Dělení nulou
„Jo jo, to je samá sranda, vtípky, anální sex a zábava... a pak někdo jen tak z prdele začne dělit nulou..“
- anonym
Dělení nulou je nebezpečná početní operace. Velmi nebezpečná operace. Kam se hrabe dobře míněný dotaz na manželku, jestli trochu nepřibrala. Fakt.
Základní informace[editovat | editovat zdroj]
Již staří Egypťané se nuly báli. Nula znamenala nic a tudíž chudobu. I v současné době se nuly bojí ledaskdo, například bankéři, šéfové fotbalových klubů, ministr financí, ale třebas i Italové, kterým nestartují okolo nuly luxusní automobily. Ovšem ne všichni jsou z nuly vystrašení. Třeba statečný a udatný Český národ se strachu z nuly vystříhal tím, že nulám vyhradil speciální útulek, aby nemohly škodit. Nazývá se to parlament, milé děti. Miloš Zeman dokonce ve strachu z nuly zajmul absolutní nulu a před soudem říkal cituji: "má chřipku má chřipku opakuji má chřipku má chřipku má chřipku
Dominantní význam má ovšem matematické hledisko celého problému. Máme-li nulu (kdo se překoukl a četl "mulu", kliká semka) , lidově řečeno hovno, pak nemáme zhola nic. Čili ani to hovno. A tady to začíná být krapítek komplikované (která z vás je nadržená a četla "kolíkované", ta kliká semka).
Výsledky operace[editovat | editovat zdroj]
Nebezpečenství operace spočívá v tom, že narozdíl od prostého sčítání, dělení, mocnění či onemocnění výsledkem není číslo. A protože je z fyzikálního hlediska nula čistě kvantový jev (viz odstavec výše - máme hovno a přeci nic), tak výsledkem je číslo i nečíslo. Ale hlavně průser. V nejlepším případě vznikne pouze lehké narušení časového kontinua, což se už jednou v Čechách stalo a výsledkem je tzv. Letní čas.
Výsledek simulace od VTN[editovat | editovat zdroj]
V souvislosti s přehršlí dotazů se náš vědecký tým rozhodl tuto operaci simulovat v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách na nejnovějším superpočítači, který měla k dispozici. A to na stroji Ural 2. A je zcela nabíledni, že se jednalo o experiment striktně izolovaný bez jakýchkoli následků pro reálný svět.
- T −0:10: Do stroje je vložena instrukce k dělení.
- T −0:09: Vášnivá diskuze, zvažování možných rizik, slabší jedinci podepisují závěť
- T −0:03: Probíhá hlasování. Obálkovou metodou. V obálkách jsou obnosy, které mají šéfa výzkumu odradit od experimentu.
- T −0:02: Volební lístky jsou řádně spočítány, výsledky voleb řádně zfalšovány a nad laboratoří svítí výstražné světlo.
- T −0:01: Poznámka pod čarou - Nad budovou začli kroužit supi. Divné.
- T +0:00: Vedoucí pomocí tyčky sestavené z brček od pitíček, krytý za policejním štítem a s pečlivě nasazenými gumovými rukavicemi na dálku tiskne tlačítko Enter.
- T +0:01: Zástupce vedoucího je odnesen na nosítkách s mdlobami.
- T +0:02: Stroj počítá
- T +0:03: Stroj počítá
- T +0:04: Ve stroji to luplo
- T +0:05: Ve stroji to luplo, luplo, luplo, luplo, luplo, luplo, rozblikala se varovná kontrolka a v budově pokleslo napětí.
- T +0:06: Křeček, pohánějící počítač byl obdarován ovesnými vločkami, aby nepolevoval v běhu.
- T +0:07: Ve stroji to luplo. Šéf výzkumu rosí. Na čele a posléze i na hýžďové rýze.
- T +0:08: Luplo, Bože, to byl lupanec! Myslím, že na záchodě odskočily dlaždičky ze zdi.
- T +0:09: Poznámka pod čarou - Kolegové, kteří nesli nosítka se zřejmě zdrželi na cigárko.
- T +0:10: Vchází uklízečka hlasitě nadávajíc, že po baráku blikají světla.
- T +0:12: Křeček dostává opět ovesné vločky.
- T +0:13: Vločky posypané pervitinem.
- T +0:14: Stroj počítá, loupe v něm, kontrolky blikají jako vánoční stromeček a nejmladší člen týmu právě zažívá orgasmus. Epileptik jeden.
- T +0:15: Křeček dostává nitrožilně dvojitou dávku kokainu.
- T +0:17: Stroj se utrhl od stěny a tančí po laboratoři valčík. Laboratorní elév právě objevuje schopnost rozumět zvířatům a křeček má zorničky až na záda.
- T +0:20: Kravál, pobíhání po místnosti, marná snaha zachránit vybavení.
- T +0:37: Ve stroji to cinklo.
- T +0:39: Křeček nereaguje ani na atropin do srdce. Zřejmě předstírá zimní spánek.
- T +0:58: Ze stroje vypadla kartička s nápisem ERROR DIV BY ZERO
- T +0:59: Šéf výzkumu konstatuje, že jeho řitní svěrač již dávno neplní svou funkci a je na čase navštívit proktologa
- T +3:00: Sledování zpráv o záplavách v Malajsii, výbuchu sopky na Filipínách, krachu na burze v New Yorku, interpelace v Evropském parlamentu na poslance Ransdorfa a hromadného znásilnění jeptišek v Súdánu.
- T +5:00: Oficiální tisková konference popírající jakoukoli souvislost s jakýmikoli událostmi ve světě s proběhnuvším experimentem. Najatí hackeři odmazávají z internetu všechny negativní události a distribuují ve velkém fotografie koťátek, štěňátek a polonahých děvčat.
- T +9:00: Výzkumný počítač byl oficiálně vyřazen z účetní evidence hmotného majetku, neboť na jeho místě se zjevilo monstrum s osmi chapadly a tváří čirého zoufalství. Laboratoř číslo 8 je zapečetěna a povoláni zedníci, aby otvor zazdili. Uklízečka byla spatřena jak klečí na stropě a umývá lustr.
Kde se podařilo dělit nulou[editovat | editovat zdroj]
Dělit nulou (s výjimkou Chucka Norrise) se podařilo až po důkladných výzkumech účinků alkoholu. Při přesně definovaném počtu decáků slivovice se to nakonec podařilo, výsledek dělení se však bohužel nepodařilo zaznamenat, neboť pokusná osoba si nic nepamatovala, přesto se podařilo zaznamenat aspoň postup. VTN to eviduje v Alkoholické teorii .
Matematicky nulová teorie[editovat | editovat zdroj]
Tato teorie říká, že pokud vydělíme jedničku jedničkou, vyjde nám jedna. To samé se děje s nulou. Pokud vydělíme nulu nulou, vyjde nám jedna. Většina matematiků však říká že nulou dělit nelze (ale kazí ve vědě tu zábavu) avšak podle této teorie lze nulu v případě, že X=0/0 (což nelze) vydělit 0 a vyjde nám libovolné číslo od minus nekonečna do nekonečna. Jelikož je nekonečno děleno nekonečnem jedna, i nula děleno nulou je jedna, nebo nekonečno. Každý matematik i fyzik na to má jiný názor, avšak názor necyklopedie je vždy správný, takže výsledek příkladu 0/0=∞/∞.