamíny

Je lékařsky dokázané, že pivo obsahuje vitamín B. Když vypiješ jedno pivo - to je vitamín B1 Když vypiješ dvě piva - to je vitamín B2 ... ... 6 piv = B6 ... 12 piv = B12 A když vypiješ celý soudek... to je už B - Komplex!

Statistika

Průměrný Čech ujde ročně cca 3200 km, na co spotřebuje průměrně 163 litrů piva, což činní průměrně 5 litrů na 100 km, většina aut však spotřebuje mnohem více benzinu, který je na víc dražší, pivo jen tak něco nepřekoná.

Proč je pivo lepší než žena

 • Piva si můžeš užívat po celý měsíc
 • S pivem nemusíš chodit na večeři
 • Pivo čeká trpělivě v autě, když hraješ tenis
 • Když je pivo bez chuti, tak ho můžeš vylít
 • Pivo se nikdy neopozdí
 • Pivo nežárlí na jiné pivo
 • Pivo prospívá zdraví a kráse
 • Následky příliš mnoha piv rychle pominou
 • Pivo nedělá žádné skvrny od šminek
 • Pivo dostaneš určitě v každém baru
 • Pivo nemá nikdy migrénu
 • Pivo nemusíš, když je po všem, odvést domů
 • Pivo se nerozčiluje, když si domů doneseš druhé pivo
 • Můžeš si vzít bez výčitek i více piv
 • Pivo jde kdykoliv bez protestů do postele
 • O pivo se můžeš podělit s přáteli
 • Můžeš si být vždy jistý, že jsi první, kdo pivo otevřel
 • Pivo nikdy nevyžaduje nesmyslnou rovnoprávnost
 • Pivo si můžeš vzít bez ostychu i na veřejnost
 • Pivo se nestará o to, kdy přijdeš
 • Studené pivo je dobré
 • Pivo chutná i neumyté docela dobře
 • Když měníš pivo za druhé, neplatíš žádné alimenty
 • Pivo blbě nekecá
 • Pivo je vždy vlhké
 • A hlavně: Na pivo se vždy místo najde

Lekce filosofie

Profesor filosofie stál před svou třídou a na stole před sebou měl několik předmětů. Když začala hodina, vzal beze slova velkou prázdnou sklenici od majonézy a začal jí plnit kameny velkými asi 5 cm. Když ji naplnil, zeptal se studentů, jestli je plná. Studenti souhlasili.

Pak vzal profesor krabici oblázků a vysypal je do sklenice. Trošku s ní zatřepal a oblázky vyplnily mezery mezi většími kameny. Potom se opět zeptal studentů, jestli je sklenice plná. Studenti opět se smíchem souhlasili.

Nyní vzal profesor krabici s pískem, vysypal ho do sklenice a písek samozřejmě vyplnil i ty nejmenší mezery. "A nyní si představte," řekl profesor, "že to je váš život. Kameny jsou ty podstatné věci - vaše rodina, váš partner, vaše zdraví, vaše děti - zkrátka věci, které v případě, že vše ostatní ztratíte, stále dokáží naplnit váš život. Oblázky jsou ostatní věci, které také stojí za povšimnutí - vaše práce, váš dům, vaše auto. Písek, to jsou všechny ostatní maličkosti." "Když naplníte sklenici nejprve pískem, nezbude žádné místo pro kameny a oblázky. A stejně je to i v životě. Pokud vynaložíte veškerou energii na maličkosti, nebudete mít prostor pro důležité věci. Věnujte pozornost věcem, které jsou důležité pro vaše štěstí. Hrajte si se svými dětmi, najděte si čas na zdravotní vyšetření, jděte si se svým partnerem zatancovat. Vždy vám zbude čas na práci, na úklid domu, nebo na uspořádání party. Starejte se především o kameny - o věci, které mají opravdu význam. Stanovte si svůj žebříček priorit. Zbytek je jenom písek."

Na to vstal jeden ze studentů, vzal sklenici, kterou profesor i ostatní studenti měli za plnou, a nalil do ní láhev piva, které si samozřejmě našlo svoje místo a láhev byla teprve nyní opravdu plná. To dokazuje, že bez ohledu na to, jak plný je váš život, prostor na pivo se vždycky najde.

Jiné využití

 • Pivo se hodí výborně do kokteilů
 • Dobré je taky na koupání
 • Nejvíc nejhorší druhy piva jsou vhodné v medicíně (viz urinoterapie)
 • Prezident Zeman po zahraničních návštěvách zjistil, že nejlepší piva k čištění zubních protéz jsou slovenská.

Obzory

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno