Brno - Monte Bú

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Monte Bú, česky Kraví hora, je významnou turistickou atrakcí "velkého Brna". Rozkládá se mezi Kénikem a Žabinami, v jihozápadní části města. Je významným a nepřehlédnutelným magnetem pro četné skupiny zájemců z daleké ciziny. Kopřané, Bašmaci, Pražáci a jiní. Cílem četných výprav je hvězdárna, která ve skutečnosti hvězdárnou není. Jak nám sdělil důvěryhodný zdroj, který si nepřál být jmenován, jde o rafinovaně zamaskovanou radarovou a raketovou základnu MOA.

Jedná se o radar poslední konstrukce VA Brno s dosahem minimálně po Kuřim (zatím). Na vývoji neustále pracuje tým vedený prof. Dr. B. Kladivem. V útrobách hory je ukryta odpalovací základna raket středního doletu typu LK. LK je šifra - kryptické označení Létajícího koštěte. Odpalovací šachty jsou maskovány jako kanálové mříže. Celý projekt byl tak tajný, že se o něm nevědělo prakticky nic, kdo to vykecal se zatím neví, to je předmětem důkladného vyšetřování.

Překvapením není ovšem konec. V nižších patrech Monte Bú by překvapený návštěvník zjistil (pokud by se tam vůbec dostal)), že se zde skrývá základna ponorkového loďstva MOA. Ponorky typu MP (Malá Placatá) jsou rovněž vyzbrojeny raketami typu LK. Základna je propojena supertajným podzemním kanálem s brněnskou přehradou, odkud se ponorky díky řece Zvratce dostanou prakticky do celého světa, pokud by se MOA rozhodla udeřit i jinde než v Praze. Svoboda Moravy je nade vše, a je jedno, kde bude veden úder.

Obyvatelstvo Monte Bú zatím žije v nevědomosti a věnuje se svým oblíbeným kratochvílím, bahnu nebo lysohlávce. Pokud byste se ptali někoho z místních, kolik je na těchto pověstech pravdy, dočkáte se pravděpodobně této odpovědi:

"Cožé, to só kydy, na to já seru, valím do paluše".


První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
AugecBetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU MikuláškaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek