Benzin Petrolejovič Naftěnko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Benzin Petrolejovič Naftěnko

Benzino Petrolejovič Naftěnko (původním jménem Benzin Petrolejovič Chlastakov), byl sovětský inženýr, poradce, chemik a vynálezce, turkotatarského původu. Narodil se někdy v létě (gregoriánského kalendáře), tzn. někdy v zimě normálního kalendáře, ve městě Ba-Ku (zkratka ruských slov Boľšoj-Kulak).

Proslavil se zejména na poli naftových polí, kde vrtal a vrtal až vyvrtal ropu. Na to konto založil slušně sypajcí firmu Gazprom. Pak přišel Chodorkovskij a pole i s fabrikou mu sebral. Pak přišel Putin, sebral pole, fabriku i Chodora. Ten putoval za mříže.

Dnes benzin znají i ruští medvědi.

Dílo[edit | edit source]

Byl vůbec prvním vynálezcem benzínu na světě. Protože to ale bylo v době před vynálezem automobilu, neměl jeho vynález žádné uplatnění. Přesněji řečeno, bylo to ve stejné době kdy byl automobil (žigulík) vynalezen jistým Alexejem Děnisovičem Konstantinovem, mužikem v Jaroslavské gubernii, který ale zase neměl k dispozici benzín, takže mu automobil byl k ničemu. Též je mu připisován objev petroleje (Petroleum - Olej Petra Velikého) a podle některých zdrojů také objev myšího oleje (Maus-oleum). Alespoň tak o tom píše Encyklopedie ruských prvenství a není důvod tomu nevěřit. Kromě toho vymyslel též lehký výpočet tzv. trojčlenky. Ovšem v dnešní době benzín používají v Rusku i medvědi.

Nafta[edit | edit source]

Když přišel ke slovu Agrární program bolševiků, sestrojili soudruzi колёсный трактор (kaljosnij traktor). Motor ukradli z Německa a okopírovali. Jenže jim nejel, povolali tedy Benzina Petrolejoviče. Ten již po několika měsících zjistil, že motor nemá zapalovací svíčky a je tudíž vznětový. Nezbylo nic jiného, než aby Benzin Petrolejovič vynašel naftu. Na počest tohoto hrdinského skutku mu ústřední výbor KSSS(b) udělil hrdé jméno Benzin Petrolejovič Naftěnko.