Paradox nekonečna

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Exploding-head.gif Tento článek obsahuje příliš mnoho informací.
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava.


Infoiko.png Související informace obsahuje
Regál Osvěta©
Paradox

Paradox nekonečna je složitý matematický problém, jehož existenci se světově uznávaní matematici rozhodli bagatelizovat, neboť si s ním vůbec neví rady, ale to žádný z nich nechce přiznat. Problému Paradoxu nekonečna se rozhodl věnovat i známý americký prezident John Fitzgerald Kennedy, bohužel však byl den před publikováním svých poznatků zastřelen vrahem, kterého najala Světová společnost matematiků a fyziků, aby nevyplulo na povrch, že mozek lidstva si něčím není jistý a tápe.

999.png

Úvod do paradoxu[editovat | editovat zdroj]

Uveďme si jednoduchý matematický příklad:

  • Laik by odpověděl, že výsledek je 1 celá a něco málo k tomu.
  • Matematik by odpověděl, že výsledek je 1,1 .
  • Desetimístná kalkulačka by odpověděla, že výsledek je 1,11111111 .
  • Geniální matematik by konstatoval, že je to číslo neukončené, 1,1 periodických.
  • Nekonečno je zcela jistě beze zbytku dělitelné čísem 1 a sebou samým. Důkaz dělitelnosti beze zbytku jiným číslem neexistuje. Jde tedy o prvočíslo.

Dle výkladu geniálního matematika by tedy výsledek byl

, neboť řada jedniček by pokračovala neustále do nekonečna. Zde je však již patrný rozpor.

Pojem Nekonečno[editovat | editovat zdroj]

Jak je však definováno nekonečno? Nekonečno patří hlavně do množiny "nereálných čísel" společně s 5, 1/2, bambilionem  a bžilionem . Nekonečno je hodnota,která obsahuje všechny číselné řády směrem do kladné části číselné osy nebo směrem do záporné části číselné osy nebo všechny číselné řády směrem do kladné i záporné části zároveň.

Laicky můžeme říci, že nekonečno neexistuje, ale přesto existuje. Nekonečno není cosi, co se vyskytuje úplně na konci řady čísel, matematicky zapsáno je to něco, co se vyskytuje za poslední devítkou v nekonečně dlouhé řadě devítek:

. Vyšší jednociferné číslo než 9 totiž není.


Jiný výklad je ten, že existuje největší číslo na světě: Totut. Ale co je pak totut + 1???? Větší číslo. Z toho vyplývá, že nekonečno jako číslo neexistuje, protože různých číslel je nekonečno. (všiměte si, že k důkazu neexistence nekonečna je nutno použít čísla nekonečno, které přece neexistuje...)

Očividný paradox[editovat | editovat zdroj]

Nyní k jádru problému. Řešení našeho úvodního příkladu můžeme dle geniálního matematika zapsat jako

. Jenomže nekonečno je definováno jako něco, co se nachází až po největším čísle, jenomže v nekonečně dlouhé řadě jedniček nikdy nebude vyšší číslo než jedna, tudíž dle definice nekonečna není možné, aby řada jedniček byla nekonečně dlouhá, logicky musí být konečně dlouhá. Zásadní problém tedy zní: Jak dlouhá bude řada jedniček? Logicky to zase nemůže být žádné známé libovolně ciferné číslo, ale jak jsme si dokázali, ani nekonečno.

Oponování bezvěrců[editovat | editovat zdroj]

Jedinci s vyšším IQ by však mohli argumentovat, že

. Podle nich se (ne)logicky na konci řady jedniček nutně musí vyskytovat dvojka. Avšak kdybychom tuto úvahu vzali v potaz, samozřejmě zjistíme, že jde o nesmysl. Řada jedniček za desetinou čárkou by musela být nekonečně dlouhá, a až za poslední jedničkou před nekonečnem by mohla být dvojka, matematicky zapsáno

. To je však holý nesmysl. Nekonečno je nejvyšší definované jednociferné i víceciferné číslo zárověň, a číslo 2 se tudíž nemůže vyskytovat za ním, neboť nižší čísla jsou vždy nalevo.

Nevyřešitelný příklad[editovat | editovat zdroj]

Kapilarni perpetuum.png Další vysoce odborné články obsahuje naše
Vysoce odborná knihovnaTM

Tímto příkladem se již začal zabývat vysoce profesionální tým matematiků VTN.
Zatím tráví čas pobytem na motivační dovolené v pohraničí.

Jejich snaha by se měla soustředit směrem k možnosti zápisu

. Jestli se ovšem z oné motivační dovolené vrátí. Vypadá to, že v blízké době vznikne nová konstanta.

Nekonečno a nulná číselná soustava[editovat | editovat zdroj]

Necykloverzita vybádala jak lze použít nekonečné číslo. Celou nekonečnou řadu čísel lze pohodlně převést do nulné soustavy a následně uložit do paměti WOM.Ještě se pracuje na praktickém využití.Zatím nejnadějněji vypadá převedení nekonečné blbosti politiků na nekonečné číslo a to pak uložit do paměti WOM, rovnice má však nekonečně mnoho neznámých tak to bude ještě chvíli trvat.

