Cthulhu

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Tento článek pojednává o mocném, chapadlatém bohu a o naší pravděpodobné budoucnosti.

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Cthulhu na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Výslovnost[edit | edit source]

O správné výslovnosti jména našeho pána a spasitele toho prozatím mnoho nevíme, ale základní fakta jsou:

Výslovnost podle H. P. Lovecrafta: [Chlůhů] Výslovnost obecně používaná, protože zní mnohem více jako jméno někoho koho by jste se měli bát: [Kathulu] O správnou výslovnost se vedou spory, neboť Jeho jméno je v jazyce, který nikdo neumí pořádně vyslovit a kterým momentálně mluví jen On a hrstka jeho uctívačů (a ani ti si nejsou jisti). Pravděpodobný fonetický přepis je tedy [Ć•ž♥^4] Američané, kteří se o výslovnost mnoho nestarají, ho prostě nazývají Ktulu.

Vzhled[edit | edit source]

O přesném vzhledu našeho pána a spasitele toho zatím nevíme mnoho. Téměř jisté je, že Jeho Velká Chapadlovatost je opravdu velký, dosahuje rozměrů přesahujících dokonce i monumentálnost Monte Bú. Jeho nezbytným atributem jsou chapadla (V záležitosti jejich počtu se vědecké teorie různí v rozptylu od 1 do 666). Povrch Jeho těla je nádherně zelený, na zádech má pravděpodobně pár křídel, která ovšem nepoužívá a komentuje to vždy slovy Strýčka Fida: Když umím létat, proč vlastně chodím pěšky? (Tip a Tap (to je ten seriál se Strýčkem Fidem) je totiž jeho oblíbený seriál) Pravděpodobně chodí vzpřímeně, alespoň dokud si nedá dostatečný počet piv.

Cthulhu těsně po probuzení

Dosažené tituly[edit | edit source]

Bývá označován jako Spící, Mocný, Temný, Chapadlatý, Liška chapadlatá či dredatý (z anglického Dread) Z těchto je zatím nejdůležitější přídomek Spící, zbytek bude důležitý až za pár desetiletí.

Historie[edit | edit source]

Mládí

O mládí našeho pána a spasitele prozatím mnoho nevíme, ale v této oblasti vedeme hloubkový výzkum. Jisté je, že v ranném školním věku začal navštěvovat Školu Mocnosti v kvadrantu Bela. Téměř jistě pocházel z chudé rodiny a snažil se nepodlehnout ústrkům bohatších dětí, hlavně Aštara Šerana. Ten jej od začátku tahal za chapadla (na toto téma Aštar Šeran odmítá cokoli říci) a Mocný se mu za to mstil opakovaným schováváním čelenky a cucháním vlasů. To v 12x+7y-2z² třídě vyústilo v konflikt, který Aštar prohrál a musel se odstěhovat do Vysoké Pece.

Dospělost

O dospělosti našeho pána a spasitele prozatím mnoho nevíme a další výzkum už je prakticky zbytečný. Po poražení všech odpůrců se rozhodl pronásledovat svého úhlavního nepřítele Aštara Šerana do Vysoké Pece, kde ztratil jeho stopu. Nemaje mapy, zabloudil až do Prahy, kde (převlečen za obchodníka s náhradními kurvítky) hledal svého oponenta. Bohužel pro něho vzbudil hněv vysoce postavených úředníků OSA a ti ho zákeřně poslali špatným směrem. Dostal se až na samou hranici Moravistánu tam, zmožen místním pivem usnul.

Budoucnost[edit | edit source]

O budoucnosti nás a našeho pána a spasitele víme téměř vše. Vzhledem k jeho nezměrným schopnostem a zlovolné mysli je jasné, že jakmile se probudí, (Vědci vypočítali rok Jeho probuzení na rok 2084) ovládne lidstvo, smete z cesty všechny ostatní trapné pokusy o bohy (Jako Ježíše, Svatého Tučňáka a Jiřího Paroubka) a zotročí všechny, kteří ho předepsaným způsobem neuctívali (viz níže). Aštar Šeran bude obzvláště nechutně zneužit ke zvráceným rituálům Jeho nejmilejších stoupenců. My, kteří ho uctíváme a bezmezně milujeme si zachováme alespoň minimální práva (to jmenovitě na život, na sex, na kouření a na pití piva. Právo na práci nebude v seznamu povolených práv zastoupeno). Jediná věc, které se bojí je konfrontace s Chuckem Norrisem a Putinem proto Chuckovi věnuje celý prostor USA, a Putinovi SSSR (o které stejně nejeví velký zájem) a zajistí jim bezvízový styk. Pro naše dobro můžeme jen doufat, že jim to bude stačit, jelikož následnou bitvu by nikdo z nás nepřežil.

Uctívání[edit | edit source]

Jako každý správný budoucí strašný ničivý samozvaný úžasný nevymyšlený chapadlovatý zelený totální neuvěřitelný provozuschopný a distinguovaný vládce světa musí být Cthulhu uctíván. Víme přesně jak. V pondělí, v 20:48 se musí sejít velký počet nepříliš (pro lepší vyznění rituálu nejlépe vůbec) oděných přisluhovačů. Všichni se shromáždí dokola a začnou monotónně recitovat mantru:

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!

Znamenající: Nes*rte se do Cthulhu, nebo budete upáleni na špičatých kůlech. Až jsou účastníci happeningu v tom správném vytržení, začnou upalovat na špičatých kůlech ty, kteří se v minulosti sr*ali do Cthulhu, mluvili o tom, že to budou dělat, mysleli na to nebo vypadali, že na to myslí. To se dělá až do dostatečné úrovně upálení. Poté si všichni dají pivo a jdou domů.