Kateřina Konečná

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Katerina Konecna.jpg
Kateřina Konečná
Biografické informace
Pohlaví žena
Narozen 20. ledna 1981
Národnost ruská
Náboženství Marxismus-Leninismus
Sexuální orientace levicová

„Konečná, vystupovat!“

- řidič kakabusu
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Kateřina Konečná"

pojednává o opačném tématu než článek Dan Nekonečný.

Kateřina Konečná, anglicky Cathrine Terminus, je nejprestižnější chcimírka, neboť svůj stačilismus (tj. zcela nevinná myšlenka, že všeho moc škodí) dotáhla až na íránskou ambasádu či do debatního křesla v TV Nova; žena, která nemá nic společného s Ruskem kromě právníka profesionálního spisovatele výhružných dopisů Sergeje Zaripova; a v neposlední řadě česko-ruská politička, která započala svou kariéru dříve, než je zdravé[1] – mladé ženy ale naše politika přece potřebuje zhruba jako Konečná zájezd na sibiřský pracovní tábor.

V době, kdy většina jejích vrstevníků počítala, kolik peněz jim při studiu na vysoké škole zbyde na pivo a diskotéky, ona už seděla v Poslanecké sněmovně za KSČM. To znamená, že nikdy neměla pořádnou práci vyjma politiky a influencerství, přesto průměrným občanům a svým voličům – inteligenčně podprůměrným ovčanům – prý rozumí nejlépe. Jedno mají totiž společné – nedostatek vzdělání a selektivní sklerózu. V současnosti pobývá za komunistickou stranu v Evropském parlamentu, kde se aktivně věnuje vysoce aktivnímu žvanění, aktivnějšímu influencerství na sítích, které sama kritizuje, a úplně nejaktivnějšímu přepisování KSČM na Stačilo! (v Ostravě Stačilo!!!).

Převlékání kabátu[editovat | editovat zdroj]

Přestože by se mohlo zdát, že se od svého dětství drží stále stejných názorů, protože její otec i matka jsou kovaní komunisté, opak je pravdou. Kateřina v nepravidelných intervalech svým názorem oscilovala mezi Stalinismem, Pol-Potismem, Mao-cetismem, Trockismem, komunismem s lidskou tváří a fanatickým kultem Cthulhu, který vzápětí zavrhla pro přílišnou popularitu. Kateřina se vždy snažila patřit mezi názorový underground, čili metro. Navíc Cthulhu nepsal tak pěkné knížky v rudé vazbě jako Stalinisté a nebylo co dávat do knihovny.

Během svého působení na pozici předsedkyně strany došlo k proměně jejich loga – původně logo zdobily ikonické třešně. Po zjištění, že Putinovi nechutnají a většina lidí po nich má průjem, se strana vrátila k rudé hvězdě, svému bývalému symbolu. Stala se tak pro fanoušky i voliče mnohem čitelnější a předvídatelnější.

Druhým příkladem je přeměna strany z původní komunistické na současný slepenec s názvem Stačilo![2] – pod tímto názvem kandidovala do voleb a bude kandidovat i do těch sněmovních. Jakmile jde o to, aby získala příspěvek od státu a teplá místa, už má před komunistickými ideologiemi přednost navázání co nejvíce stran (a jejich následný zánik), aby získali alespoň těch 5 % hlasů (všimněte si, že se jedná o prvočíslo)[3] potřebných na proklouznutí do Sněmovny. Většina lidí přeje Stačilistům zisk 4,9 % hlasů a co největší oškubání ANO a SPD, což Kateřina přikládá tomu, že jí okolí nepřeje získat tak krásné prvočíslo.

Politická kariéra a názory[editovat | editovat zdroj]

Jakožto dlouholetá tvář KSČM v době postupného úpadku strany vytrvale hájí hodnoty Marxismu-Leninismu. Paradoxně tak činí v době, kdy Rusko již dávno preferuje oligarchii před dělnickou třídou stejně tak jako například USA. V současnosti sedí v Evropském parlamentu, kvůli čemuž se musela vzdát své funkce poslankyně. Mohlo by se zdát, že se na Čechy a Moravu vykašlala a odešla za lepším počasím platem do Bruselu, opak je opět pravdou. Jako dlouhodobá odpůrkyně Evropské unie ji šla totiž rozložit zevnitř, protože komunisté mají v rozvracení tradici. A taky má údajně v bruselském parlamentu lepší klimatizaci.

V Evropském parlamentu aktuálně sedí, pobírá vysoký plat, pije kafe a píše na sociální sítě. Prosadila se zde bojem proti kapitalismu z dobře placené bruselské kanceláře. Podařilo se jí vytvořit image moderního komunisty, což je asi stejně paradoxní koncept jako dietní smažák. S oblibou kritizuje nadnárodní korporace, ale sociální sítě vlastněné právě těmito firmami slouží jako hlavní platformy k šíření jejích myšlenek o sociální spravedlnosti.

Kauzy[editovat | editovat zdroj]

Komentář u Pekarové[editovat | editovat zdroj]

Na začátku roku 2025 Markéta Pekarová Adamová na oznámila, že ze zdravotních důvodů nebude na podzim obhajovat mandát v Poslanecké sněmovně. Z účtu Kateřiny Konečné se na sociální síti X objevil komentář: "Od kdy je svědomí zdravotní problém?".

Za tuto reakci se později omluvila a příspěvek smazala. Ten ve skutečnosti nenapsala ona, ale Putin, který má k jejímu účtu přístup. Údajně její účet používá více politiků z různých zemí. Putin a další ruští politici podle ní "vedou její stranu a profily na sítích". Dále se ke kontroverzi nevyjádřila.[4]

Ono ale komunistům nikdy na lidech příliš nezáleželo. A když náhodou přestřelili a vyšlo to najevo, vždy se z toho snažili vylhat.

Íránské schůzky[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější údaje naleznete v článku Íránské schůzky.

Podle všeho se měla stýkat s íránským velvyslancem a hledat skulinku, jak dostat íránsko-ruský chleba do Česka. Všichni to popřeli, ani její ruský právník nic neslyšel.

Protiválečné postoje[editovat | editovat zdroj]

Kateřina Konečná dlouhodobě prosazuje okamžitý mír na Ukrajině. Přestože její spolupráce s Putinem dříve vycházely bez problémů, zde však komunikace vázne. Že si Putin nevšiml jejího názoru na invazi zdůvodňuje tím, že je příliš zaneprázdněný správou sítí KSČM a dalších nejen zahraničních stran a osobností. Její postoj proti válce zůstává obrovskou nadějí na ukončení konfliktu, to by ale Putin musel být pozornější.

Kateřina Konečná v pořadu TV Prima krátce poté, co se dozvěděla, že se blíží ruští vojáci a znásilňují všechny ženy bez rozdílu.

Kateřina v umění[editovat | editovat zdroj]

Polibek smrti[editovat | editovat zdroj]

Kateřina Konečná – Polibek smrti

Petr Soukup

Z Primy rychle běžím domů,
chci dát pusu – a vím komu.
Že je Kyjev plnej sutin?
V mém bytě má bustu Putin.

Zrní, zbraně a zdvořilost[editovat | editovat zdroj]

Jedná se o drama (divadelní hru) o 4 dějstvích, které pojednává o íránských schůzkách, tedy schůzkách jí a jejích přátel se zástupci Íránu na jejich ambasádě. Jakožto lidé s nulovou mocí krom malé soukromé armády Wagnerovců Stačilistů vlastněné Michalem Klusáčkem[5] se snaží dostat Česko k nejrozvinutějším zemím, např. k Rusku a Íránu.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Jako předsedkyně KSČM se snaží zachránit stranu, která už prakticky vyklidila sněmovní pole a zůstala jen jako historická připomínka temné minulosti. Jestli se jí podaří vrátit komunisty zpět na výsluní, nebo bude jejich poslední předsedkyní, to ukáže čas. Každopádně, zatímco česká levice hledá svou novou tvář, Konečná stále zůstává symbolem toho, že některé politické kariéry prostě nikdy nekončí – i když už dávno měly.

Související[editovat | editovat zdroj]

Politici
Adam VojtěchAdriana KrnáčováAlena SchillerováAleš JuchelkaAlexander DubčekAlexandr LukašenkoAndrej BabišAntonín ZápotockýBohuslav SobotkaCarda RetardaDana KuchtováDanuše NerudováDavid RathDominik FeriEdvard BenešEvžen KoksFilip TurekFrantišek LaudátGustáv HusákHelena LangšádlováIvan BartošIvan LangerJan Berwid-BuquoyJan FischerJan KavanJan ŠvejnarJana BobošíkováJana MaláčováJaromír ŠtětinaJaroslav BaštaJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošJiří ParoubekJiří ZlatuškaJosef TošovskýKarel HavlíčekKarel SchwarzenbergKarolína PíkováKatedřina KrasnováKateřina KonečnáKateřina JacquesKlement GottwaldKrakonošKristýna KočíLeoš HegerLubomír VolnýLubomír ZaorálekMarie KabrhelováMartin DvořákMartin KonvičkaMartin StropnickýMichael KocábMichal HašekMilan ChovanecMiloslav RoznerMiloš ZemanMilouš JakešMiroslav KalousekMiroslav MacekMiroslav NovákPatrik NacherPavel BělobrádekPavel BémPetr CibulkaPetr FialaPetr MachPetr NečasPetr PavelRadovan ŠteinerRoman PrymulaStanda GrossStanislav KřečekTomáš VandasTomio OkamuraRoman OnderkaSilverŠtěpán SlovákTonny NewotneyVáclav HavelVáclav KlausVáclav Klaus mladšíVasil BiľakVladimír ŠpidlaVlasta ParkanováVlastimil TlustýZdeněk JičínskýZdeněk OndráčekZdeněk ŠkromachZedník Aleš

zahraniční: Adolf HitlerAl GoreAngela MerkelArturo CallienteAštar ZemanAugusto PinochetBarack ObamaBenito MussoliniBill ClintonBorut PahorCharlie KirkDmitrij MedveděvDmitrij MedvěděvDonald TrumpGeorge W. BushGerhard SchröderHosni MubarakChristian WulffJán SlotaJásir ArafatJosip StalinKamala HarrisováLeninMarian KotlebaOlaf ŠulcPetro PorošenkoPo Si-laj Ho Do-lo-chuPutinRobert FicoSarah PalinováSeumas McSporranStalinViktor OrbánVojislav KalašnjikovWinston Churchill


Politici-animace.gif

Poznámky a reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ve skutečnosti každý pobyt v politice škodí, ale čím je člověk starší, tím méně ho to poznamená.
  2. Původní název "Tlačilo!" byl marketingovými mágy nedoporučen.
  3. I když zde by se hodilo mnohem vyšší prvočíslo...
  4. Sociální sítě si nespravuje úplně sama: článek v Reflexu
  5. Uniknuté záběry z výcviku Stačilistů. Trénují na budoucí odboj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pokud-nam-volby-ukradnou-nazral-cas-na-odboj-vyzval-lidr-stacilo-sve-priznivce-cvici-se-zbrani-40529562