Alkoholická teorie[editovat | editovat zdroj]

  • Základ alkoholické teorie.

Jak známo, 2,5 malých je 1 velká. Tzn 10 velkých je 25 malých. Vydělíme

, pro kontrolu vynásobíme

devíti, což je zase 25 malých, což je naprosto přesně zase 10 velkých. Je vidět, že je někdy pro dokázání matematických teorií třeba určité procento alkoholu, bez kterého se prakticky žádná věda neobejde. V praxi tedy znamená, že když si dáme v hospodě 10 velkých, dostaneme ve skutečnosti jen 9, zbytek jde obsluhujícímu personálu a jejímu příbuzenstvu k dobru. V některých hospodách se však používá k účtování dvojková soustava, ve které jsou úplně jiné výsledky.

  • Alkoholická teorie se osvědčila pro dělení jakýchkoli čísel bezezbytku, platí pravidlo čím více promile tím méně desetinných míst rozeznáváme a další nám pak splývají v celé číslo. Při deliriu nám již nedělá problém ani dělení nulou, což doopravdy umí jen Bůh Chuck Norris.

"Hotel Nekonečno"[editovat | editovat zdroj]

O tom, jaká je nekonečno mrcha a nakolik pozor bychom si měli dávat při kontatku a práci s ním si může snadno ukázat na příkladu, který údajně vymyslel matematik Hilbert, ve skutečnosti jej však slyšel od Járy Cimrmana při svém pobytu v Liptákově.

Poté, co pan Hilbert ukradl tento zajímavý příklad Cimrmanovi, musel začít nosit klobouk a plnmovous, aby jej génius někdy náhodou nepoznal.

Představte si hotel, ve kterém se nachází nekonečno pokojů. Jednoho pondělního odpoledne (zrovna prší) tam přijdete s tím, že se chcete ubytovat (člověk si myslí: "Tam mají někonečno pokojů, tam určitě bude místo!"). Otevřou vám dveře, přijedete k recepci a že chcete pokoj. Jenže. Recepční vám řekne, že všechny pokoje jsou sice obsazené, ale že pro vás místo najde. "Jak to však udělá?" přemýšlíte. "Nekonečno je přece nejvíc, nemůže vás dát přece do pokoje nekonečno + jedna!" To by sice šlo podle selského rozumu, nikoli však podle matematiky. Jak to tedy pan hoteliér udělá? Inu, řekne pokojské (jak jinak, opět všechno odnese prostý lid), aby oběhla všechny pokoje (fakt, že by jí to trvalo nekonečně dlouho, tento příklad neřeší) a řekla každému ubytovanému, aby se přesunul do pokoje s číslem o jedna vyšším, než měl doposud. Vida, rázem je pokoj číslo 1 volný, můžete se nastěhovat pane, zavazadla vám tam odnesou, děkujeme že jste si vybral náš hotel...

Tak. Vy už sice ubytováni jste, jenže jakmile rozházíte věci ze zavazadel po pokoji, vidíte z okna, že k hotelu přijel autobus. Jenže není to jen tak ledajaký autobus, ale autobus s nekonečnem cestujících. "No páni," řeknete si, "to jsem zvědavý, kam je nacpou, to přece nejde, aby se každý v hotelu posunul do pokoje s číslem o nekonečno vyšší, takhle matematika nefunguje"! Jdete dolů do haly, kde zrovna vidíte, jak recepční úkoluje o pár centimetrů nižší pokojskou (taky byste si ušoupali nohy, kdybyste měli oběhnotu nekonečno pokojů), aby každému hostu vyřídila, nechť se přesune do pokoje s dvojnásobně velkým číslem. (Vy se tedy přesunete do čísla 2, ten tlusťoch z dvojky do čísla 4, ta sexy kočka z trojky, kam jste chtěli večer zajít se přesune do 6, atakdále atakdále.) Tím se uvolní všechny liché pokoje. Už vám to došlo? Ne? Tak vězte, že lichých čísel je taky nekonečno. No jo, ale jak to udělá chudinka pokojská, až zítra přijede nekonečno takovýchto autobusů?

Palec.png

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

Dr.evil.JPG VĚDA SCHVALUJE
Ďábelští vědátoři mají s tímto článkem velké ďábelské plány, protože tento článek je tak děsně íííívl a ukazuje smrtelná fakta pro jejich nepřátele. Who-hahaha!
Google uncyc.jpg Paradox nekonečna na googleTohle je nejlepší článek na téma „Paradox nekonečna“ na celým internetu.
Necykloverzita-razitko.svg NECYKLOVERZITA
se zaručuje za správnost informací v tomto článku.
Tento článek může být překopírován a použit
jako plnohodnotná diplomová práce.