Pípa na lahváč

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Výčepní stolice.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Horst Fuchs schvaluje tento článek!
Pipanalahvac.jpg

Pípa na lahváč je velmi užitečný vynález pana Jaroslava Nováka z Nového Města nad Metují Járy Cimrmana.

Každý muž ví, že nejlepší uspokojení přináší točené pivo. Jeho chuť nemůže nahradit nějaký prachsprostý lahváč, který po otevření rychle vypění a pak už jen větrá. S tímto problémem se potýkal i pan Jaroslav Novák z Nového Města nad Metují. Vzhledem k tomu, že do hospody to má z domova moc daleko (asi 300 metrů, což se zvláště při špatném počasí těžko překonává) a tzv. „štěně“ – třiceti-, dvaceti- nebo desetilitrový sud, jaký nabízejí pivovary – sám s manželkou za večer nevypije, zbývalo mu pouze pít lahváče.

Aby si i tak mohl dopřát točeného piva, a spolu s ním i slastného pocitu vlastního čepování, nezbývalo mu, než aby si sám sestrojil pípu, která by se dala „narazit“ na běžný lahváč prodávaný v supermarketu a s jejiž pomocí by se pak dalo natočit pravé točené pivo z obyčejného lahváče.

Její použití je velmi snadné – pípa se narazí na lahváč, pomocí ruční pumpičky, která je součástí pípy, se pivo natlakuje odhadem na 4 atmosféry. Pak stačí příložit půllitr, otočit pákou a natočit krásné napěněné pivo. Skeptici tvrdí, že takto natlakovaný lahváč by mohl explodovat, ale to se zatím nikdy nestalo.

I kdyby k explozi došlo, není to na závadu, vynález je tak možný použít jako zbraň proti moravstánským teroristům. V České armádě se neoficiálně mluví o tzv. „Molotovově lahváči“.

Díky této pípě se Jára Cimrman slavným nestal. Nedal si jej totiž patentovat, a tak mu jej vzal pan Jaroslav Novák z Nového Města nad Metují a slavným pro tento přístroj se stal on. Vystupoval dokonce i v televizi ve známém pořadu Receptář Přemka Podlahy. Kromě toho byla „jeho“ vynálezu věnována také noticka v Náchodském deníku.

Po obdržení všech potřebných povolení plánuje pan Jaroslav Novák zahájit hromadnou výrobu píp na lahváč ve své garáži a jejich prodej prostřednictvím teleshoppingu. Myslíme si, že je to velmi užitečný vynález pro nadcházející období hospodářské krize, kdy si nezaměstnaní nebudou moci dovolit pravidelnou návštěvu stále dražších a dražších hospod.

Pípou na lahváč je taktéž inspirována jedna ze skladeb kapely Špajz Bojz.

„Já bych chtěl mít pípu na lahváč, ať doma je jak v hospodě. Opřel bych se o kredenc a všechno by bylo v pohodě.“

- Špajz Bojz
1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno