Lysenko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Lysenka jednou v džungli napadli jím vyšlechtění šavlozubí netopýři
Obarvené a neobarvené vajíčko Karety obrovské

Trofim Denisovič Lysenko (rusky ♥Трофи́м Дени́сович Лысе́нко♥) byl slavný sovětský vědec, který přišel na mnoho metod jak očůrat kapitalistické pavědy jako jsou genetika a evoluce.

Život[edit]

Mládí[edit]

Trofij se narodil chudým rodičům na Ukrajině. Od otce se mu dostalo socialistické výchovy a proto se již ve věku sedmi let rozhodl vstoupit do strany. Ve škole se mu nejprve všichni smáli kvůli jeho plešatosti a jizvám, které se mu na obličeji samovolně objevovaly až do stáří, ale po jeho vstupu do strany spolužáky smích přešel a Lysenko následně chodil do školy sám, čímž ho nikdo nerušil ve studiu. Vystudoval střední školu zaměřenou na chovatelství a rektální alpinismus.

Dospělost[edit]

Když dostudoval, osobně se seznámil s Leninem a Stalinem, které zasvětil do své nové teorie. Dostal štědrou částku na výzkum a požehnání největších mocnářů své doby. Zbytek dospělosti strávil výzkumem (spolu s VTN) v Iniciativě Dharma.

Stáří a Smrt[edit]

Lysenko zkoumal až do 91 let (všimněte si, že je to prvočíslo), kdy jej zabil létající rakodýl, jeho domácí mazlíček. Jeho mrtvolu jeho tým převezl do rodné Ukrajiny. Na jeho ostrov se dlouho nikdo neodvážil, až do doby, kdy se tam nastěhoval Chuck Norris a rakodýla nezabil. V současnosti se na ostrově natáčí seriál Ztraceni, kde figuruje i Lysenkův klon, který tam Lysenko před smrtí zanechal.

Metodika[edit]

Lysenko přesvědčivě dokázal, že genetika neexistuje a že si jí kapitalisté v čele s mnichem Gregorem Mendelem vymysleli, aby zabrzdili revoluční vývoj dělnictva tím, že ho budou krmit geneticky modifikovaným hrachem a jinými nadýmavými luštěninami. Dále vyvinul několik metod, kterými dokázal, že evoluce v socialismu a komunismu probíhá jinak a lépe než evoluce v kapitalismu. Přišel například na to, jak rychle naučit rostliny a zvířata přežít v jiných podmínkách, než ke kterým byly původně uzpůsobeny. Vypěstoval obilí vhodné na všechna roční období, všechny druhy půd a podnebí tím, že podchladil semena a během doby, kdy byla podchlazená, jim předčítal Stalinovy projevy. Stejně tak se mu povedlo adaptovat ledního medvěda pro život v tropické džungli, kde následně napadl několik turistů, kteří se nadechovali dírou v ledu. Společně s biologem Semjonem Ignatijevičem Sarachpalinem vyšlechtili krávu, schopnou přežít i v zemích za polárním kruhem, včetně Aljašky. A nejen přežít, ale dokonce i dojit, kandidovat do politiky a být v ní úspěšná. Jelikož sovětské špičky vydaly nařízení zakazující plýtvání masem, Lysenko všechny masožravé rostliny přešlechtil tzv. rychloevolucí na vegetariány, čímž sovětskému systému ušetřil za rok 1 586 kg hmyzu, který následně mohl být chycen na mucholapky a sněden. Za tyto výzkumy byl Lysenko odměněn několika státními vyznamenáními od Leninova řádu až po řád Trofijovy tetičky, kterého si paradoxně vážil nejvíce.

Přišel i na několik jiných metod, jako třeba barvení vajíček, ze kterých se poté vylíhla kuřata příslušné barvy.

Lední medvěd v tropické džungli

Výpravy[edit]

Lysenko prováděl většinu výzkumů na svém vlastním tropickém ostrově severně od Ruska. Měl k dispozici tým výzkumníků z celého SSSR a jednoho fotografa. Pro získání co nejvíce poznatků projezdil skoro celý svět (Rusko, Jugoslávii, Čínu a Polsko) na svém koalovi, z něhož dlouhodobým výcvikem vytvořil zvíře s vlastnostmi koně, orla a delfína v jednom.


Výsledky[edit]

300px

Moskalenkova návštěva

Lysenkovi se za celý život podařilo adaptovat a vyztužit více než 1 000 živočišných a rostlinných druhů, takže se stal po Pičurinovi nejváženějším sovětským vědcem všech dob. Na jeho úspěchy navázal zemědělec Dimitrij Michajlovič Moskalenko, který o svých chovatelských úspěších (například rozdojení samce prasopsa či odnaučení krav kálet řídká hovna) přijel přednášet i do bývalého Československa - zde autentická reportáž: