Nekonečno

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Číselné paradoxy: Stojící osmnáctka má dvě čtyřky, které v součtu představují ležící osmičku, celosvětový symbol nekonečna.
Opravdu je Dan Nekonečný nekonečný ?

„Každé nekonečno musí mít v nekonečnu konec a za ním následuje další nekonečno. Proto i náš vesmír má konec a za ním je nekonečný počet dalších vesmírů. I ty mají ale svůj konec.“

- Jára Cimrman

„Chuck Norris napočítal do nekonečna a ještě dál“

- Miloš Zeman

Nekonečno je něco, co je označováno konečným počtem písmen v konečném počtu slov, přičemž toto konečno označuje nekonečný pojem, tedy nekonečno. Tímto se z nekonečna stává nekonečně zajímavá věc a je/bude zkoumána nekonečný počet století. Jelikož nekonečno je věc nekonečná, nikdy se nikdo konečný ani nekonečný konečně nedobere ke konečné definici, co nekonečno vlastně znamená.

Nekonečno se nedá změřit ani zvážit, nikdo si k němu nemůže zaletět. Proto se o něm rádi vyjadřují různí šarlatáni, využívajíce jej ve svých teoriích, např. tvrzení, že rovnoběžky se protínají v nekonečnu a pod. Nekonečno prý spatřil jen Chuck Norris, ale tak se tam nudil, že o tom nechce ani mluvit.

Názor skeptiků[editovat | editovat zdroj]

Existuje vůbec něco jako nekonečno? Není to jen bezobsažný pojem vymyšlený bezradnými lidmi, kteří se cítili ohromení množstvím a velikostí? Prostě, když je něčeho moc, že nám to naše prostředky neumožňují spočítat, tak řekneme, že je toho ležatá osmička a je to vyřízené...

Protipól[editovat | editovat zdroj]

Nekonečno znali již staří Římané.

Protipólem nekonečna je NIC. Je stejně neuchopitelné, nedokážeme si jej představit. Nekonečno a mínus nekonečno jedno jsou, jsou to odvrácené strany nuly, kolem níž jsou prostory obsáhlé jako vesmír. Existuje-li nic, existuje i nekonečno - a naopak. Je - li nekonečno protipólem ničeho a opačně, co se stane, když spojíme nekonečno s ničím? Zneutralizuje se úplně a vše zanikne nebo bude větší Nic nebo menší Nekonečno? Bylo by dobré nebo špatné provést experiment. Podle všeho může být nebezpečný, v Atlantidě byla věda na vysoké úrovni a přesto beze stopy zmizela, možná, že v nekonečnu. Mohl to být výsledek takového nezodpovědného pokusu. Homér o tom něco napsal, ale spis zmizel rovněž v nekonečnu. Vědecký tým Necyklopedie vypočítal, že by z Atlantidy mělo zůstat aspoň zblo a shání prostředky na jeho vyhledání.

Nekonečná rozkoš[editovat | editovat zdroj]

Tento jazykový theorém nedávno začala studovat lingvistická sekce Vědeckého týmu Necyklopedie. Zdá se však, že se týká pouze posmrtného života ve fiktivním nebi. Jejím Bohem je konečný Daniel Nekonečný.

Bajka o nekonečnu a nulách[editovat | editovat zdroj]

Jdou dvě nuly po poušti. Pohlédnou k obzoru a uvidí v té dálce nekonečno.
A ta první nula řekne té druhé nule:
Se divim, že se jim to v tom horku chce vůbec dělat.